Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz totron #48 üzenetére

    ez kezdetek óta megy, "örök élet garancia"
    nem tudom ki találta ki, de nagy sikert aratott ( :
    ez alá sok bolt is lovat adatott, mivel a számlázó sw - és a programozója -, nem tudtak ezzel mit kezdeni
    azért az aranyos, ha valaminél az van a papíron, hogy 99 év gar

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • tomazin

    veterán

    válasz joghurt #50 üzenetére

    Jah, imadom ezt az ervelest,h akkor ne vedd meg. Intelligens, eloremutato. Mint az uj mercik. Aztan amikor mar a legrottyadtabb dacsiaban is software lockos lesz a radio, akkor majd jon a nagy meglepetes, utana ismet az eloremutato erveles,h jarj gyalog.

  • joghurt

    addikt

    válasz tomazin #52 üzenetére

    Mondtam én bármi ilyet is? Egyszerűen csak kijelentettem, hogy szoftver letölteni (és használni) illegális, illetve hogy ez van.

    Ha engem kérdezel, már a szoftveripar legelején ki kellett volna verni a cégekből egyrészt a valódi tulajdonjog megvásárlását (kifizettem, adhassam is el), másrészt a garanciális jogokat (most akkor sem tudsz mit tenni, ha a kifejezetten erre a célra vett Excel nem adja össze a számokat). A cégeken ezeket senki sem kérte számon (csúnyább olvasatban: költöttek eleget "lobbira", hogy a jogszabályalkotók ne kötelezzék őket rá), a felhasználók sem gyújtották rájuk a székházat, hát látták, hogy szabad a pálya.
    Aztán talán az Adobe-val az élen nekiálltak a szoftver(használat) megvásárlása helyett előfizetéses modellre átállni, hogy fejhessenek örökre. Persze kötelező support/garancia ezért sem jár. És megint nem hoztak ezt korlátozó jogszabályt, megint nem gyújtották rájuk az irodát, hát látták, hogy ez jó. Egyenes volt az út ahhoz, ahogy most a Pantone pénzt kér a színekért.

    A tej élet, erő, egészség.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz joghurt #53 üzenetére

    "Aztán talán az Adobe-val az élen nekiálltak a szoftver(használat) megvásárlása helyett előfizetéses modellre átállni"

    Ez annyira nem fekete meg fehér azért. Az adobe termékek -is- súlyos összegekbe kerültek nagyon hamar amikor még egyben árulták, így egy kis, induló stúdió nem biztos hogy össze tudta rakni rá a sokezer dollárt... Most meg azért belátható összegből kapsz terméket, és nyilván hosszú távon meg ő is jól járt...

    Spec a nagyon durván specifikus, "termelésre" készülő programoknál mint pl az adobe ökoszisztémája pont meg tudom érteni hogy miért van értelme az előfizetéses modellnek, pár a pantone kavarás az még így is gciség volt...

    [ Szerkesztve ]

  • Hi!King

    őstag

    válasz totron #48 üzenetére

    Művészfilmeknél nincs jelentősége, hogy mennyire van megtolva. Nyilván idővel oda is beszivárognak a technikai újdonságok, tehát jobb a minőség, mint 30 éve, de nem kell mindig a legújabb látványtechnika és felbontás ahhoz, hogy élvezhető legyen.

  • Hi!King

    őstag

    válasz #56573440 #54 üzenetére

    De ennek a másik oldala, hogy egy ideig volt párhuzamosan egyben fizetős és előfizetős változat is, ahogy a MS Office esetében is van mindkettő, aztán visszaélve az erőfölényükkel, előbbit kivezették. Pedig pl. Lightroom esetében teljesen reális volt, hogy fényképezőgéphez veszed, azaz addig jó neked az adott verzió, amíg az eszközödet támogatja, de Photoshop esetében is reális, hogy addig használod, amíg valami újdonság kell, így már erősen hátrányos, hogy nem választhatod az adott verzióra szóló licenszvásárlás lehetőségét.

    Mert ok, hogy egy vállalkozás esetében majdnem mindig az előfizetéses az előnyösebb, és ha kicsit drágábban jön ki hosszútávon, akkor sem probléma, illetve ott jó ha mindig a legújabb verzió elérhető, de magáncélre így szívás lett az Adobe szoftverek használata. Én például ezért használok mást, amiért csak egyszer fizettem, és legközelebb akkor fizetek érte, ha kell az újabb verzió valamiért. De a legtöbben nyilván nem váltanak, mert akkora fölénye van bizonyos területeken az Adobe-nak, hogy nem mindenkinek fedi le az igényeit az alternatíva.

    Szerk.:
    Egyébként MS Office előfizetésem meg van, mert simán megéri a felhő miatt, már 2 ember esetében olcsóbb mint a Google Drive, miközben ritkán, de használom a MS Office-t, a Google böngészős irodai csomagját meg amúgy sem használnám, korábban LibreOffice-t használtam.

    [ Szerkesztve ]

  • joghurt

    addikt

    válasz #56573440 #54 üzenetére

    Egy normális világban ezt eldöntheted. Ugyanúgy, ahogy egy autót vagy kifizetsz egyben, vagy lízingelsz/bérelsz.

    Másfelől megközelítve pedig lehet, hogy neked semmi szükséged a mindig új verziókra. Sőt, jobban szereted/ismered a régit (pl. az összes nyűgét-bugját tudod már, és azt is, hogyan tudsz ezekkel együtt élni - szemben az új verzió új bugjaival). Egy nagy cégnél komoly költség az új verzió felrakása mindenhová, és az összes munkatárs betanítása rá.
    Megvan még, amikor az MS Office-nál a megszokott menüs-toolbaros programból átírták ribbonra? Lehet vitatkozni rajta, melyik a jobb, de Gizike, aki megszokta, hogy a 3. menüpontot vagy az ecsetes ikont keresse, teljesen elveszett. Mert nem szövegszerkesztést tanult (úgy általában), hanem MS Office 97-et (vagy akárhányat).

    A tej élet, erő, egészség.

  • szalai112

    senior tag

    Sziasztok
    Ha az összes streaming-van anyag, nem fedi le a torrentet.
    Pl Stargate HD SD videót SD UPSCALE pl.

  • totron

    addikt

    válasz Hi!King #55 üzenetére

    Trú. :R

    (#51) Chaser, kezdetek = ősrobbanás. .....és a végtelenbe tart - az egó kedve szerint örökké élne, csak leaszik alatta a hardver - kijön itt a filozófia. A nagy számok törvénye kifejezés alá is begyűrhetünk még egy jelentést. A flipperkorszak jut eszembe, mikor az egésznapban való megfáradtság után a 800.000.000 pont kellő elégtétel tudott lenni az élet nehézségeivel szemben és helyére billent a világegyetem egyensúlya a játékosban. De a kvarcjáték is 9999-nel akadt ki. A szcientológusoknak is van a hülyekiképzés során ide vágó módszertanuk: "érintsd meg a falat", vagyis menj el a falig (ide-oda kell pingpongozódni 2 falfelület között, szóval emberhez abszolút méltó). Ami fal nem is létezik, mert vár a kriogén kamra, így már egészen merésznek tűnik a vállalás, mindkét részről. Inkompatibilitás mindegy, fizettem érte, nem igaz, hogy nincs nagyfloppymeghajtó ezen a holo-szaron.

    (#50) joghurt, dobozos-letölthető-offlinen feladatra összekattintgatott program esetén mi az álláspont, az elgondolás?

  • totron

    addikt

    válasz szalai112 #58 üzenetére

    Igen, plusz ahogy a torrentkínálat sem a fellelhető/létező kínálat egészét - és itt nem szemétre gondolok, sőt. Van egy olyan pszichológiája is az embernek, hogy ami mellett letette (vagy inkább letetették vele) a voksát, azt tekinti a válogatott, minőségi tartalom terének, vagyis az érdemi univerzum egészének és hát bámulatos mértékű csőlátások tudnak alakulni, megkövülni. Legyen az underground, korsajátos közösség vagy aktuálisan kitalált és pörgetett üzlet modell.

  • haxiboy

    veterán

    válasz Hi!King #56 üzenetére

    Nemcsak hogy nem veheted meg az előző verziókat, de jónéhány artist fenyegetést is kapott az Adobe-től hogy ha nem frissítenek az újabb verzióra akkor beperlik őket...

    Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

  • BonFire

    veterán

    Kíváncsi lennék, hogy aki véletlenül rábukkan a Metallica Master of Puppets című számára a YouTube-on, az pánikszerűen elkapcsol-e onnan, lévén nem a Metallica hivatalos kiadója töltötte fel a dalt, vagy ugyanúgy meghallgatja lelkiismeret-furdalás nélkül, mint a további 11+ millió MoP feltöltési kópiát?

    Ugyanmá' :DDD nem fogyasztunk illegális forrásból! A kiadók csak trailereket, rövid klipeket szoktak megosztani, komplett filmeket nem igazán, mégis nézi őket mindenki YouTube-on. A YT pedig nem fogja az összes illegális feltöltést letiltani. Inkább alkut köt a kiadóval, miszerint a jogvédett tartalom után a kiadó reklámokat jelenít meg a videón, amiből bepótolja, amit elveszített, a feltöltő meg örül, hogy nem bannolják le a videóját és nem borotválják le a csatornáját, mint tíz évvel ezelőtt. Kecske-káposzta eset. Mindenki jól jár.

    A legnagyobb képmutatás, hogy ugyanakkor a fogyasztók még azt a reklámot se hajlandóak megnézni, amit a YT azért tesz bele, hogy a kiadó kártalanítva legyen, és Adblockerekkel meg NoScriptekkel felvértezve habzsolják az illegálisan feltöltött tartalmakat. :C :C :C

    [ Szerkesztve ]

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • Hi!King

    őstag

    válasz haxiboy #61 üzenetére

    Mármint az előfizetős modellben, hogy nem frissítettek, arra gondolsz, ugye? Mert rémlik valami ezzel kapcsolatban, mikor nagyon erősen forceolta az Adobe, hogy frissítsenek.

    Az utolsó nem előfizetős verziót elvileg lehet használni, de már rég nem árulják, illetve a Lightroom 6-nál a geolocation meghalt, mert nyilván azt sem fejlesztik, miközben változott az API.

    Amúgy az sem szimpatikus, hogy mikor még az euró jelentősen erősebb volt a dollárnál, akkor is a szokásos ugyanannyi eró az előfizetés, mint ahány dollár az USA-ban, Magyarországon meg persze erre jött a világrekord áfa, így majdnem dupla annyiba került egy magyarnak, mint egy amerikainak.

    [ Szerkesztve ]

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz BonFire #62 üzenetére

    "Kíváncsi lennék, hogy aki véletlenül rábukkan a Metallica Master of Puppets című számára a YouTube-on, az pánikszerűen elkapcsol-e onnan, lévén nem a Metallica hivatalos kiadója töltötte fel a dalt, vagy ugyanúgy meghallgatja lelkiismeret-furdalás nélkül,...."

    A kiadókkal történt megállapodás alapján, nem kell a kiadónak feltölteni a műveket. A feltöltőtől függetlenül megkapják a megjelenítések/meghallgatások után járó jutalékot.

    A YT egyik legnagyobb hibája, hogy a feltöltések hangminősége nagyon változó.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • BonFire

    veterán

    válasz 8th #22 üzenetére

    „= fel kell(ene) tudnod mutatni az eredeti példányt amiről a másolatot készítetted.”

    Ez viszont ellenőrizhetetlen, mert a barátod példányát is felmutathatod, és hacsak nem kérik hozzá a névre szóló számlát is, ami igazolja, hogy te vetted, akkor nem vagy jogosult másolatot készíteni róla. Tehát ez is szürke zóna, ha úgy vesszük. :))

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • haxiboy

    veterán

    válasz Hi!King #63 üzenetére


    :K Pontosan. Amit Adobe csinál mostanában katasztrófa...ez a Pantone-s szarság is, ha pont oda sikerül húznom a Color Wheel-t ahol olyan szín van akkor fizethetek...
    Én arra gondoltam hogy levédetem a sültkrumpli illatát, aztán fizethet mindenki...

    Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

  • Chaser

    titán

    válasz BonFire #65 üzenetére

    nem kérhetnek számlát, mivel azt nem kötelező adni
    valamilyen elismervény a kötelező vásárlásnál, abból a számla csak egy opció

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • totron

    addikt

    Meg aztán az van, hogy felnéztem a magyar scenetorrentekre egy idő után és iszonyatosan felhígult (régebbi önmagához képest is). Lassan nem is értem miről beszélünk. 1-1 csemege levadászható időnként*, de az alapjárati tartalomokádás abban merül ki amit egy tinédzser/fiatalfelnőtt értelmezni tud, az ő platformjuk, műfajuk ugyanis ez, évszámtól függetlenül (így aztán nem túl megpelő a tartalom pozicionáltsága, milyensége).

    *Mondják nagyokosok egységesen hangoztatva (kritikátlanul átvéve), hogy minden oldalon ugyanaz van. Részigazság. Ők annyit látnak, ugyanazokat a slágerelemeket látják. Ettől függetlenül néha érkeznek csemegék, pont az oldalak közti "rejtett" kis különbségekként.

    Azt meg ugye eszünkbe sem jut hangoztatni, hogy minden fent van a torrenten. Nagyon nincs fenn minden, csak jelzem, Discovery jelleggel. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • Dilikutya

    félisten

    válasz totron #68 üzenetére

    Azért lássuk be, tényleg szinte minden fent van, ami fent lehet. Én rengeteg régi, anno VHS-en terjedt horrort, akciófilmet nézek. Ma már alig kerül elő ezekből a hazai megjelenésekből valami (a VHS szinkron miatt érdekes, feliratosan vagy angolul jóval több akad), a fénykor nagyjából 10-15 éve volt, azokban az években tényleg naponta, hetente került elő valami nyalánkság. Bár ezt nem is annyira tekintem kalózkodásnak, mivel sok film itthon se szinkronnal, se felirattal nem jelent meg később sehogy se, és akadt 1-2 film, aminek nagyon sokáig kint is a 30 éves VHS kiadás volt az utolsó életjele.
    A scenetorrent világot meg hagyjuk, az nfo-huszárokat. :)

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • BonFire

    veterán

    Érdekes, hogy "potyautasoknak" titulálják azokat, akik nem készítenek és töltenek fel torrentet, ami ugye a magyar törvények szerint is illegális. A torrentoldalakon 99%-ban egy bitet sem töltesz vissza, mert egyszerűen nincs kinek. Elmúlt már az arányrendszer régen: seed-idő van, azt ha befejezted, nem folytatod a seedelést, és gyakorlatilag semmit nem töltöttél fel másoknak, ami ugye illegális. Tehát a torrentezés is már egyre fehéredik. A torrentoldalak viszont privilégiumokért cserébe kemény előfizetési díjakat képesek beszedni, és ha valaki inaktív, lelkiismeret-furdalás nélkül kidobják. Erről ennyit.

    Nekem van
    • YouTube Prémium
    • Netflix
    • HBOmax
    • Disney+

    előfizetésem is amellett, hogy torrentezek, mert egyszerűen vannak dolgok, amelyeket nem lehet máshonnan legálisan beszerezni. Mondok példákat.

    • Olyan filmek, amelyek nem kerülnek be a streamingszolgáltatók kínálatába
    • Olyan eletronikus könyvek, amelyeket soha nem adtak ki elektronikus formában, és nincs is szándék rá.

    Szoktam a Bookline-on vásárolni, de sajnos rengeteg régi könyvet soha nem adnak ki ebook formában. A papírkönyvet meg nem látom, mert vak vagyok. Ha meglenne e-könyben, nem vadásznék ilyesmikre torrentoldalakon, az biztos, mert egy könyv kábé egy ebéd ára, és örökre a tiéd.

    A streamingszolgáltatásokat viszont nagyon kényelmesnek tartom. A kezelőfelület okos, letisztult, intelligens, tudja, hol hagytam valamit abba, és nem kell hozzá bekapcsolnom sem a számítógépet, hogy a smart tévén tudjam bármikor nézni. Ha úgy vesszük, nem pörgeti a pc a villanyórát, ha mondjuk egész nap sorozatokat nézek, tehát hosszú távon valamit spórolok is rajta. Mondjuk az előfizetésnek egy kis részét. Viszont amikor torrentezem, kénytelen vagyok minimum 48 órán át bekapcsolva tartani a gépet, ami viszont nem olcsó mulatság a villanyszámlában, ha ezt összegszerűsítjük. Sose mértem, hány Wattot fogyaszt egy desktop pc, de nem keveset.

    Szóval vannak igazolható érvek a torrent mellett, de nekem nem éri meg. Ha mindenhez hozzá lehetne férni legálisan, biztos nem vetemednék rá. A szoftvereim meg mind legálisak, nem kevés havidíjat fizetek azért, hogy használhassam őket.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    válasz CPT.Pirk #37 üzenetére

    „Én is szoktam venni, egyszerűen hallhatóan máshogy szól egy vinyl album (véleményem szerint élőbb), mint a digitális verziója ugyanannak a zenének.”

    Ez azért van, mivel az analóg lemezeknek vannak fizikai korlátai (egy lemezvájatba nem lehet kivasalt bitkígyót nyomni, mert kiugrik belőle a tű...), ezért két külön mastering készül, egy kivasalt digitális célokra, hogy hangos legyen, és egy jóval szolidabban kompresszált, nagyobb dinamikatartománnyal rendelkező, kifejezetten analóg adathordozóra készített változat.

    Az utóbbi kellemesebb a fülnek, részletgazdagabb, jobb, természetesebb hallgatni.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    válasz #56573440 #54 üzenetére

    Viszont az Adobe-nál sincs olyan opció, hogy te válogatod össze, melyikért szeretnél fizetni. Én az összes programra elő vagyok fizetve már több, mint 6 éve, viszont csak töredékét használom. Van náluk ugyanis fotós csomag (Photoshop, Lightroom), videós (Premiere Pro, After Effects, Audition, Media Encoder), grafikai, kiadvány csomag (Illustrator, InDesign, Fresca) stb.

    Na már most ami nekem ebből kell, az a Photoshop, Illustrator, Premiere Pro, After Effects, Audition, Media Enoder. A többi leves. Így havonta fizetek 64 jurót olyan szarokért, mint 3D modellező, karakter animator, weblapszerkesztő, meg ilyesmi, amit sosem fogok használni.

    Szóval az Adobe-t sem kell sajnálni; tudatosan rakják úgy össze a csomagokat, hogy ne legyen más valasztásod, mint az összesre előfizetni.

    Ami még érdekesebb, hogy ezek a programok úgy egymásba vannak integrálva, hogy csak nehezen tudod használni egyiket a másik nélkül. Mondok példát. Ha valakinek videóvágóra van szüksége, előfizet a Premier Próra, csak a hangot nem fogja tudni hatékonyan szerkeszteni, mert a PP az Audition VST effektjeit használja. Bele vannak drótozva ezek, persze lehet 3rd party pluginokat is használni, de jóval macerásabb velük a munka, mint a natív pluginokkal. Ezért kenytelen vagy előfizetni a komplett videós csomagra, ami tartalmazza az Auditiont is, és ez így többe kerül, mint a single app.

    [ Szerkesztve ]

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Új hozzászólás Aktív témák