Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joghurt

    addikt

    válasz tomazin #52 üzenetére

    Mondtam én bármi ilyet is? Egyszerűen csak kijelentettem, hogy szoftver letölteni (és használni) illegális, illetve hogy ez van.

    Ha engem kérdezel, már a szoftveripar legelején ki kellett volna verni a cégekből egyrészt a valódi tulajdonjog megvásárlását (kifizettem, adhassam is el), másrészt a garanciális jogokat (most akkor sem tudsz mit tenni, ha a kifejezetten erre a célra vett Excel nem adja össze a számokat). A cégeken ezeket senki sem kérte számon (csúnyább olvasatban: költöttek eleget "lobbira", hogy a jogszabályalkotók ne kötelezzék őket rá), a felhasználók sem gyújtották rájuk a székházat, hát látták, hogy szabad a pálya.
    Aztán talán az Adobe-val az élen nekiálltak a szoftver(használat) megvásárlása helyett előfizetéses modellre átállni, hogy fejhessenek örökre. Persze kötelező support/garancia ezért sem jár. És megint nem hoztak ezt korlátozó jogszabályt, megint nem gyújtották rájuk az irodát, hát látták, hogy ez jó. Egyenes volt az út ahhoz, ahogy most a Pantone pénzt kér a színekért.

    A tej élet, erő, egészség.

Új hozzászólás Aktív témák