Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ch4r0n

    tag

    válasz Fandango #25185 üzenetére

    Arra utaltam, hogy vannak render eljárások, amik tisztán CPU-t használnak és tisztán számítási kapacitásból próbálják megalkotni a képet. Esetemben 99% CPU használat a gép meg fagy.

    Vannak amik ugyanezt a GPU számítási teljesítményére apellálva teszik, hardveres gyorsítás nélkül. Én a MadVR-t ilyennek látom. Esetemben a GPU 3D használat 99% és a gép itt is fagy...

    Illetve van amikor a GPU-ra épített hardveres dekodoló chip aktiválódik hardver gyorsítás lép életbe és minden csak fél gőzzel vagy még annyival sem dolgozik és tök folyamatos minden. Esetemben ez van miután megtaláltam a megfelelő lejátszót és a megfelelő beállításokat.

    Ott volt a "csak" szócska, hogy csak ezt vagy csak azt dolgoztatja, de nem kapcsolódik be a hardvergyorsítás. Ez a legfrissebb win10-nél ahol végre a GPU-t is lehet monitorozni tisztán látszik.
    Ha már GPU, most olyan 50% a 3D, 40% a Video Decode, 30% a Video processing.
    MadVR meg 99% 3D, 0% a Video Decode, 0% a Video processing.

    Így értettem...

    Más téma.
    Amúgy RX550 meg általánosságban a Radeon kártyák miért jobbak a multimédiára? Azt hittem az Nv Cuda a jobb, legalábbis Adobe programokban van ilyen támogatás. Vagy keverek valamit?

Új hozzászólás Aktív témák