Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ch4r0n

    tag

    Kicsit én is hozzászólnék a témához, mert pont aktuálissá vált számomra.
    Nekem is az a bajom, hogy ilyen kis mikro reccenések vannak a 4K videóban. Én egy intel 630-al próbálkozom, ami egy g4600-as prociban van. Msi pc mate B250 alaplappal, 8GB Ram, 7200rpm sata3 128mb gyorsítótáras HDD.

    Az alaplapon 1.4 HDMI van ha minden igaz. Az intel spec-ben 2160p-re 24Hz és afölött ezt írja a weboldalukon. Nekem 30 Hz-en fut, aminek már önmagában is örülök, mert azt hittem csak 24 lesz.

    Eredetileg semmi képem nem volt az új TV-vel. Aztán rájöttem, hogy a hdmi 1.3b kábel miatt. Kerestem itthon 1.4-est azzal 30Hz-en fut 2160p-ben.

    Az erőforrások nem fogynak el CPU 10-20%, GPU 40-50%, RAM 50% ennyire van kihasználva a gép.

    Gondoltam veszek egy delock 2.0 60Hz-es kábelt, hátha megszűnik az akadozás, de ezzel is ugyan az a helyzet. Lejátszók terén a legjobban a DivX Player utána a MPC-BE, MPC-HC jöttek be. Csak ezek használták ki az intel hardver gyorsítását. Pedig kipróbáltam vagy 20 lejátszót... A többi processzorral próbálta kiszámolni ami katasztrofális eredményekkel járt... :) Illetve volt amelyik tisztán GPU val és nem dekódolt hardveresen, ilyenkor is elfogyott az erőforrás.

    Próbálgattam azt a MadVR-t, de az lett az eredménye, hogy az is csak a procit és a gpu terhelte... Illetve a teljes képernyős módnál, hogy a Hz-et állítsa automatikusan a videóhoz, de nem segített.

    Kérdésem ha veszek egy RX550-et azzal elvileg 60Hz lesz a képfrissítésem? Panasonic tx-50ex700b tv-m van.
    Úgy folyamatosabb lenne minden? A videók meg maga a Win10 is? Megszűnnének a reccenések?
    Nvidia1030-nál jobb a RX, jobban kezeli a 4k videókat, megéri a felárat?

  • Ch4r0n

    tag

    válasz PuMbA #25186 üzenetére

    Na sikerült megoldanom! Köszönöm, a segítséget!

    Szóval a mpc-hc lett a befutó, mert mpc-be ugyan olyan gyors volt, de a színeket valahogy nem jól kezelte. Ilyen nagyon sötét volt, meg minden nagyon vöröses árnyalatú volt rajta. Én annyira nem tudom a különbséget a mpc-be hdr-re van igazából? Mert a hrd-es videónak jók a színei benne.

    A DivX Player is nagyon jó, jól kezeli a színeket, meg szintén a hardveres gyorsítást is, csak abban nincsen meg az a kényelmi funkció, hogy a teljes képernyős módhoz adott Hz-et állít be.

    Természetesen a intel oldaláról elsőként tettem fel a legújabb drivert, amikor elkezdtem próbálkozni. A driverben a "videó" fül alatt "Alapértelmezett alkalmazásbeállítás"-okon hagytam mindent illetve tiltottam. Azonban a tanácsodra újra benéztem ide és ekkor már jobban elmerültem benne.
    Ekkor fedeztem fel, hogy ott van bal oldalt a "képjavítás" és itt még voltak funkciók amiket ki lehetett kapcsolni. Itt is mindent alapértelmezett alkalmazásbeállításra és tiltásra raktam.

    Végül felfigyeltem, hogy mintha ezek után folyamatosabb lenne az adott videó ha a hozzá illő Hz-re állítom az intel driverben a képfrissítést. Ekkor eszembe jutott, hogy ezt automatizálhatom azzal, amit javasoltál az összefoglalóban a mpc-hc teljes képernyős mód állításával.

    Aztán pont volt egy 25Hz természetfilm videó, és 25-re be is lőtte a mpc-hc mellé a képfrissítést, amit a TV ki is írt és tökéletes lett! Nagyon szép folyamatos volt így minden.

    Aztán jött egy mozifilm 23,98 Hz-es. Néztem, hogy ezt is 25Hz-re lőtte be a program, ezzel is javult, de még nem volt az igazi. Ekkor a teljes képernyős módnál ezt a frissítési intervallumot átírtam 24Hz-re. Ekkor már erre lőtte be a TV-t, 24Hz-et írt ki. Még folyamatosabb lett minden, de még így is néha néha beröccent.

    Aztán mondom kipróbálom ha a programba 23Hz-re teszem milyen lesz? Átállítottam, a TV ugyanúgy 24Hz-et írt ki, de a programban biztosan 23Hz van az adott 23,98-as intervallumra és a kép is tökéletes lett. Egy darab beröccenés sincsen. Tehát bár a TV-24Hz-et ír, de valami mégis más ha a progiban 23Hz-et állítom, be. Főleg a stáblistánál lehet látni, hogy teljesen folyamatos most már az egységes sebességű lentről felfelé mozgás.

    Tehát miden rendben! Köszi! :C

  • Ch4r0n

    tag

    válasz Fandango #25185 üzenetére

    Arra utaltam, hogy vannak render eljárások, amik tisztán CPU-t használnak és tisztán számítási kapacitásból próbálják megalkotni a képet. Esetemben 99% CPU használat a gép meg fagy.

    Vannak amik ugyanezt a GPU számítási teljesítményére apellálva teszik, hardveres gyorsítás nélkül. Én a MadVR-t ilyennek látom. Esetemben a GPU 3D használat 99% és a gép itt is fagy...

    Illetve van amikor a GPU-ra épített hardveres dekodoló chip aktiválódik hardver gyorsítás lép életbe és minden csak fél gőzzel vagy még annyival sem dolgozik és tök folyamatos minden. Esetemben ez van miután megtaláltam a megfelelő lejátszót és a megfelelő beállításokat.

    Ott volt a "csak" szócska, hogy csak ezt vagy csak azt dolgoztatja, de nem kapcsolódik be a hardvergyorsítás. Ez a legfrissebb win10-nél ahol végre a GPU-t is lehet monitorozni tisztán látszik.
    Ha már GPU, most olyan 50% a 3D, 40% a Video Decode, 30% a Video processing.
    MadVR meg 99% 3D, 0% a Video Decode, 0% a Video processing.

    Így értettem...

    Más téma.
    Amúgy RX550 meg általánosságban a Radeon kártyák miért jobbak a multimédiára? Azt hittem az Nv Cuda a jobb, legalábbis Adobe programokban van ilyen támogatás. Vagy keverek valamit?

  • Ch4r0n

    tag

    válasz PuMbA #25192 üzenetére

    Ahha értem már. Köszi, hogy felvilágosítottál! Gondolkozom egy RX550 beszerzésén a jövőre nézve.

    A hosszú irományomat kiegészítve úgy nézem nem elég a programba beállítani a 23Hz-et az intel driverében is pont 23-ra kell állítani ezt az értéket egy 23.976 videónál csak akkor lesz jó teljes képernyőn.
    Ha a driverben 30Hz en hagyom, akkor be be szaggat a kép még mindig.
    Tehát az jó hogy a MPC-HC automatikusan beállít egy értéket teljes képernyős módban, de nekem hozzá kell igazítanom az intel driverben a képfissítést manuálisan, akkor kapom a legjobb eredményt.

    Ezt kipróbáltam a 25Hz videónál is és ott is ez volt. Gondolom az MPC-HC a kijelzőt átállítja, mert a TV kiírja,de a videokártya ugyanúgy 30Hz-en dolgozik, ha nem szabályzom le az intel driverben. Mikor ctrl+J nyomok pedig semmi különbséget nem látok az fps értékek között, mikor a driverben 23 és 30Hz között váltogatok teljes képernyős módban. Azonban a stáblista folyamatosan szaggat ha nem veszem vissza 23Hz-re a driverben.

Új hozzászólás Aktív témák