Új hozzászólás Aktív témák

  • Ch4r0n

    tag

    Kicsit én is hozzászólnék a témához, mert pont aktuálissá vált számomra.
    Nekem is az a bajom, hogy ilyen kis mikro reccenések vannak a 4K videóban. Én egy intel 630-al próbálkozom, ami egy g4600-as prociban van. Msi pc mate B250 alaplappal, 8GB Ram, 7200rpm sata3 128mb gyorsítótáras HDD.

    Az alaplapon 1.4 HDMI van ha minden igaz. Az intel spec-ben 2160p-re 24Hz és afölött ezt írja a weboldalukon. Nekem 30 Hz-en fut, aminek már önmagában is örülök, mert azt hittem csak 24 lesz.

    Eredetileg semmi képem nem volt az új TV-vel. Aztán rájöttem, hogy a hdmi 1.3b kábel miatt. Kerestem itthon 1.4-est azzal 30Hz-en fut 2160p-ben.

    Az erőforrások nem fogynak el CPU 10-20%, GPU 40-50%, RAM 50% ennyire van kihasználva a gép.

    Gondoltam veszek egy delock 2.0 60Hz-es kábelt, hátha megszűnik az akadozás, de ezzel is ugyan az a helyzet. Lejátszók terén a legjobban a DivX Player utána a MPC-BE, MPC-HC jöttek be. Csak ezek használták ki az intel hardver gyorsítását. Pedig kipróbáltam vagy 20 lejátszót... A többi processzorral próbálta kiszámolni ami katasztrofális eredményekkel járt... :) Illetve volt amelyik tisztán GPU val és nem dekódolt hardveresen, ilyenkor is elfogyott az erőforrás.

    Próbálgattam azt a MadVR-t, de az lett az eredménye, hogy az is csak a procit és a gpu terhelte... Illetve a teljes képernyős módnál, hogy a Hz-et állítsa automatikusan a videóhoz, de nem segített.

    Kérdésem ha veszek egy RX550-et azzal elvileg 60Hz lesz a képfrissítésem? Panasonic tx-50ex700b tv-m van.
    Úgy folyamatosabb lenne minden? A videók meg maga a Win10 is? Megszűnnének a reccenések?
    Nvidia1030-nál jobb a RX, jobban kezeli a 4k videókat, megéri a felárat?

Új hozzászólás Aktív témák