Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • liszi70

    nagyúr

    válasz t-bali3 #60774 üzenetére

    "Kb Liszinek is ezt irtam, hogy ne kapkodja el a hangfal vásárlást. Most megint cserélésen töri a fejét."

    Jogos, igazad is van, viszont.... A Canton Karat 40-et olyan áron vettem, hogy annyiért bármikor tovább tudom passzolni, ha akarom. Nem biztos, hogy akarom, mert inkább adnám a családban valakinek, minthogy egy ilyen ár-érték arányú hangsugárzót eladjak. Nagyságrendekkel túlmutat szerintem a teljesítménye és kivitele is, az érte kifizetett és érte kérhető áron! És nagyon tetszik a hangja, semmi bajom vele, de a kíváncsiság.... Szóval én ezt egy jó vásárlásnak tartom akkor is, ha a kíváncsiság bennem van, hogy milyen lehet egy még jobb, mennyire dobná meg a hangminőségemet mondjuk egy ilyen, vagy egy ilyen. (max kb. 160-at szánnék frontsugárzókra.)

    És ide kapcsolódna egy kérdésem. Többszázezres értékű álló frontsugárzók is sokszor bőven 40Hz feletti frekvenciaátviteli értékről indulnak, míg az én canton-om 24Hz-ről. Ez mennyiben számít? Gondolom, hogy nem csak a specifikáció száraz adatai számítanak a mély hangok sugárzásának minőségében, de például a linkelt JBL ES 100 45Hz-es képessége, vagy a Monitor Audio Silver Rs 6 38Hz-es értéke, hallható mélyhang-hiányt okozna nálam, a 24Hz-es Canton-hoz képest?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák