Új hozzászólás Aktív témák

  • Bondix

    tag

    Akkor most egy utolsó kérdés

    Van egy JBL SCS178 szettem egy Harmann AVR-130 erősítővel.

    Ha össze kötöm bármi baja lehet az erősítőnek vagy a hangfalaknak?

    Mivel az erősítő 8ohm bír el és arra 4ohm hanfalakt teszek az nem lehet gond mivel az erősítő logikusan elkell bírja.
    De ha feltekerem a hangerőt akkor is bírni fogják a hangfalak?
    Vagy ha jól értelmezem akkor nem fogja 8ohm nyomni a 4ohm hangfalakat hanem az erősítő annyit ad le amennyi kell a hangfalaknak.
    Viszont a megelégedés miatt az erősítő vagy esetleg a hangfalak serulhetnek?
    Természetesen az erősítőn nem lesz semmi és nem is szekrényfiokba lesz tárolva hanem felül ahol a szellőző van ott rendesen tud hűlni.

    Tehát ezekre vagyok kíváncsi h bármi baja lehet e bármelyik rendszernek?

    Aztan olvastam ezt is:

    - A teljesítmény (vagyis “a wattok száma”) semmit nem jelent önmagában, nincs köze a minőséghez, ne válassz ez alapján. Egy olyan házimozi, amit komponensenként raksz össze, 10 watton is hangosabb lesz, mint az olcsó 1000 wattos szettek. Az erősítőkre írt értékek csak nagyon speciális esetekben igazak, a tényleges áramfelvétel fogyasztásmérővel ellenőrizhető.
    - A házimozihoz árult hangfalszettek minden erősítőn stabilan megszólalnak, nem terhelik azt túl. Ne nézd, hogy hány Ohm az impedanciájuk, mert úgyis működni fog. Egyedül arra figyelj, hogy a hangszóró nagyobb teljesítményt viseljen el (RMS-ben), mint amivel az erősítő képes azt terhelni, így nem teheti tönkre. "

    Egyedül arra figyelj, hogy a hangszóró nagyobb teljesítményt viseljen el (RMS-ben), mint amivel az erősítő képes azt terhelni, így nem teheti tönkre

    Tehát ebbe az esetben is vállalható?

    Köszönöm előre is a válaszokat!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák