Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kissmu

    csendes tag

    válasz shalafi66 #4298 üzenetére

    Ezzel én nem értek teljesen egyet, mert az ARN-165-1/8-asomnak elég jó basszusa van (nem olyan mint a régié de jó) és a 12L dobozban ami gyárilag tele van pukkantgatós fóliával, egész visszafogott mélye van. nagyobb hangerőn egész jól kijön, de egy kicsit túl kevés, gondoltam valami más dobozzal többet is ki lehetne belőle hozni. és akkor még méretben sem lenne túl nagy:)

    az ARN-226-os tényleg nem valami nagy szám és hajlamos döngeni, rezonálni, kiemelni, legalábbis nekem egy megérzésre összerakott hangfalamban azt csinálta. full ki kellett tömni csillapítóval, hogy ne legyen annyira gáz.

    de a 165-ös széria szerintem sokkal jobban sikerült.

    T-S-t jövő héten mindre kimérem,
    "ahhoz mérni kell, átvitelt, impedanciát, és pontosan"

    ez alatt azt érted, hogy hanggenerátorral 20-20KHz ig meghajtani (kalibrált)mikrofonnal mérni az eredményt, az impedanciát úgyszintén a teljes tartományra...
    a pontos mit jelent? mert mait mondtál a t-s érésekre 'fogj egy multimétert mérd az ellenálláson eső feszültséget olyan multiméterrel ami 100hz nál jól mér' de mint tudjuk nagyobb frekvenciáknál, és esetleges nem szinuszjelnél ezek a műszerek tévedhetnek, de nincs rájuk írva melyik milyen metódus alapján mér:( mondjuk ez áram mérésnél nagyon gáz mert alámérnek a tényleges áramnak pl kapcs üzemü táp. 10Khz től felfele..

    a másik fórumon ahova átküldtél a T-S mérés miatt, a sok adok-kapok tól alig találtam meg a mérés metódusát :((
    jó hétvégét :))

Új hozzászólás Aktív témák