Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    válasz RandomName #87858 üzenetére

    Mondjuk tavaly beszereztem ebből a remek Parksideos akkus csavarozóból, kifejezetten a "vastag toll alakút" amit FAM-osnak hirdetnek...tény hogy a hozzákapott FAM bitek nagyon gagyik, valamint gonosz dolog hogy torx a befogásuk, emiatt nem tudsz más gyártó által sima hex befogású FAM bitet használni hozzá.

    Eleinte azt hittem hogy a ráírt 2Nm forgatási nyomaték kevés lesz, de még is amikor pl kismegszakítót csavarozok vele, pont annyira megfogja hogy erővel sem tudom az érvéghüvelyezett vezetéket kihúzni belőle. Persze kézzel rámenve bőven tudok még a csavarfejen forgatni, de az is biztos hogy tutira nem tépi meg a csavart és még is biztonsággal át tud adni a kötés.
    Még nem ellenőriztem le nyomatékmérővel hogy egyébként az előírás szerinti értékre húzza-e meg a kmsz csavarokat, de elképzelhető hogy hivatalosan elegendő lenne.

    Csak bajom vele hogy kényelmetlen az alakja, de ami ennél még súlyosabb hogy táncolnak benne a saját bitek. :D
    Így tényleg csak kmsz-ek, sorkapcsokhoz való, ahol nem kell csavart visszajátszani egy furatba...azokhoz viszont gyorsít a munkameneten.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák