Új hozzászólás Aktív témák

  • cinemazealot

    addikt

    válasz szabifotos #60784 üzenetére

    #1: Samus ötletét továbbgondolva: a sugárirányban megfúrt tengelyre stifttel rögzítenék egy éppen a tengelyre cuppanó csövet, amit a falon túl kényelmesen megszoríthatok a kézi tokmányos fúróval.

    #2: Reszelővel vagy flexszel három oldalúra reszelném, esetleg francia kulccsal megnyomorgatnám kicsit a tengelyt, hogy a kézzel megszorított tokmány ne tudjon rajta elfordulni.

    Hű, hogy én is hányszor káromkodtam már a gyorstokmány megszoríthatatlansága miatt... vagy ha éppen sikerült megszorítani, akkor meg amiatt, hogy nem tudom kilazítani. Jut eszembe:

    #3: Miután kézzel nagyjából rászorítottad a tengelyre a tokmányt, oldalról egy nagy, lapos fejű csavarhúzóval vagy vésővel érintőirányban megütőd párszor úgy, hogy a csavarhúzó/véső a tokmány bordáit "szorítóirányba" próbálja lökni. Ha kellőképp megfogja a tengelyt, nyert ügyed van. Egyúttal megszívtad, mert eztán meg leszedni lesz nehéz. :D Ja, és csak annyira próbálkozz ezzel a módszerrel, hogy azért a műanyag tokmány szét ne repedjen.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák