Új hozzászólás Aktív témák

  • Rederik

    tag

    Sziasztok,

    Kaptam egy Arctic Fan 3 TC ventillátort, amit beszereltem a gépembe. Gigabyte x58 ud3 alaplapom van.

    Első próbaként egy nem speed control-os csatlakozóra kötöttem (mivel a ventillátor is 3 tűs)
    Megy is rendesen, ellenben már szinte az elejétől 1800-1900-as fordulaton pörög (a maximum a ventillátornál olyan 2000). Sejtem, hogy miért, mert a TC 32 fok felett elkezdi pörgetni a ventillátort, s nálam olyan 40 fok simán van a házban.

    Kérdésem az lenne, hogy felül tudom-e bírálni a TC-t. Kipróbáltam ugyanis egy ellenállásos leszabályozást, de valami nemstimmel vele, mert igaz lassabb lett de az ellenállás marhára melegedett, s ráadásul utána még a bios sem mutatta azt a fan slot-ot.

    Aztán kipróbáltam, hogy a speedcontrol-os 4 tűs csatlakozóhelyre kötöttem, de itt meg zagyvaságokat, betűket írt a bios a fordulatszám helyett. Igaz lelassult, de ez engem zavar. Easytune már nem mutatta a fordulatszámot.

    Mit gondoltok? Szabad-e TC-s ventillátort PWM-es csatlakozásra kötni? Vagy esetleg próbáljam meg PWM helyett auto-ra, vagy voltage-ra tenni a bios-t?

    Rederik

Új hozzászólás Aktív témák