Új hozzászólás Aktív témák

  • doc

    nagyúr

    válasz #41133696 #4791 üzenetére

    bocs, felreertheto voltam...
    szoval nalam nincs ilyen ketyere, a neten talaltam :)
    az erintkezoket miert kevesled? ethernethez csak 4 er kell, annyi meg megvan az anya csatlakozokban

    a fo problemam amugy (lehet ebbe az iranyba kene elindulni) hogy izzadok itthon ket splitterrel, de az istennek sem tudom osszehozni ugy hogy mukodjon

    elkepzelheto hogy megdoglott a(z egyik) splitter, vagy valami mas lehet a baj?

    a helyzet (leegyszerusitve, de a tobbi resz nem szolhat bele elvileg), hogy van egy routerem, arra UTP-n radugva egy halozati eszkoz (medialejatszo), ez igy teljesen jo
    fogok egy splittert, bedugok 2 kabelt a "dupla" oldalaba, mindkettot a routerbe
    a "szimpla" oldalaba az elobbi, "hosszu" kabelt, aminek a masik veget kihuzom a medialejatszobol, es beledugom egy masik splitter "szimpla" vegebe
    ha a masodik splitter "dupla" oldalaba bedugok egy kabelt majd azt a medialejatszoba akkor a rendszer mukodik - felteve hogy a megfelelo lyukba dugom a kettobol. ha atdugom a splitter masik lyukaba (a "dupla" oldalon maradva) akkor a medialejatszo ethernet aljazata feletti zold LED megszunik folyamatosan vilagitani, helyette csak fel-felvillan, es a lejatszo nem kap IP-t

    elvileg a fenti felallasban mukodnie kellene rendesen, ugye? jol sejtem hogy egyik (vagy mindketto) splitter pusztult meg?

    (a kabelek hibajat es a router portjainak hibajat mar kizartam ide-oda cserelgetesekkel)

Új hozzászólás Aktív témák