Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chronos85

    tag

    Hali,
    Úgy 5 napja kaptam én is korai hozzáférést. Tetszik a játék. A reward rendszer nagyon baráti, bár ez nálam vmiért bugos, az "új nap" 2. szintje után már nemkapok csak a szint végén rewardot (50ore-t), holott közben még bizonyos checkpontok után járna. Probáltam újraindítgatni, de nem javult meg, ez legyen a legkevesebb, többnyire úgysincs időm napi 2-2,5szintnél többre.
    Elötte rengeteget HSeztem, ahhoz képest ez a napi 10 nyerésért kapsz 2 boostert és közben ha kapsz egy GG-t akkor egy kis apróságot maga az állom (bár ugye ezt könnyen ki is használhatja néhány bot). Igaz az arénához (engem ezzel vett meg annó a HS) hasonló vmi hiányzik, de cserébe rengeteg pozitívum van.

    Elösször is az RNG a lehető legminimálisabb ez nálam hatalmas plussz. Az egyes frakciókban többféle Hősöd is lehet eltérő HeroPowerrel (bár ezt még nem tudtam kiprobálni, de nagyon jól hangzik) és ezekre épülő paklikkal. Bár itt megjegyezném, hogy ehhez egy kicsit kevésnek érzem a jelenlegi lapkészletet (tudom, hogy béta és még egy frakció be se került nah de akkor is). Aztán ittvan még a paklid mérete ez is egy + eldönthetem, hogy sok kis lénnyel szórom meg a boardot vagy inkább kevés de jól szinergizáló lapokat rakok amiket így elég nagy eséllyel fel is húzok. Az időjárás kártyák is hatalmasak, vmi hasonlóért már régóta sírok HSben.
    Nyilván az egyes lapok között hatalmas eltérések vannak, de jelenleg a 10es szint környékén pénzráfordítás nélkül még elég jól boldogulok.

    Annyi lenne még, hogy tudtok-e vmi programot amibe feltudnám tölteni a jelenlegi lapkészletemet, hogy lehetőleg olyat ne pikkeljek amit instant törhetek is. Vagy marad a jó öreg "papír-ceruza" ?

    Üdv.: Chronos

  • Chronos85

    tag

    válasz BomiBoogie #465 üzenetére

    Match Making Rank.
    Elvileg az lenne a lényege, hogy közel azonos tudású játékosokkal kerülj össze.
    Így ha eléred a te szinted, akkor kvázi 50%os winrate közelében kellene lenned. Ez nyílván egy kártya játékban sose fog tökéletesen működni, de arra kiváló, hogy a kezdőket ne fullos paklival rendelkezők ellen rakja össze.

  • Chronos85

    tag

    válasz NyxNyxNyx #529 üzenetére

    Engem is a monster fogott meg. Hiába ezek a weather kártyák olyan pluszt adnak, mint már említettem is, ami nekem nagyon hiányzik a HSből.
    Sztem sem OP. Igazából a tribuche+phillipát érzem kicsit erősebbnek a többinél, de általában elmondható, hogy itt is jól körbejátszva bármivel lehetsz sikeres. Talán a scoital gyengébb. Annak ellenére, hogy jelenleg a legdrágább frakció, bár a törpés verzióval azért lehet haladni.

    Tudom, hogy még csak béta, de így 2 hét után mint már az elején írtam is, kevésnek érzem a lapokat. Nemtudom, hogy a jelenlegi reward rendszer marad-e, ami nagyon f2p barát. De napi 2-2,5 szinttel, elég gyenge nyitásokkal, már most összetudtam rakni 2 teljes értékű (max silver és gold kártyákkal) életképes deckeket, úgy hogy valódi pénzt nem tettem a játékba.
    Most, hogy epicek lesznek a vezérek, amit nagyon jó ötletnek tartok, végre olcsón kilehet majd probálni más taktikákat is.

    A mostani rendszerrel durván 1,5-2 hónap alatt meglehet szerezni a jelenlegi teljes kollekciót f2p napi 10winnel, ami egyfelöl jó, de kétlem hogy 2-3 havonta tudnának új tartalmat tolni a rendszerbe, arról nem is beszélve, hogy ha senki nem költ a játékra, akkor miből tartják fent a gépparkot...

  • Chronos85

    tag

    válasz saen #546 üzenetére

    Sztem helyén valók a változtatások. Annak külön örülök, hogy nem úgy csinálták, mint a blizznél szokás, hogy baltával faragunk és két véglet létezik (na jó Philippa talán kivétel, de megérdemelte).

    Végre kikerül a Geralt+pass, persze én is csináltam sőt volt, hogy Ciri és egy golden pass. Ettől függetlenül nem érzem, hogy a sárba lenne nerfelve a monster. A weather rész nekem se világos, nálam eddig is így működött.

    A medicnek külön örülök, ne arról szóljon már turn 3 hogy 1 lappal kipakol 35 dameget min. 2 sorba. Mikor te igyekszel lapelőnyre szert tenni. Vagy már előre tudod hogy az első 2 kört kell hoznod, mert a 3. tuti bukó lesz.

    Várom a patchet, mert nagyon jó az irány látszik, hogy valóban figyelnek a vissza jelzésekre és nem csak fut a béta...

  • Chronos85

    tag

    válasz NyxNyxNyx #557 üzenetére

    Nah ez az amire fogadni is merek, hogy nem fog megvalósulni. Ha egy deck csak pár %al jobb papíron, akkor terjedni fog és a hozzá tartozó counter deckek is, amiből majd összefog állni egy meta. De ez mindig is így volt, itt talán a BO3 miatt több életképes taktika is szóbajöhet, de hogy minden lap valamilyen formában "használva" legyen az a lehetetlen kategória.

  • Chronos85

    tag

    válasz NyxNyxNyx #589 üzenetére

    Hali,
    Mióta van béta hozzáférésem, többnyire monsterrel tolom(tam), elösször azért is, mert ebből tudtam olcsó, de elfogadható decket kiállítani.
    (
    Egyáltalán nem autopilot deck, mint az NR volt patch elött. Turn 1ben rakom a Huntert, 2be a tribuchét és felkelltek ezt azt, végét meg majd phillipával megoldom ha egyáltalán eljutunk addig...
    )
    Igazából monsternél, bár probáltam a breedet is, -amivel persze 1-2 kezdőt meglehet lepni, de egy tapasztaltabb játékos simán körbejátsza- , jelenleg csak a weathert látom életképesnek. Ehhez viszont kellenek a silver és gold monster kártyák amik extra weather effektet tolnak, meg persze 1-2 "sima" weather kártya is.

    Ezen felül tudnod kell, hogy nagyjából mire számíthatsz az ellentől és a muligent ennek megfelelően kell alakítani (persze ha éppen nem 3 fogletet kell lekeverned). És még ígyis nagyon kell figyelni, hogy ne tolj túl egy kört, mert igen, a laphátrány az alap, cserébe, h fentmarad egy szörnyed a kör végén (ugye itt megint előkerül a foglet, amit egyszerűen meglehetne oldani, ha a frakció "special" a weather effekt után proccolna, de igazából együtt lehet élni vele így is).

    Nem állítom, hogy profi weather monsteres lennék, de gyengének se érzem a decket, persze a bomba, scorch, igni fájni tud, de el kell fogadni, hogy nem lehet mindig nyerni (Azért általába még így is 70%körül szoktam végezni a napi 2 szintemmel). Viszont cserébe nekem kellően változatos, bár mirror ellen nem igazán tudom mi lenne a jó taktika.

    Mindenképpen érdemes rászánni az időt és gyakorolni, cserélgetni a lapokat, amúgy is erről szól a béta, nem? :)

    Üdv.: Chronos

  • Chronos85

    tag

    válasz NyxNyxNyx #594 üzenetére

    Jelenleg most éppen így néz ki.Monster Weather

    Geraltot cseréltem Cirire, mivel ugye változott a frakció passzív.

    Valszeg ki kellene cserélnem a fog+rain-t a frost+fog-ra (de ezt még nem nyitottam és jelenleg egy másik paklit építgetek). A sok NR ellen egyébként jó volt az extra eső :)
    Imlerith volt az első "használható" legendem, de nem létszükséglet egyáltalán. Caretaker amúgy is jobb (persze ez sincs meg).
    Aeromancy is jó lehet (te választod ki melyik weathert szeretnéd), de egyenlőre ennélkül is megvagyok.

    Szóval 1800dustot simán rá lehetne kapásból költeni, de így is életképes.

    Nekem is az volt a gondom, hogy sok weather lap volt a kezemben csak éppen semmit nem tudtam a boardra rakni, ezért igyekeztem a minimális, de még kellően idegesítő szintre csökkenteni, és a helyükre aoe sebzéseket pakoltam. A taktik meg általában az hogy első körben igyekszek kiszórni a fogleteket (persze elötte lekeverem) egy köddel, hogy késöbb ne vmi hasznos lap helyett jöjjön fel.

    A matchupok nagyjából így néznek ki ahogy írtad is. Bár nagyon durca és sok Scoitael-el nem rakott még össze.
    Skellige-et nagyon ritkán tudtam hozni a 3. körben. Ezért ott általában igyekszek az első 2ben lerusholni. Az elsőben többnyire úgyis disloyalokkal szoktak bombázni.
    NR-nél meg elkell találni, hogy buff elött told a weathert és lehetőleg ne nagyon told túl a boardodat, mert hamar kifulladsz.

  • Chronos85

    tag

    válasz BomiBoogie #596 üzenetére

    A lista alapján kiküldtem én is pár invet, aki gondolja majd visszaigazol.
    saen linkelte pár napja, nemtom mennyire hivatalos, de korrektnek tűnik.

    Szerk.: Látom megelőztek, nem törlöm inkább legyen 2x meg.

    [ Szerkesztve ]

  • Chronos85

    tag

    válasz NyxNyxNyx #633 üzenetére

    Most mondanám, hogy irigyellek amilyen nyitásokat megosztottál itt a nagyérdeművel. De anyukám azt tanította, hogy az nem szép dolog, így örüljünk csak együtt.
    A nyitásaim, a közelében sincsennek a tieidhez nem csak h minőségre, de mennyiségre se mondanám, az utcsó 6 packból rarenél jobbat nem kaptam. Bár már megszoktam, HSben is hasonló kényesztetésben részesültem(ök). :)

  • Chronos85

    tag

    válasz Ereshkigal #720 üzenetére

    Hali,
    Eddig 2 nyilatkozat volt ebben a témában 1. folyamatosan küldik ki a meghívókat, 2. akik június (vagy július már nem emlékszek) elött íratkoztak fel azok már mind kaptak.

    Innentől találgatás: Januárban tervezik a következő frakció bevezetését, én ekkor számítanék egy nagyobb hullámra. Addig is érdemes lehet twitchen nézelődni, mert szokott lenni kulcs giveaway.

    Más, így 1 hónap után beigazolódni látszik amiket már az elején is szóvá tettem. A nagyon barátságos f2p modelnek hála, eléggé már most egysíkúvá vált a játék. Mindenki a frakciónként, 2 max 3 deckkel jön amikkel a net is teli van. Értem én hogy vannak bizonyos lapok, amik 1-1 játék stílus gerincét adják és jó esetben 3-4 lapot van lehetőséged variállni. Viszont így számomra a max napi 2 szintlépésre redukálódott a játék, jó hétközben amúgyse igazán van többre időm. De hétvégén azon kaptam magam, hogy unalmassá váltak számomra a meccsek. Bár most a HSben fel lesz kavarva az állóvíz,(így lesz mivel eltölteni a hosszú estéket), és remélem hogy januárra kitalálnak vmit, már ha tényleg szeretnének komoly játékosbázist szerezni és nem csak a rengeteg fan kérésére dobtak össze vmit.
    (
    Láttam az interjút ahol bőszen sorolták hogy mennyi mindent szeretnének, remélem hogy tényleg bekerülnek és akkor egy remek szórakoztató mese kártyás játék lehet ebből.
    )
    Üdv.: Chronos

  • Chronos85

    tag

    válasz NyxNyxNyx #724 üzenetére

    Hali,
    Nekem ez a note is tetszik

    Nemtom, ti hogy vagytok vele vagy hányszor futottatok össze, de a jelenlegi top scoiatael deckre igenis ráfért a nerf.
    Mindig mikor ilyennel kerültem szembe, a jó öreg Miracle rúzs érzés kapott el. Pakolhatsz te le akármit, ő szépen játssza a saját tempóját. (Még a shadow stephez hasonló mechanika is benne van :) ). Csak itt nem 3x leeroy van finishernek, hanem többnyire Aglais vagy Isengrim. Lapelőnybe lehetetlen kerülni ellene, egy jól időzített bomba, igni vagy weatherrel lehet esélyed megfogni, már ha éppen nem volt rá megoldása.

    Apropó igni, szintén tetszik, hogy bár az előző patchben már nerfeltek rajta, mertek ismét hozzá nyulni és még így is játszható, de a legtöbb deckbe nem lesz autó include. Valszeg Borkh veszi át a helyét a goldos vagy sok kis hps zerg deckekben.

    Az "új" mechanikák is jól átgondoltnak tűnnek, tényleg fontos és szükséges változtatások, bár néhány HP buffot nem igazán értek, de ők biztos jópár szimuláció után arra jutottak, hogy ez jó lesz nekünk.

    Ami a weather monstert illeti, ha nem mirror volt akkor általában 1 clear sky amúgy is előfordult nemhiszem, hogy a reworked "kinyírná". Sőt figyelembe véve a jelenlegi deckek mekkora változáson fognak átesni talán még erősödni is fog. Az új Drownert biztos kifogom próbálni. :)

    Bár a kövi patchel még nemkerülnek be, de az új lapok is igéretesnek tünnek. Jó ez az ellen kiépít egy row-t, de nekem nem tetszik inkább átlököm egy olyanba amire van megoldásom.

    Nah megint jó hosszúra sikeredett, de legalább látjátok, hogy valóba érdekel a játék és sztem nagyon jó irányba mozdulnak ismét a srácok, ha ezt tartani tudják akkor nem lesz itt gond...

    Üdv.: Chronos

  • Chronos85

    tag

    válasz NyxNyxNyx #727 üzenetére

    Nekem úgy rémlik, hogy 2x sebzett a sorba ahova leraktad. De ez még nálam nagyon az elején volt, ezért a tévedés jogát fenntartom:)

    Hát igen, kicsit olyan ez a philippa, mint amilyen Isengrim lesz, bár még így is előfordul, nem kopott ki teljesen.

  • Chronos85

    tag

    Hali,
    Így hogy már lassan 1 hete éles a patch, sztem kellően fel let keverve az állóviz. Nagyon sokféle deckel futottam össze és persze probálgattam én is jócskán mindenfélét (Mondanom se kell újra megjött a kedvem játszani).
    -Monster Weather, mint sejteni lehetet nem tünt el csak kissé átalakult. Bekerült Nithrall és a Drownerek.

    -Scoa-ból a törpéshez nincs meg minden lapom, de az elfeset probálgattam, már közel nem olyan erős, viszont még mindig fun főleg az új clear skyal. Nekem az agresszívabb jobban bejött mint a lovas buffolós.

    -Skellige kapta talán a legnagyobb nerfet ezzel a patchel, persze ha jól jönnek a lapok és jókat tudsz eldobálni, majd feléleszteni akkor még mindig erős, de sztem már közel nem annyira mint régen. Nyilván itt erősen közrejátszik, hogy a többi kaszt is igen jól tud rallyzni CC-vel (izé first lighttal, sose fogom megszokni :) ).

    -Northernhez van a legkevesebb lapom, így csak az ellenem jöttekből tudok következtetni. Itt egyértelműen Radovid let a sztár.

    Mint várható volt elég sok helyre bekerült Borkh, NR pakliknál szinte kötelező a sok Gold unit miatt, de azért felbukkant Monster vagy Skellige paklikban is.
    Számomra a meglepetés díjjat egyértelműen az aranykakas (Kambi) kapja. Nem kicsit kerekedet ki a szemem, mikor az ellen kijátszotta, persze ki is kaptam rendesen, ahogyan ilyenkor illik. Sajnos ehhez is jócskán hiányzik még lapom, de talán majd egyszer ha addig nem változtatnak rajta.

    Üdv.: Chronos

  • Chronos85

    tag

    válasz NyxNyxNyx #749 üzenetére

    Hali,
    Inkább ilyen indirekt nerfre gondoltam, ugye a frakció erőssége, hogy elégeted a lapjaidat, majd a temetőből a buffoltakat újra kijátszod.
    Igen ám de a CC átalakításával, már a többi frakció is sokkal könyebben tud extra unitokat kijátszani. Ettől függetlenül igen még mindig erős ha nálad vannak jókor a resurrect lapok. Viszont nekem ugyanaz volt a bajom mint HSben a discardos lockkal (khara elött meg pláne), sokszor sikerült behúznom 5. körig legalább az egyik elvétve mind2 doomguardot.
    Nah most itt is ez van, hogy 1. 2. turnben kellene égetni a decket és buffolni a unitokat, de ha nem jönnek a lapok akkor nincs mit tenni.. Egyébként ugyanezért érzem jobbnak a törpés scoa deckket, mert lényegesen kevesebb kulcs lappal operál ezért nagyobb a mozgástered is. Míg az elfesnél ha nem sikerül a mulligen akkor dobhatod is a meccset.

    Ezért is gondolom, hogy hosszú távon Radovid lesz a befutó, mert elég egyszerű a mechanika, nem is túl drága deck és kellően stabil, hogy magas WR-t lehessen vele hozni.

    Chaoticot nekem is sikerült elvernem, még patch elött. Ráadásul monsterrel skellig ellen , ami nem egy jó matchup. De hát nem volt nála bomb, Turn 1ben elkellett lőnie a Horn-t, nálam pedig ott volt a Scorch Igni 3. körre.

    Üdv.: Chronos

    Szerk.: Az meg sztem teljesen random, hogy mik ellen kerülsz össze, nálam az utóbbi 5 napban teljes volt a paletta. De ma pl Radovid és Scoa volt terítéken helyenként Monsterrel. De pl.: Tegnap túlnyomó részt Skellige-t kaptam és mivel mostanában scoaval funnolok annyira nem voltam happy.

    [ Szerkesztve ]

  • Chronos85

    tag

    válasz NyxNyxNyx #760 üzenetére

    Hali,
    Mivel patch óta pont egy ilyet probálgatok, ezért merem állítani, hogy már közel nem tűnik annyira OPnak, mint mikor ellenem jöttek ilyenek.
    Ugye ennek is 2 féle "gerince" létezik. A lovas saját boardomat buffolom verzió, ami mint fentebb te is említetted eléggé JOLOW. Mivel nekem ezek a Cheese deckek nem igazán jönnek be, bár ugye jelenleg tétje nem igazán van a játéknak max hogy mennyi idő alatt van meg a napi 2-3szint, ezért biztos van olyan aki ezt élvezi.

    A másikról amiről sztem érdemes is beszélni sokkal inkább a control irányába mozdul (hogy mennyire az saját izlés kérdése). Itt a trükk, hogy az elven mercenarira kell betartani a hard removealokat. Persze bomb, megfelelő weather, scorch vagy Igni szintán jó ha kéznél van.
    Ezért a hard counter egyértelműen a skellige, ha ilyen ellent kaptam akkor igyekeztem az első 2körben eldönteni a meccset, mert 3. tuti az övé a sok rez miatt.

    Valamint sztem Radovid rughat még lapdába. Ehhez említettem hogy sok lapom hiánycikk, ezért jelenleg csak a másik oldalról tok nyilatkozni. Borkh nagyon tud fájni, ahogy a sok gold unittal se igazán tudsz mit kezdeni. Mellé ugye ottvan az Ultimate Hero Power, amivel simán letud kapni Aglais-t vagy még jobb ha Isengrimet.
    Utóbbit általában úgyis turn 1 vagy 2ben érdemes kitolni mivel itt még elég sok spellt tudsz kijátszani.

    Esetleg marad még az örök igazság ha nem megy ellenük állj be közéjük elv. Ilyenkor az archerekkel, Iorvethhel vagy Trissel elég jól meglehet fogni ezt a miraclet.

    Egyébként közel nem olyan könnyű deck mint elsőre tünt, nagyon kell figyelni, hogy ne told túl a boardot és természetesen a viszonylag sok spell miatt általában már a muligennél látni hogy melyik végére kerültél annak a bizonyosnak.
    Üdv.: Chronos

  • Chronos85

    tag

    válasz FuRiONight #802 üzenetére

    Hali,
    Valóban nem túl nehéz bejutni, nekem a második, amit úgy október közepén reggeltem, a két ünnep között érkezett meg. Persze öcsémnek rögtön tovább adtam. Szóval folyamatosan mennek ki a hullámok.

    Ami a paklit illeti, a legutóbbi patch óta, kicsit félretettem a monstert (noh nem azért mert nem lehetne használható deckket összerakni), inkább próbálgattam mindenféle mást.
    Ha komolyan akarnék rankedezni vmilyen Scoa trappel probálkoznék, Francessca és Eithné is életképesnek tűnt. Viszont mivel ez még csak béta meg amúgy is super casual vok ezért, nyugodtan állíthatom, hogy bármely frakciónak van 1-2 életképes deckje. Mindenki válogathat izlése és ingerenciája szerint.
    Ami a wipeot illeti hivatlaosan csak annyit mondtak, ha szükséges akkor lesz, viszont ha tényleg "egyenlő" esélyeket akarnak biztosítani rankedhez akkor kelleni fog. Persze erről még korai beszélni, vmikor tavasszal lesz asszem éles a dolog.
    Az új lapok sztem nagyon jól sikerületk, sok új érdekes decket kilehetet próbálni, bár mostmár kezd beállni a meta megint. A hónap vége felé igérték az új frakciót, akkor majd megint fel lesz keverve az állóvíz.
    Üdv.: Chronos

  • Chronos85

    tag

    Hali,
    Akartam is kérdezni, hogy van-e aki rendszeresen tolja, mert nagyon leült a topik, de látom azért még akadnak :)

    Kis személyes beszámoló a legutóbbi patch óta:
    A ranked és az új lapok bekerülésével, természetesen nekem is ki kellet probálnom. Volt egy kis megtakarított scrapam és goldom, így nyitottam 20 packot meg lekraftoltam 4-5legendet. Szerencsére sikerült nyitni Ciri Dash-t majd késöbb King of Beggars-t. Legyártottam Aard-ot, Coralt, pár NR legendet és végül Roach-ot.
    Szóval nem panaszkodhatok, elég sok decket kitudtam próbálni tetszettek is. Rankedet kicsit szüneteltettem mikor elkezdett stagnálni (10pont körül mozogtam le/fel). Amúgyse tervezek nagyon tryhardolni, meg egyébként is béta, nah meg valszeg a késöbbiekben is megmarad könnyed kikapcsolódásnak (hiába nah ultra casual lettem).

    Viszont mióta újra belenyultak (talán 2 hete) nagyon helyesen. 30-50pont körül van a szórás, nah meg ennek egyenes következménye volt, hogy casualról kikoptak az emberek és drasztikusan megnőtt a wait time. Újra rankeden kezdtem csinálom a napikat, általában 2 nagy ritkán 3 "szintet".
    Jelenleg ez úgy fest, hogy top 100-200. közöttt mozgok attól függően, hogy éppen a napi elején vagy végén tartok (2 hét alatt közel 1k mmr-t léptem).
    Amiért ezt említem, hogy még itt is hatalmas missplayekkel találkozik az ember, persze saját részről is, bár azaz igazság, hogy a HSből már megtanultam teljesen felesleges görcsölni rajta, csak egy kérdésre kell válaszolni adott szituban a legjobbat játszottam-e, ha nem akkor a hibából tanulni és ezáltal fejlődni.

    Pár szó a meta deckekről, sztem kellően változatos, nagyon sokféle van.
    Ugye elején jött a Scoia, hiába noh itt nagyon erős a Ciri Dash mert hamar kitod szórni a lapokat és garantált, hogy visszahúzod. Viszont itt is többféle létezik különböző leaderekkel. Még persze érdemes megemlíteni a Virehedd Vanguard-ot ami nagyon jól szinergizál szinte mindennel, valszeg jönni is fog rá a nerf jogosan.
    Aztán erre megjelentek a counter deckek, ahogy az kell

    -Skelligenél a Herald: Ocvist, Coral buffoljuk széjjel a hajókat vagy Ocvistot és végül a Hornnal nyerjük meg a meccset, ami jól működik, de nagyon észen kell lenni, nem lehet csak úgy szórni a lapokat ezért kevesen is játszanak ezzel jól. Nekem nincs Ocvistom ezért csak a másik oldalról tudok nyilatkozni, valamint még alacsonyabb rangon próbáltam Hjalmarral ott elég jól működött.

    -NR Foltest: Redanian, Kaedweni, Reaver, Yenn ultimate kombo whombó, ahol általában a 3. körben Shanival közel 30 pontot lehet rezelni, ha jól játszott az ember. Nah ez a másik erőssen nerf gyanús, azt még nemtom, hogy akarják kivitelezni, mivel Yenn más szituban ritkán ekkora value, talán Baron fog eltünni a temetőből, mint az Operator. Mind1 majd meglátjuk Nennekével se rossz a combó, de közel nem annyira OP. Egyébként úgyfest most ez a favorite ezzel kerültem a napokban legtöbbet szembe. Érthető is nem kell sokat gondolkozni gyors ér elég jó átlagot lehet vele hozni.

    -Van egy másik NR deck amivel ritkán futok össze mivel sokkal több gondolkodást igényel. A jó öreg Pavetta, Operator, Bekker's Twisted Mirror, Iris. Nah ez a lelki terror csúcsa nálam jelenleg. Kiépítesz egy elfogadható boardot, majd szépen Pavetta felégeti az egészet jó esetben csak 2x kezdheted előről az egészet. Nem szokásom instant feladni de az 5. ilyen deck ellen inkább az első pavetta után már szokott menni az insta concede-GG.

    -Végére maradt a Monster ebből nem sokkal találkoztam ezen a rankon, általában 2 féle fordult elő a jó öreg weather és a Kayran, Renew, Caretaker, széjjel loppom a Graveyardodat változat. Ezeket sem érzem gyengének csak nehéz velük jól játszani ezért kevesen is teszik.

    Mint látható és írtam is elég változatos a meta az új lapok nagyrészét nagyon jól belehetett építeni a deckekbe. Az utóbbi 2 hétben már a halmozás megy nálam gyártani, nem tervezek már semmit várom az új frakciót. Ha minden igaz a hónap vége felé fog jönni és ha jól rémlik erőssen Spy alapú lesz. Ha tartják a tervet akkor a jövőhéten már láthatunk is pár lapot. Szóval várós a dolog.

    Nekem tetszik a játék, jó kikapcsolódásnak, a HC réteget a jelenlegi formájában sztem nemfogja tudni megtartani, de napi 1-1,5 órára nekem tökéletesen megfelelel.

    Üdv.: Chronos

    NyxNyxNyx: Position az, hogy hol helyeszkedsz el a látrán, mint HSben a legend után a szám (minnél kisebb annál előrébb). Az MMR csak azért van. hogy a különböző rewardokat [hol kapod] meg. A rank meg azért kell, hogy lásd mi volt a legmagasabb, amit eddig elértél (hiába esel vissza és érsz el egy adott MMR-t újra a reward csak az elsőért jár).

  • Chronos85

    tag

    válasz NyxNyxNyx #831 üzenetére

    Köszönöm, mint mondottam is nem feküdtem rá, csak a napit rankeden kezdtem letolni.

    Igen én is gondolkoztam a trackeren, HSben a mai napig nem használok semmi ilyesmit. Itt volt 1-2 missplayem, mert nem tudtam fejben követni, hogy mi is maradt a deckemben. Viszont én szeretek gondolkozni és félek lustává tenne. Ha komolyan ráfeküdnék biztos használnám, mert a 30. mecsnél már nem megy annyira a számolás, mint az elsőnél. Bannolni ezmiatt nemhiszem h bárkit is fognak, mint annó Blizz is mondta ezt egy papír+ceruzával is bárki megteheti. Az mondjuk más kérdés, hogy egy 3 Eleven merches körben ki tudja azt lekövetni papíron mi maradt a deckben és mire tolja a Blue mountint, hogy még az időbe is beleférjen. :) Nah mind1 ahogy a készítők is megmondták mindenki csak saját felelősségére használja.

    Ami a deckedet illeti: Ha mindenáron ilyen törpés scoia-t akarsz játszani, akkor nagyon kellene bele legalább 1 operator.
    Viszont ezzel az a gond, nagyon egy lane-re kell pakolnod és szinte minden deckben van 1aoeromancy (monsterben talán nincs, de ott ugye van sok más helyette). A másik pedig h hiába immun a frostra a törpe Aardal olyan szépen lökik bele az egész sort a ködbe, h öröm nézni. Vmi hasonlót kellene összeraknod. Renew helyett belelehet rakni Iorveth-et vagy ha az nincs Trish is nagyon jó. A másik ilyen alap lap most a Mardroeme (+4saját -4 ellen base HPjára), ezzel megtod fogni az Elven Merch, Reaver, Ocvist, Priscilla áradatot. Amiért ez nagyon hasznos, mert 0hpsat nemtud feléleszteni, tehát végleg kikerül a játékból. Arra figyelj h a buffra nincs hatással, tehát ha Sigridfára nyomod az ott fog maradni min 1hpval a boardon.

    Megértem, ha most vki nem áll neki vadul craftolni, sztem nem is érdemes, majd a köv. adag kártyánál, addig meg próbáld kihúzni vhogy.

    Ha egy kezdő megkérdezi melyik nautral legendet gyártsa le most biztos a King of Beggars-t javasolnám, jelenleg annyira beleillik bármibe + ugye kapsz egy Decoy-t lvl20on.

    Jer1cho: Nekem is sokáig nagy dillemám volt, már korábban is HSben, hogy majd kezdhetem előlről az egészet. Ez a kártyajátékok velejárója, az új lapok bekerülésével a régiek jó részét kukázhatod. Persze most mondhatod, hogy a béta végén majd wipe lesz. Amire külön fel is hívják a figyelmed, hogy egyáltalán nem biztos csak ha szükséges, ok lehet mondani hogy ez ilyen marketing terelés, hogy minnél többen ingyen teszteljenek nekik.
    Én mindenesetre úgy döntöttem, hogy tolom amíg élvezem, ha wipe lesz akkor meg még mindig eldönthetem, hogy akarom-e "előlről" kezdeni a gyüjtögetést. De mint irtam élesben is ha új lapok kerülnek be (és fognak ha pénzt akarnak termelni a játékból), akkor biztosra veheted, hogy ha nem is 0ról, de jócskán lesz megint mit belefeccölni.

    Üdv.: Chronos

    [ Szerkesztve ]

  • Chronos85

    tag

    válasz NyxNyxNyx #833 üzenetére

    Az igazat megvalva a törpés deck jelenleg a fun kategóriába tartozik. Esetleg a Guardot tudod adni még az ellennek, ha nem jön össze a kombó.
    Scrapet max amiket fentebb írtam jelenlegi meta deckekre lenne érdemes áldozni. Viszont szvsz 3héten belül jönnek az új lapok (persze ha nincs csúszás), ami megint felkeveri majd az állóvizet. Tehát a kövi kérdést kell feltenned: Ennyi idő alatt vissza hozza-e nekem az árát, amit le kellene kraftolnom?

    [ Szerkesztve ]

  • Chronos85

    tag

    válasz Ver'alor #846 üzenetére

    Hali!
    A következő patchel annyi változtatás és új lap kerül be, hogy én addig biztos nem gyártanék semmit, sőt igazából keget se vennék nagyon. Persze tudom, hogy nehéz megállni, de a jó hír ha minden igaz feb. 6.-án jön is a patch.

    Rengeteg új lap kerül be, az új frakcióról nem is beszélve. Legalább akkora változásokra lehet számítani, mint 1-1 HS kieg vagy kaland után. Aminek személy szerint nagyon örülök. Jók az új lapok, megint lehet majd új kombókat próbálgatni. Úgynézki a jelenlegi formában a meta deckeket sikerült teljesen kinyírniuk. Ami számomra megint csak nagy plussz, örülök, hogy ilyen rövid időn belül mernek ennyire gyökeres változásokat eszközölni, ha szükséges. Nem kell fél évet várni egy nerfre vagy egy új módra, hogy doktor seven végre eltünjön.
    Itt egy reddit post is, amíg nincs hivatalos patch notes.
    Üdv.: Chronos

  • Chronos85

    tag

    Nyílván az újdonság varázsa, meg jó poén ez a kémes móka az új frakcióval. De nekem ez a harpiás monster mocskosul OPnak tűnik. Jól kivérezteted a tojásokat az új Monster Nesttel, felbuffolod vagy feltöröd ahogy tetszik. Majd 3. körben kirakod a felhizlalt Grave Haget, az alap 6hp jával és bezsebeled a win-t. A boszikról és a megváltozott frakció képességről már nem is szólva.
    Jöhet erre bármilyen kém vagy reveal, max időt tud megtakarítani vele, ha hamar feladja. :)

    OK gyorsan érkezni fog rá a counter deck (vagy a nerf), de hogy az elején biztos gyorsan lehet majd haladni, mint annó a Infantilis deckkel az is biztos.

  • Chronos85

    tag

    Hali,
    Kétlem, hogy egy működő XBox portba olyan nagyon bele kellene nyúlni, hogy elfusson PS4en is. Bár nem ismerem mennyire nehéz egy ilyen közös multiplatform szervert létrehozni, de mivel a CDProjekt se ma kezdte, gondolom ez nem okozhat nekik túl nagy gondot. Sztem is inkább jogi egyeztetések lehetnek a háttérben. Az meg, hogy egyenlőre steamről nem elérhető, biztos van akinek óriási probléma, azért én ettől még jól alszok.

    Ami a holnapi patchet illeti, sikerült elég sok goldot és scrapet megtakarítanom, így remélhetőleg szerencsés nyitás mellett elég sok új mechanikát és lapot kitudok majd próbálni. Még mindig nem győzött meg az új frakció. Biztos, hogy sokkal többet kell vele gondolkodni, ha a magas winrate a cél, ez a videókból jól lejött. Kérdés, hogy az átlagos játékosnak ez mekkora visszatartó erő lesz. (Ugye a Blizz állítólag ezért nem akar bonyorult mechnaikákat bevezetni, cserébe kapunk tőlük nem egyértelmű leírásokat a lapokra, amit egy 3rd oldalon kell kibogozni, hogyan is működik pontosan)

    Remélem sokan visszatérnek kipróbálni, mert az utóbbi 1 hétben, különösen mióta bejelentették, hogy wipe is lesz. Nagyon nehezen találtam partit. Igazából többször előfordult, hogy kivágot keresés közben vhol 1 perc után többnyire, pedig próbáltam többféle napszakban is. Még az se mondható, hogy nagyon az élbojban lennék és azért, mivel én is visszább vettem. De a 2 meccs közötti rengeteg kiesett idő is keménye nyomta a mérleget.

    Félreértés ne essék, sztem is szükséges lesz a wipe és annak külön örülök, hogy kapunk egy minimális "jutalmat" a tesztért cserébe. Amit szvsz nagyon jól sikerült belőniük, azzal a kb. 10-20 keggel nem hiszem, hogy bárki hatalmas előnyre tenne szert. A lapok és a mechanika ismerete már más tészta, de ugye arra meg ott lesz a magasabb MMR.

    Hamarosan úgy is meglátjuk, sztem hónap vége, vagy március elején már menni fog az open. A patch után már csak finomhangolásra számítok,nemhiszem, hogy újabb tartalom érkezne, mi értelme lenne?!
    Üdv.: Chronos

  • Chronos85

    tag

    válasz Ereshkigal #900 üzenetére

    Hali,
    Nah jólvan, akartam is kérdezni, h kaptál-e, de akkor csak megjött. :)
    Nálam rendesen müxik minden opció, GOGból és ha csak simán indítom úgy is. Még másik monitorra is gond nélkül áttudnám rakni (Nvidiám van). Szóval valszeg nálad lehet vmi. Esetleg nézd meg, hogy nem-e vmi 3rd program kényszeríti-e a felbontást vagy a dedikált GPU-t veszi alapnak és azért korlátozza le.

    Ami a patchet illeti, nemsok időm volt még játszani. Kinyitogattam a pakkokat, Nilfgaardból nem sok prémiumot sikerült nyitni, de még nem álltam neki gyártani. Próbálgattam a többi frakció új lapjait és tényleg mintha egy teljesen új játék lenne. Nagyon sok a változás, de nekem tetszik majd belerázódik az ember úgyis.

    Kipróbáltam a hárpiás monster nestet, amit már fentebb is említettem, közelse tűnik olyan erősnek, mint amit vártam. Aztán gyorsba összedobtam egy pókos, Vran Warriorost, hasonló mechanikával. Nah ez hatalmas fun, elég sokat is nyertem vele. Mondjuk ezt inkább a meglepetés erejének és a korai zavarosnak tudnám be.
    Még csiszolgatni kell rajta, de resetig jól elleszek vele, amúgy se tervezek már komolyan nekifeküdni.

    Ami sztem nagyon nerf gyanús az átalakított Yenn. Conjurer. A megnövelt HP-t még értem, de hogy csak az ellen oldalán sebez... Ha jó körben rakod ki simán lehozza a meccset, a 7HP miatt meg max Radovid tudja lekapni egyből, abból meg nemsokkal találkoztam.
    Apropó Nilfgaardból se sokkal kerültem össze, ok nehéz vele jól játszani, meg mindenki még csak ismerkedik vele, de jó ha a meccseim 10-20%ban volt 1-1, nyilván csak véletlen arra tévedt.
    Üdv.: Chronos

  • Chronos85

    tag

    válasz Ereshkigal #903 üzenetére

    Hali, Megnéztem még1x, nekem is 16:10es van, TVre kiraktam 16:9, majd a másik monitorra. Nálam teljesen jól hozta a méret arányokat. Skálázás is rendben ment le/fel, egyedül a Pivotot nem akarta, azt rákellett kényszeríteni windowedben, de gyanítom ez amúgyse sokakat érintene. Egyébként nem nagyon láttam, hogy máshol, más panaszkodna ilyen hiba miatt, írjál nekik hátha többet tudnak segíteni.

    A rankedhez csak annyit, hogy sztem 2k-t belehet ütni bármilyen olcsóbb deckkel, arról nem is beszélve, hogy a reset miatt betod törni a többi frakció lapjait és 1re koncentrálva sztem egy erősebbett is össze lehet hozni.

    Ha nem lesznek komolyabb változások wipe után valszeg egy monster deckkel állok neki majd én is lapokat szedni. Jó a frakció passzív és az alap leader is, egy adrenalin rushal simán fenttudsz hagyni kövi körre 2 lapot, potionnel jól buffolhatóaki. A weatheres goldenek erőssek és csak epickek. Nyílván egy bizonyos szint után kelleni fognak a legendek is, de elkezdeni biztos hogy ez a legolcsóbb jelenleg.

    Szerk: jer1cho Gondolom ez a war longshippel lenne életképes, hogy mindenkörben sebezzen random 2-t.Viszont ott van Yenn ugyanúgy epic és igaz h csak 1et sebez, de nem kell hozzá 3lapos combó.
    Lehet h Lugossal jó lenne, de azzal meg nekem az a baj hogy nemlátom értelmét egy olyan frakciónál, ahol ugye az élesztésen van a fő hangsúly.

    [ Szerkesztve ]

  • Chronos85

    tag

    válasz NyxNyxNyx #912 üzenetére

    Most úgy müxik, hogy az utcsó kijátszott lapodat hozza át. Tehát ha egy ilyenre rakod az adrenalin rusht akkor igen azt hozza át, de ez ugye missplay. Bosziknál a kijátszott számít. Mondjuk a pókosnál nem vágom, mert ha spawnol az utcsó körben arachas akkor azt viszi tovább, holot a woodland spiritnél a fogleteket vagy a farkasokat (caranthirnál se) veszi kijátszott lapnak.
    Ezért mondtam, hogy kezdőként sztem jelenleg ez a leghatékonyabb frakció, hogy gyorsban kiüss pár alapanyagot.

    Nah látom jött is gyorsban a fix Yennre (jogosan).

    NyxNyxNyx: Igen erről van szó, de mint írtam sajnos nem konzisztens a dolog, csak az arachas spawnnál vettem észre ezt a hibát.

    [ Szerkesztve ]

  • Chronos85

    tag

    válasz NyxNyxNyx #918 üzenetére

    Hali,
    Nem, csak a képességeket pl.: adrenalin rusht vagy a cow caracass nem robban 2 kör elteltével. A str-re még mindig a legjobb a D. bomb. Sztem a Mirror nagyon drága goldenként. Bár gold lapról is simán cserél tehát egy Yenn unicornra rátod rakni mondjuk egy Kayranról, de sztem hasznosabb itt is az új D-bomb.

    A ranked pontokat én se értettem, Drawnál is volt h kaptam de el is vett pontokat. Felraktam a Trackert hátha okosabb leszek (ugye elvileg kiírja az MMR-t), de még mindig rejtély h mi alapján számol a rendszer.

    Találtam újabb bugot még mindig az arachasos nekker deckkel próbálkozok. A fentebb már említett spawn fent maradásán túl előfordult, h bár volt nekker a deckben és a kör végén nem az maradt fent, mégse került ki az új. Sajnos nem mindig jön elő ezért nemtom mi lehet a kiváltó ok, mindenesetre elég bosszantó.

    A skellige pain deckkel nekem kicsit olyan érzésem van mint a HS patron warrinál. Sokat kell vele számolni, ha jól akarod játszani. Bár nem sokkal találkoztam eddig, mert a weather monster megeszi, és asszem a nilfgaard se favorid neki (bár ebből egyenlőre nem sok van még). Itt is a jókor eltolt D. bombot tom javasolni, esetleg scorch vagy "bork" jöhet még számításba.
    Üdv.: Chronos

  • Chronos85

    tag

    válasz NyxNyxNyx #920 üzenetére

    Én is kipróbáltam, mert talán a scoia-nál volt a legtöb változás. Vmi hasonlót raktam össze mint ez.
    Ami sztem ennél a frakciónál nagyon OP az Alzur's Double Cross, Aglais-szal 2x is kitod játszani. Brouver-el ugye mulliganelni se feltétlen kell rá.
    Egyébként a Decoy-t Yarpenre érdemes betartani turn2ben, hogy frissítsd az adrenalin rusht rajta+ ugye extra HP-t is ad. Poén meg jó is játszani a deckkel, de még mindig nagyon weather érzékeny és abból most bőven akad.

  • Chronos85

    tag

    válasz NyxNyxNyx #924 üzenetére

    13on vagyok vhol 3400-3500 között. Inkább tesztelgetek, a ranked annyira most nem érdekel úgyis reset lesz nemsokára. A meta itt weather monster (ez a domináns is), elvétve 1-2 pókos monster (én is ezzel funoltam), skellige pain, radovid control. Láttam 1-2 scoia dwarfot és nilfgaard próbálkozásokat de ezek nagyon ritkák.
    Viszont úgylátom h a többség szintén csak kisérletezgetik még ezen a szinten is, mert elég sokféle pakli jön. Nem úgy mint patch elött, ahol szinte csak scoia oglifi+ciri-t lehetet látni.

    Azért jó az a decoy másra is ott a king of beggars vagy healer, viszont Yarpenen a legnagyobb value. Gondolj csak bele turn 1ben 7-8hp, turn 2-3ban 9+buff amit ráraktál. Ciri+roach nincs ennyi, amit a radovid controlban futtatnak, és az benne van sztem a top3ban jelenleg.

  • Chronos85

    tag

    válasz NyxNyxNyx #939 üzenetére

    Hali, igen sajnos nekem is ez volt a tapasztalatom, hogy egy jó techre inkább saltik voltak a reakciók, szerencsére nem egy nagy érvágás ha nem nyom a GG-re. Ennek ellenére remélem nem lesz divat belöle, mert egy jó meccs után jólesett egy aprócska visszajelzés (még ha a reward nem is sok), a másik se úgy ment tovább hogy most jól felmostam(ták) vele(m) a padlót.

    Úgy tippeltem, hogy március elején elindulhat az open, ezért az utóbbi 2 hétben már nem is játszottam, csak követem az eseményeket. Elértem amit terveztem, kiégni meg nem szeretnék még.
    Ebben mondjuk erőssen közrejátszik, hogy a jelenlegi meta annyira nem bejövős. Félreértés ne essék eléggé változatos, nemtom megmondani, hogy mi pontosan a bajom vele...

    Viszont bár csak theorycraft amit heavyrain linkelt, ha mégis béta alatt akarják beletenni akkor lehet hamarabb visszanézek, nem várom ki az Open fázisba lépést. Bár jelenleg sztem van olyan állapotban a játék, hogy nyugodtan kilehetne adni...

    Üdv.: Chronos

  • Chronos85

    tag

    válasz salaam #942 üzenetére

    Nekem, nem volt ilyen gondom. Mondjuk én kapásból töröltem az alap deckeket (HS-ből kiindulva), bár ez a te esetedben felér egy öngyilkossággal...
    Meglévőt se tudsz frissíteni? Esetleg ha van rá lehetőség, akkor egy másik gépen megnézni.

  • Chronos85

    tag

    válasz salaam #949 üzenetére

    Hali!
    Egy ideje már nem játszok, elértem ami tervben volt és várom a resetet. Nem is ismerem pontosan milyen deckkel tolja most LC, de az igaz, hogy amikor abba hagytam a Bran+Ciri:Dash talán a legerősebb meta deckek egyike volt. Sztem budget deckkel nem is nagyon fogod tudni megverni. Talán ha kitod lopni a hajókat GraveYardból lehet némi esélyd. Viszont ehhez turn1et fixen hozni kell. Mondanám, h techelj be Aoeromancit+D.Bombot. De az az igazság h mióta van Armorsmith még erősebb let a frakció.
    Scoia Dwarffal elég jól lehet ellene fellépni, csak itt meg az a gond h meele row-ba pakolsz, bár ugye így legalább védve vagy Coral ellen+jóesetben lapelőnybe is tudsz kerül. Viszont 1 rowba pakolni mindig is nagy kockázat, arról nem is beszélve, hogy elég drága a deck.
    Sztem bizonyos frakciókat egy másikkal, nagyon nehéz megverni. Nem mondom, h ez baj sőt örülök is neki, mert így legalább megmarad a kő-papír-olló elv. Csak az elején nehéz elindulni mikor az embernek még korlátozott lapkészlete van.
    Üdv.: Chronos

Új hozzászólás Aktív témák