Új hozzászólás Aktív témák

  • Chronos85

    tag

    Hali,
    Akartam is kérdezni, hogy van-e aki rendszeresen tolja, mert nagyon leült a topik, de látom azért még akadnak :)

    Kis személyes beszámoló a legutóbbi patch óta:
    A ranked és az új lapok bekerülésével, természetesen nekem is ki kellet probálnom. Volt egy kis megtakarított scrapam és goldom, így nyitottam 20 packot meg lekraftoltam 4-5legendet. Szerencsére sikerült nyitni Ciri Dash-t majd késöbb King of Beggars-t. Legyártottam Aard-ot, Coralt, pár NR legendet és végül Roach-ot.
    Szóval nem panaszkodhatok, elég sok decket kitudtam próbálni tetszettek is. Rankedet kicsit szüneteltettem mikor elkezdett stagnálni (10pont körül mozogtam le/fel). Amúgyse tervezek nagyon tryhardolni, meg egyébként is béta, nah meg valszeg a késöbbiekben is megmarad könnyed kikapcsolódásnak (hiába nah ultra casual lettem).

    Viszont mióta újra belenyultak (talán 2 hete) nagyon helyesen. 30-50pont körül van a szórás, nah meg ennek egyenes következménye volt, hogy casualról kikoptak az emberek és drasztikusan megnőtt a wait time. Újra rankeden kezdtem csinálom a napikat, általában 2 nagy ritkán 3 "szintet".
    Jelenleg ez úgy fest, hogy top 100-200. közöttt mozgok attól függően, hogy éppen a napi elején vagy végén tartok (2 hét alatt közel 1k mmr-t léptem).
    Amiért ezt említem, hogy még itt is hatalmas missplayekkel találkozik az ember, persze saját részről is, bár azaz igazság, hogy a HSből már megtanultam teljesen felesleges görcsölni rajta, csak egy kérdésre kell válaszolni adott szituban a legjobbat játszottam-e, ha nem akkor a hibából tanulni és ezáltal fejlődni.

    Pár szó a meta deckekről, sztem kellően változatos, nagyon sokféle van.
    Ugye elején jött a Scoia, hiába noh itt nagyon erős a Ciri Dash mert hamar kitod szórni a lapokat és garantált, hogy visszahúzod. Viszont itt is többféle létezik különböző leaderekkel. Még persze érdemes megemlíteni a Virehedd Vanguard-ot ami nagyon jól szinergizál szinte mindennel, valszeg jönni is fog rá a nerf jogosan.
    Aztán erre megjelentek a counter deckek, ahogy az kell

    -Skelligenél a Herald: Ocvist, Coral buffoljuk széjjel a hajókat vagy Ocvistot és végül a Hornnal nyerjük meg a meccset, ami jól működik, de nagyon észen kell lenni, nem lehet csak úgy szórni a lapokat ezért kevesen is játszanak ezzel jól. Nekem nincs Ocvistom ezért csak a másik oldalról tudok nyilatkozni, valamint még alacsonyabb rangon próbáltam Hjalmarral ott elég jól működött.

    -NR Foltest: Redanian, Kaedweni, Reaver, Yenn ultimate kombo whombó, ahol általában a 3. körben Shanival közel 30 pontot lehet rezelni, ha jól játszott az ember. Nah ez a másik erőssen nerf gyanús, azt még nemtom, hogy akarják kivitelezni, mivel Yenn más szituban ritkán ekkora value, talán Baron fog eltünni a temetőből, mint az Operator. Mind1 majd meglátjuk Nennekével se rossz a combó, de közel nem annyira OP. Egyébként úgyfest most ez a favorite ezzel kerültem a napokban legtöbbet szembe. Érthető is nem kell sokat gondolkozni gyors ér elég jó átlagot lehet vele hozni.

    -Van egy másik NR deck amivel ritkán futok össze mivel sokkal több gondolkodást igényel. A jó öreg Pavetta, Operator, Bekker's Twisted Mirror, Iris. Nah ez a lelki terror csúcsa nálam jelenleg. Kiépítesz egy elfogadható boardot, majd szépen Pavetta felégeti az egészet jó esetben csak 2x kezdheted előről az egészet. Nem szokásom instant feladni de az 5. ilyen deck ellen inkább az első pavetta után már szokott menni az insta concede-GG.

    -Végére maradt a Monster ebből nem sokkal találkoztam ezen a rankon, általában 2 féle fordult elő a jó öreg weather és a Kayran, Renew, Caretaker, széjjel loppom a Graveyardodat változat. Ezeket sem érzem gyengének csak nehéz velük jól játszani ezért kevesen is teszik.

    Mint látható és írtam is elég változatos a meta az új lapok nagyrészét nagyon jól belehetett építeni a deckekbe. Az utóbbi 2 hétben már a halmozás megy nálam gyártani, nem tervezek már semmit várom az új frakciót. Ha minden igaz a hónap vége felé fog jönni és ha jól rémlik erőssen Spy alapú lesz. Ha tartják a tervet akkor a jövőhéten már láthatunk is pár lapot. Szóval várós a dolog.

    Nekem tetszik a játék, jó kikapcsolódásnak, a HC réteget a jelenlegi formájában sztem nemfogja tudni megtartani, de napi 1-1,5 órára nekem tökéletesen megfelelel.

    Üdv.: Chronos

    NyxNyxNyx: Position az, hogy hol helyeszkedsz el a látrán, mint HSben a legend után a szám (minnél kisebb annál előrébb). Az MMR csak azért van. hogy a különböző rewardokat [hol kapod] meg. A rank meg azért kell, hogy lásd mi volt a legmagasabb, amit eddig elértél (hiába esel vissza és érsz el egy adott MMR-t újra a reward csak az elsőért jár).

Új hozzászólás Aktív témák