Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szatyi

    csendes tag

    válasz Parson #881 üzenetére

    Bocs, hogy csak most válaszolok, rég jártam erre. A falra a rajzot én úgy csináltam, hogy kiprinteltem fájlba valami eszeveszett felbontásban postscriptben, aztán valami editorral átraktam jpeg-be.

    Egyébként ez az téma a megvilágítások különbözőségéről engem is érdekelne, ha találtatok valami megfejtést, szóljatok. Azt mondják a WF3-ban fejlődés van ezen a területen, van szabványos anyagkönyvtár meg elmenthető környezet és beállítások, ennek nagyon ideje volt. Nem esett jól, hogy több órai vacakolásaim eredményét nem lehet menteni, másnap, vagy fagyás esetén kezdhetem újra. Ami viszont még mindíg hiányozni fog, az a fénkibocsátó anyag. Még mindíg nem lehet modellhez rendelni a fényforrást, így asztali lámpát vagy autóreflektort is kínkeservesen fogunk renderelni. Pedig mennyivel szebb lenne, ha a modellező részben azt mondhatnád, hogy ez a pont innentől legyen egy omni fénykibocsátó, vagy ez a kúp egy spot palástja. Aztán amikor beszereled egy összeállításba, a renderelőben egyből világítana is. Álmodjunk együtt... :)

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák