Aktív témák

  • Sipi

    addikt

    válasz buddha #32 üzenetére

    Uff, jó a beszélőkéd...:)))

    Az nForce-ot elvileg jól kezeli, az nVidia kiadott már drivert hozzá. Az eddigi tapasztalataim szerint nVidia-s driverekkel szinte csak Gentoo alatt nincs probléma. Mindenhol, ahol előre fordított csomagban kell feltenni őket, sok a baj.
    Az nForce kissé még labilisabb, de általában működni szokott. Bővebbet nem tudok, én még csak az álmodozásnál tartok, hogy valaha lesz ilyenem...:)

    A MobileDisk nem tudom, micsoda. Leírnád?

    Egérből általában minden megy, legfeljebb meg kell keresgélni, milyen protokollt használ. A billentyűzetre pedig létezik egy linuxos driver, amelyik a legtöbb multimédiás billentyűzetet kezeli, a neve lineak (Linux Easy Access Keyboard). Ez Gentoo alatt is megvan.

    Alaplap, memória, vinyó, hangfal megy azonnal. Sőt, némelyik jobban, mint Win alatt. TFT-nél max. az XFree beállítása lehet majd gond, de ha ismered a monitor adatait, semmi gond.

    Ha a Pen-drive USB-s, akkor valószínűleg megy. USB-s adattárolás van a kernelben. De szerintem nézz körül a www.kernel.org-on, hogy mely eszközöket támogat a kernel.
    Na, csak a kedvedért:), kipróbáltam. Van itt egy Pendrive, bedugtam az USB portra. A kernel azonnal felismerte, hogy mi van bedugva. Azt viszont nem tudom, hogy lehetne ezt filerendszerként csatolni... De legalább működik. Ez egy Fujitsu-Siemens 16M USB Pendrive.

    Én mondjuk nVidia alapú kártyát ajánlok, mert a driverei szerintem sokkal jobbak, mint másé. Igaz, a TV-kimenet minősége nem túl jó, de az újabbaknak már elfogadható.

    Hm, az idézett rész: nem kell aggódni. Elindítod. Ha fagy, egy sort átírsz az X konfigjában. Az AGP csatolóból kettőt is lehet választani, és állítólag az egyikkel ez fagy le, a másikkal az. Nekem egyikkel sem fagy, de lehetséges.

    Gentoo alatt mindig a legfrisebb programjaid lesznek, az nVidia-s driverek pedig nem úgy vannak megírva (mint más cégekéi), hogy egy bizonyos kernellel mennek, egy bizonyos X verzió alatt.

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

Aktív témák