Aktív témák

  • buddha

    tag

    Hááát, köszönöm sipi a segítséget!

    Nagyon jól esett, hogy olyan módon írtad le, hogy azt Én mezei felhasználó is megértsem, úgyhogy lehet, hogy maradnék egy kicsit, bombázni további kérdésekkel, ami talán jobban illik a fórumhoz is(mármint a fórum alaptémájához).

    Szóval! Megpróbálom alaposan összefoglalni! Van már kialakult képem, hogy milyen gépet szeretnék venni(persze nem szeretném elszólni, de remélem csak pár hét...). A gép felépítése a következő lenne:
    - ABIT NF7-S rev2.0 (addig várok, amíg nem tudok ilyet szerezni)
    - AMD ATHLON XP 1700+ (megpróbálok olyat venni, ami JxxxB-s, mert bár húzni nem akarom, állítólag nagyon megbízható)
    - 2 * Kingston HyperX 256 MB 333MHz CL2 DDR (szintén nem akarom húzni, de megbízható) dual DDR -ben
    - TOSHIBA 16x40x (de lehet, hogy Pioneer, vagy TEAC, majd meglátjuk)
    - IBM IC35L080 80 GB 7200RPM (ez elég valószínű)
    - TwinMOS Mobile Disk II 128MB (márka változhat)
    - CHIEFTEC DX01BD4 (na ez már tuti, és hozzá jár egy 360 W ct táp is)
    - Logitech MX500 Optical Mouse (ez már megvan)
    - Logitech Internet Navigator SE (ez már megvan)
    - JAZZ J6936 (ez szerintem lényegtelen...)
    - Samsung 152B 15'' TFT (TFT lesz, csak még azt nem tudom milyen)
    - Videókártya: még nem tudom, lásd lent

    Nos! Tervbe véve ez van, aztán majd kiderül... Azt lenne a baj és azért is van szükségem tapasztaltabbakra, mert nem tudom, hogy ezek a hardverek mennyire vannak támogatva gentoo alatt??? Azaz linux szinten. Videókártyára a tippet tőletek szeretnék kérni, aminél elsődleges szempont a LINUX kompatibilitás, másodsorban pedig sorolnám, hogy mire használnám majd a gépet:
    - mindenekelőtt programozás(sok -sok, de egyelőre nem grafikus, vagyis nem komoly grafikus programozás)
    - másodsorban zenehallgatás - ogg - és DVD nézés, azaz csak filmnézés HDD-ről
    - dokumentálások, tehát kicsi rajzolgatás, szövegszerkesztés, kicsi adatbáziskezelés
    - fontos még, hogy a géphez szeretnék kötni egy TV-t, hogy azon tudjuk nézni a filmeket, amik a HDD-n vannak.
    - a gépen UHU és debian lesz párhuzamosan, azaz most a debiant akkor cserélném egy jól beállított gentoo-ra. Eddig is szemeztem a gentoo-val, de szerintem a feltelepítés nekem nagyon nagy falat, de az UHU biztos.

    Fentartásaim:
    - nforce2-es alaplapot hogy kezeli le a linux? (halottam híreket, hogy állítólag valami Északi híd, meg valami AGP nehezen lesz beindítható...)
    - dual DDR zavarhatja?
    - az alaplapi csatlakozók és hangkártya, stb. működni fognak?
    - a TFT monitorokkal akadhatnak gondok? (esetleg majd akkor, ha programozok???)
    - egérrel remélem nem lesz gond, de a billentyűzet már biztos nem lesz egy álom...
    - a PEN drive-okkal nem lesz gond ugye?
    - videókártya... Nehéz kérdés. Pénzes okokból egy olyan kártyára volna szükségem, ami maximálisan ki tud szolgálni, esetleg valami extrém esetben sem döcög(pl. gnome alatt egy filmet kivetítettek a TV-re, közben szövegszerkesztés, ilyesmik...), de nem kellenek az ezen fellüli csilli-villik. Játék maximum Railroad Tycoon, vagy Heroes of the Might and Magic 3, de tényleg max ez. Jó volna, ha tudnátok olyan kártyát mondani, amit Ti is, vagy valaki a körtyezetetekben használ gentoo, vagy valami más disztrib alatt, TELJESEN jól.

    Annak örülnék nagyon, ha olyanok is tudnának írni, akik vagy ezzel az alaplappal, vagy valami másik nforce2-es chip -ű alaplapot, vagy csak valami dual DDR-es alaplapon tudtak gentoo-t, vagy Linux-ot telepíteni. Ja! Még annyit, hogy sajnos láma vagyok hardverek terén, úgyhogy ha tudtok, akkor gyártó + típust mondjatok majd (pl. videókártyánál), mert úgy keresem majd az árlistában. A multkor például ajánlottak egy idézem:

    ''Ha megteheted (na meg persze ha be tudod szerezni) kiprobalhatsz egy 3DXF V3-3000 v. 3500 vagy V5 szeriabol **** mazo kartyat. Ebben nem lehet csalodni, stabil, jo teljesitmeny, teljeskoru tamogatas (DRI, Glide, TV out, legalabbis a 3500 -as sorozaton). ''

    kártyát, de nem találtam sehol... De ebben a hozzászólásban volt még valami, amit nem értettem:

    ''Nos az NVidia driver -i sem allnak meg teljesen a helyzet magaslatan. Hasznalhatosaga nagyban fugg az alaplapi chip -keszlettol, AGP vezerlotol. Erdemes korulnezni, ha nv kartyat akarsz, a driver csomagban levo README fajlban, ebben reszletezve van, hogy melyik chip keszlet 'illik' a kartyahoz. Az nv driver -i zart forraskoduak.
    A sima X 4.2.0 < verziokban csak xv tamogatas van az nvidia kartyaihoz...
    Tul.keppen szerintem majdnem mindegy melyik gyarto termeket veszed meg. Altalaban az NVidia alatl megadott referencia ertekeken hajtjak a kartyat, de elofordulhat gyarto szinten is tulvezerelt graf.kartyak, amelyet persze garantalnak. Jo pelda volt erre a Gainward GF2 MX-400 -as kartyaja, amely a referencia 200MHz(core)/166Mhz SD vagy DDR(333Hhz) 64 bit RAM ertekek helyett 250/260 Mhz hajtottak.
    De peldakent lehet egy MSI (GF4 MX440), aminek raadasul az ara is kedvezo, de lehet mar nem sok 'tartalek' van benne(nezopont kerdese):
    http://www.msi.com.tw/program/products/vga/vga/pro_vga_deta il.php?UID=157&MODEL=MS-8866
    De mint emlitettem 'noname' kartya is jo vetel lehet, csak a megfelelo kimenet legyen rajta, igenyeid szerint.
    TV out jol van tamogatva software szinten is. ''

    Most akkor pl valamelyik videókártya jobban szereti mondjuk a viás chip-ű alaplapokat, mint pl. az nforce2-eseket?

    Ajaj, nagyon sokat írtam! Bocs és kösz a segítséget!

Aktív témák