Új hozzászólás Aktív témák

  • Ariadne

    őstag

    válasz net84 #838 üzenetére

    3 év szavatosság ... Ezután felolvastam neki, hogy mi is van oda írva, de őt az nem érdekelte, csak az, hogy nem fog egy vasat sem fizetni a javításért, mert ez a rendeltetés szerű használat közben ment tönkre (igen, csak néha ki kellene takarítani) Jó! benyeltem a táp árát, nem vitatkoztam sokat vele. Majd legközelebb bevasaljuk rajt.

    Simán elküldhetted volna, hogy majd ha bizonyítja, hogy valamilyen rejtett, már a vásárláskor fennálló hiba miatt halt meg, majd akkor megjavítod ingyen, addig nem vagy köteles. De te egy nagyon jó kereskedő vagy... ;) (Mondjuk én sem tudom, mivel lehet a nyerészkedőket megfogni, azt hiszem, én épp nem tartanék abból a cuccból, amit legközelebb venni akar mondjuk.)

    A céges számlás dolog érdekes, nem feltétlenül nem fogyasztó. Személyes véleményem szerint ha az áfás számla kedvezményeivel él valaki, akkor tessék csak szépen lemondani a fogyasztói (elő)jogokról, elvégre nem lehet a kenyérnek mind2 oldala vajas... ;] De nem feltétlenül így van egyébként.

    ML320:
    Egyébként a kereskedők panaszaival szemben, mely szerint ''lehetetlen'' szabályszerűen csinálni a dolgokat, már csak azért is szkeptikus vagyok, mert én mostanság már jó ideje olyan helyen vásárolok, ahol a két nap alatt megkukult videókártyának visszaadják a teljes vételárát (nem volt olyanjuk másik, és nekünk megfelelő sem), és a 2 év jótállásos dvd írót szó nélkül cserélik akkor is, ha a dögje egy héttel a jótállás lejárta előtt adja be a kulcsot (az is tény, hogy nem ugyanolyanra cserélték, hanem legalább olyan paraméterekkel rendelkezőt adtak, de ez nekem akkor és ott megfelelt).

    Vásárlóként jogom van eldönteni, hogy jogszabályszerűen kezeljük az ügyet vagy hajlandó vagyok engedni és mondjuk levásárolni a vételárat - ugyanezt a kereskedő nem teheti meg. Viszont ha normális a kereskedő, nyilván nem fogok asztaltcsapkodni, hogy kérem azt az x ft-ot, amivel a 80-as helyett kapott 120 gigás vinyó most olcsóbb most, és legközelebb is visszajövök, akkor is, ha ugyanazt olcsóbban is megkaphatnám máshol... Hosszú távon megéri jól bánni a vevőkkel, szerintem. :U

    [Szerkesztve]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Új hozzászólás Aktív témák