Új hozzászólás Aktív témák

  • Steve 018

    csendes tag

    Helló Mindenkinek! A hozzászólásom kicsit hosszú lesz de érdemes lesz végigolvasni!!!
    Én egy miskolci számítástechnikai boltban vásároltam egy Asus 9600 xt videókártyát 39000 huf-ért. Hazavittem, örültem neki. A tesztprogramok jól lefutottak( 3dmark 03 stb), de játékokban a Vpu recpver mindig bekapcsolt -> ha kikapcsoltam akkor fagyott. Nekem se kellett több fogtam magam és a kártyát és visszavittem. A boltba mondta a fószer, hogy majd ők megnézik és akkor elválik, hogy mi lesz vele. Másnap felhívtam őket és mondták, hogy tényleg hibás. - mondom :''tényleg?''. Aztán kezdődött a telefonálgatás... a kártyát elküldték a forgalmazónak, de a garanciális cserekártyára összesen !!!6 hétig!!! kellet várnom. Most pénteken mentem a boltba és mondták, hogy megérkezett a kártya és előtúrt az előadó egy dobozból egy zacskós kártyát. Mondom lassan, lasan ...én dobozba hoztam. Erre előkereste a dobozát a régi kártyámnak, amit otthagytam és mondta, hogy csak a kártyát küldik el. Mondom OK. De amit utána csinált aazt a szememnek se hittem el...fogta a kontakt spray-t és elkezdte fújogatni a kártya ventijét. Megkérdeztem, hogy mit csinál? használt a kártya? erre azt mondta, hogy most használtat küldtek. Érdekes én a kártyát egy hétig se tudtam használni rendeltetésszerűen ő meg egy használtat ad.... Mondom ezt lenyeljük mert mondta, hogy ők nem nézték még meg de biztos jó. Mondom OK. Hazavittem, betettem, ment rendesen. Mondom nézzünk egy TV-out-ot...néztem volna de olyan sötét a képe, hogy ha a tv fényerejét max-ra állítom, akkor is halovány. A színek élesek rajta csak éppen a fénye nincsen -> gammakorrekció sem segít rajta szal tutira hibás....más fórumon is olvastam ilyen hibáról.
    A kérdésem az lenne, hogy most ha visszaviszem akkor reklamálva kérjem vissza a pénzem vagy várjak újra heteket mire küldenek valami használt izét? Egyáltalán garanciális cserére küldhetnek-e használt eszközt, amikor én egy újat vettem? Jah és a fószer nem akarta meghosszabítani a garanciát sem. Akkor hova lessz az az egy és fél hónap a garanciaidőből, amikor nem is nálam volt a kártya? Valaki tudna mondani olyan linket ahol az erre vonatkozó jogszabályok vannak felsorolva?
    Elsőnek ennyit, sztem érdekes dolgokat művelnek ezek a boltoscsávók.
    Minden lehetséges megoldást várok!

Új hozzászólás Aktív témák