Új hozzászólás Aktív témák

  • Muerte

    Topikgazda

    Tegnap volt egy kis időm és megcsináltam a Liquid Ultra (folyékony fém) pasztázás kisérletet.Két db érkezett,egy Liquid Pro és egy Liquid Ultra.A Pro-nak jobb a hőelvezető képessége,de utánanéztem és hajlamos a megszilárdulásra ezért 2-3 havonta érdemes újrakenni.Mivel az M18x-et nem 2 perc szétbontani,ezért végül az Ultra mellett döntöttem.Könnyen bontható gépekhez mint az AW M17xR1,R2,R3,R4 jobb választás lehet a Pro (58W/mK),mert kb.3 perc alatt hozzáférhetünk a procihűtőhöz.
    A tesztkörnyezet az emeleti szobám volt kb.23-24°C.A ventit minden esetben fix 4000RPM-re állítottam és a Throttlestop 1024M bencmark-ját futtattam kb.98%-ig és akkor csináltam screenshot-ot.Ez a progi rendesen ízzasztja a procit,játékokban jóval kevesebb a hőmérséklet,még a processzorigényes BF3 multiban is 5-8°C-kal hűvösebben jár azonos órajelen.A "volt" paszta sem egy noname volt,hanem IC Diamond24.Mivel annak a pasztának a "pea" metód volna a lényege,(amit a mobil procikon képtelenség használni mert vékony, hosszú a chip és ezért a "line" metódot alkalmaztam) jól látszik majd a képeken hogy a hőmérséklet nem volt egyenletes minden magon.A proci minden magján egyforma szorzó és BCLK 100,3MHz volt.

    IC Diamond vs Liquid Ultra 4GHz


    IC Diamond vs Liquid Ultra 4,2GHz


    IC Diamond vs Liquid Ultra 4,3GHz


    A képek magukért beszélnek.Mobility szinten ez a különbség horribilisnek számít.Hétköznapi használatra nálam 4,2GHz-en megy a 3920XM. 81-87°C-ról 69-72°C-ra változott a hőmérséklet!

    A végére még egy kis csemege ;]

    4,6GHz

    3DMark06: P36084

    Nálam kiérdemelte az ajánlott kategóriát,bár az alkalmazása veszélyes.Ha valakinek megtettszett és kipróbálja,mindenképp vegye ki a procit,és a tubust előtte egy zsebkendő felett óvatosan nyomja míg a felszínre nem ér a cucc,mert könnyen meglódul és ha az alaplapra fröccsen akkor megvan a baj,méghozzá nagy! Az ajánlott mennyiség mobil procira maximum fél rizsszemnyi,de inkább kevesebb.Ami a legfontosabb:
    Szigorúan tilos aluminium hűtéshez alkalmazni mert pillanatok alatt szétmarja a gallium ötvözet! [link]
    Tutorial: [link]
    Eltávolítás: [link]

Új hozzászólás Aktív témák