Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kk831228

    addikt

    válasz RefeeZ #18541 üzenetére

    Itt van pulse 7:[link]

    "Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

  • Newboy911

    tag

    válasz RefeeZ #18541 üzenetére

    http://www.emag.hu/asics-gel-pulse-7-ferfi-sportcipo-feher-methyl-blue-42-t5f1n-0190-8-5/pd/DMN8J3BBM/?ref_cmp=ps&emagi_click_id=55799075bdf1e9999f4c38222cc74b71

    https://www.sportsshoes.com/product/asi4335/asics-gel~pulse-7-women's-running-shoes-~-aw15/

    Ez lehet hogy női, de van biztos férfiba is.

  • T_boy

    tag

    válasz RefeeZ #18541 üzenetére

    Szervusz,

    Nem tudom mennyire aktuális még a kérdésed, de nagyon jók az első tapasztalataim a cipővel kapcsolatban. Egy hét alatt nagyjából 10 km-et futottam benne. Akcióban vettem 26.000 HUF-ért. Első futócipőm, idáig kimondottan futni nem nagyon futottam, ha mégis akkor műfüves foci cipőben, terepen. Természetesen hatalmas a különbség a két cipő között. Nem bántam meg, hogy megvettem! Biztos hogy van jobb és szebb, ár/érték arányban jobb, de nekem megfelel. :)

    [ Szerkesztve ]

    -=Victoria Concordia Crescit=-

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz RefeeZ #21271 üzenetére

    Én elég sokat olvastam mostanában a témában, bár órám (még nincs) de ahol ÉN mostanában tartok az annyi, hogy egyértelműen a Polar M400-nak a legjobb az ár/érték aránya újonnan.

    M400:
    Sokat tud, boldog-boldogtalannak, "öreganyámnak meg még a kutyájának" is az van és nyilván nem véletlenül. Néztem egy csomó Strava-tracket (olyat is, amit személyesen az adott napon futottam telefonnal), ha nem sűrű erdőben mész, akkor pontosan mér, szépen oda rakja az útvonalat ahol volt.
    Városi maratonon is jól teljesített (itt nem voltam, de az M400 szépen összevág a drágább órákkal):
    https://www.strava.com/activities/739638614
    https://www.strava.com/activities/739297965

    -Szíja nem törik nem szakad, ha mégis, akkor olcsón van csere szíj
    -USB hibát javították, minden idei M400 már új féle töltőcsatival jön (sapka nélkül)
    -Ami fórumokat olvastam ott a régi féle USB csatin kívül nem véltem típushibát felfedezni
    -Online rendszere jó, nem nagyon panaszkodnak rá
    -Polár nem szarja az órákat mint a Garmin vagy a Suunto

    Egyetlen igazi negatívuma van, hogy sűrű erdőben nem túl pontos az útvonalmérése
    ennek 14,4Km-nek kellene lennie, lett helyette 13,9Km illetve 14,1Km:
    https://www.strava.com/activities/752401154
    Másik Polár óra ugyanezen a távon ugyanaznap, ugyanakkor:
    https://www.strava.com/activities/752224978
    Egy Suunto óra itt (ugyanaznap) sokkal pontosabb eredményt hozott ki.

    Ambit3 Run:
    -M400-hoz képest én azt szűrtem le, hogy pontosabb a GPS-sze, ami leginkább erdei terepen jön ki.
    -Jobb GPS üzemidő
    -Van benne egy nagyon kezdetleges GPS-alapú navigálási képesség (szintén terepen jó)
    -Minőség-_érzet_

    Ezen kívül engem azok alapján amiket fórumokon találtam nem győzött meg:
    -Lényegesen kevésbé kiforrott online-rendszer mint a Poláré vagy a Garminé
    -Androidos telóval az adatok felhőbe szinkronizálása vagy megy vagy nem megy, elég gyakran nem megy
    -Válogatósabb a Bluetooth-os szenzorokkal mint más termékek.
    -Jóval kisebb felhasználói bázis (főleg itthon)
    -Szériahibás HRM-öv
    -Résztávos edzések konfigurásása nehézkes. Mobillal illetve 3rd pty appokkal kell bohóckodni

    Szóval nálam csak azért van a kalapban az Ambit3 Run, mert a GPS erdei terepen jobb, illetve szintén erdőben még az a kezdetleges navigáció amit tud az is nagyon jól tudhat jönni. Egyébként nekem sokkal szimpatikusabb az M400 (ártól eltekintve is)...

    TomTom Runner2 - Spark

    Nekem nagyon szimpatikus volt leírások alapján az óra, főleg mivel van 3GB belső tárhelyű zenelejátszós változata is. DE az online fórumokat böngészve nagyon gyorsan letettem róla, hogy ilyet vegyek:

    Ami pozitív:
    -Van mp3 lejátszós változata
    -Nagyon pontosnak mondott GPS
    -Rendelkezik kb az összes alapfunkcióval

    Ami negatív:
    -Gyártó nagy ívben leszarja a terméket, rövid idő után már kijött a minimálisan ráncfelvarrt utódja (Spark 3), tehát a hibák már soha nem lesznek kijavítva. (!!!)
    -típushiba: GPS egy idő után már csak nagyon lassan fog jelet találni (3 perc kb). Pontosság nem változik.
    -típushiba: szíj törik, csere-szíj pedig drága
    -Egy csomó alapfunkció tessék-lássék került bele, nem olyan jó a kezelése mint a nagyoknál, nem olyan jól kidolgozott
    -Beígért funkciókat nem valósítottak meg (okostelefonos értesítések) <-- a funkciót magát leszarom, de az üzletpolitika bicskanyitogató
    -óra és headset között gyenge a jel, órát ugyanazon a karodon kell ordanod, mint ahol a headset adóvevője van (!!!)
    etc etc etc

    Runner2=Spark-ot kerülném mint a pestist.

    Érdekes módon az elődmodellről (Runner 1) nem olvastam rosszakat, az alap-óraként állítólag jobban megállja a helyét...

    Ezek után én a Polar M400 és a Garmin 230 között vacilálok. Utóbbi jóval drágább, de egy picit többet is tud, számomra ebből a nehezebb terepen pontosabb GPS lenne a lényeg illetve akkuban is erősebb.

    J.

    [ Szerkesztve ]

  • beltram

    tag

    válasz RefeeZ #21791 üzenetére

    Ismerősöd mit mond? Nem tudod kölcsönkérni egy próbára?

    pace be with you

  • bencze

    senior tag

    válasz RefeeZ #28011 üzenetére

    Én a Váci spuriban voltam, kicsit futószalag hangulat volt, segítettek de nem tűntek nagyon lelkesnek. Elég hamar továbbálltam. Nekem jobban bejött a nyúlcipő, igaz, náluk vagy kisboltban voltam (xi kerület, mol székházzal szemben) vagy munkás időpontban a nagy boltjukban Óbudán, ott viszont jó nagy a hely és sok cipőjük van. A xi kerületi spuri sem nagy, az is jobban bejött.
    Ha az ember nem tudja mit keres akkor mindegyik jó, szakemberek, segítenek amennyit kell. Az, hogy a cipő futásra milyen lesz, azt viszont nem lehet ott helyben eldönteni. Volt kényelmesnek tűnő cipő ami nem kényelmes futáshoz, de olyan is, ami olyan 300km után annyira jó lett, hogy az a legjobb cipőm. 6 cipő vásárlása után azt kell mondjam, kicsit lutri :) nekem széles a lábfejem, az is benne van.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • Peterhappy

    őstag

    válasz RefeeZ #28011 üzenetére

    Na, koszonom a tippet, le is adom a megrendelest a karacsonyi angyaloknal :)

    En a xi keruleti Spuriban voltam (a Nyulcipotol par szaz meterre van), iszonyatosan jo tapasztalatokkal jottem el. Ebedido utan voltam, talan ezert is volt kisebb forgalom, de legalabb 6-7 modellt (+kulonbozo metetek) megneztunk minimum 3/4 ora alatt. Mindegyikben futottam a boltban ide-oda. A Srac elott ezuton is le a kalappal - hozzam kell turelem :)
    Nekem a xi keruleti Nyulcipovel is jok a tapasztalataim bar ott messze nem voltam bent ilyen sokaig.

    Barhova is mesz, szand ra az idot, megeri.

  • kk831228

    addikt

    válasz RefeeZ #28140 üzenetére

    A maraton nem 2x fm idő sajnos, szerintem... :B A 4:15 húzos elsőre, meglátásom szerint...Szerintem nem foglalkozz az idővel ,csak érzésre menj...Ha a vége felé úgy érzed laza volt, akkor az utolsó pár km -t meg lehet húzni egy picit...

    Én még nem futottam maraton, csak FM-et hasonló tempóval 1.59-re, és kb nekem is 6:30-6:45 körül lehet a maratoni tempóm, de nem mondanám hogy elsőre az menne is ,40 km-en keresztül...Ott már sok dolog kijön ami 20 körül még nem...

    Na de majd a tapasztaltabbak megaszondják... ;)

    [ Szerkesztve ]

    "Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

  • bandus

    veterán

    válasz RefeeZ #28140 üzenetére

    szerintem kb. minden hibát elkövettél amit kezdő futó elkövethet :D sajna nekem időm nincs részletesen válaszolni most, de megteszem később ha addig a többiek nem. :)

    "a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

  • Danika256

    aktív tag

    válasz RefeeZ #28140 üzenetére

    Szia

    Nem is tudom hol is kedjem, mert nem volt rövid, de legalább hosszú :D
    A félmaraton és a maraton között ég és föld a különbség, és máshogy is kell rá készülni, ha úgy tetszik jóval nagyobb alapot kíván ugyanahhoz a tempóhoz. Nekem tavaly májusban hasonló állóképességem volt a KKM-en, 4 órás menetet terveztem. Ehhez 1:55-ös félmaratont toltam, úgy voltam vele, csak elég lesz 2 óra 5 perc a második feléhez. Hát nem lett! 4:12 vel zártam! :D Az utolsó kör a szenvedésről szólt, nem volt energia, a pulzusom sem tudott felmenni, frissítésről- frissítésre éltem..
    Én aztán ezzel be is fejeztem a maratonozást!
    Szóval valami ilyesfélére számíts! Én most már az egyenletes tempót próbálom, azt favorizálom, de ehhez nem kellenek feltétlen iramfutók. Esetleg ha megvan a tempó, valakivel huzathatod is magadat, bár ezt sokan nem szeretik. Én ilyenkor általában meg szoktam kérdezni, hogy gond e..
    Nem értek egyet, hogy nem veszel legalább egy gps-es órát, mert ha komolyabban gondolod a futást, még pulzusmérőre is szükséged lesz előbb vagy utóbb!Persze a jó cipő is kihagyhatatlan.
    Én szőlőcukorral szoktam frissíteni, és egyik kezemben mindig van egy powerrade.Van ennél jobb megoldás is, de nekem ez vált be..
    A kaja is egy fontos dolog főként a súly miatt, a teljeskiörlésű szénhidrátok előnyben, és abból is csak a szükséges mennyíséget.Kávét edzés előtt nem javaslok én mindig utána iszom meg.. A kellő pihenés is kell mindig, az edzéseket is úgy kell tervezni, hogy figyelembe veszed, hogy mennyit tudsz aludni, rápihenni.. A regeneráció ugyanolyan fontos mint az edzés!

  • tomcica

    Topikgazda

    válasz RefeeZ #28140 üzenetére

    Melatonin,GABA,ZMA ilyenekkel probalkoztam...meditacio,joga,egyeb relaxacio szinten,van ami mukodott van ami most is bent van a napi rutinban,az alvasnal hosszabb tavon csak az jo,ha magatol tortenik minden,extra edzotaborna,napi 2-3x edzesnel par hetig okes a GABA (csak ne szarj be,ha jon a leszogeztek az agyhoz feeling,az agyad meg meg eber par percig,mert olyan mintha epp mondana fel a tested a szolgalatot...gyengebb oregasszonyok tuti elhullananak az elso ilyen elmenytol).
    Melatonin (kb 3mg kell,egy lofaszra se eleg) akkor johet jo,ha ejszakazol a melohelyen es nap nem er,igy az agyad nem termel annyit es nem tudsz gyorsan valtani az alvas es ebrenlet kozott.Aki eszakabbra el annak is segithet azokban a honapokban amikor nincs annyi feny.
    Viszont hiaba pihen extra melyet az elmed,hiaba relaxalsz es meditalsz,lenyugtat,de a szetcincalt izomrostok ha gyorsabban is gyogyulnak,az nem annyi,hogy ne erezd masnap,ha epp megemelt heti kilometerrel dolgozol.Az olyan,mint egy tobb honapig lassan teged preselo satu.

    There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz RefeeZ #28140 üzenetére

    Hahaha, ha rendesen csinálod, akkor neked is szenvedés lesz, ami után nem fogsz tudni megmozdulni. ;]

    Kérj kölcsön kütyüt valakitől, és csinálj egy ilyen tesztet: [link], ebből nagyjából látni fogod, hogy hol van a maratoni tempód. Amennyire én tudom jobb, ha aerob tartományban futod végig, valahol közel a laktát küszöbhöz. A félmaratonnál könnyebb, azt anaerob tartományban is végig lehet tolni, ha valaki hozzászokott. Az aerobnál inkább zsír az üzemanyag az anaerobnál meg inkább a cukor, ami 1-2 óra alatt kifogy. Idővel feljebb kúszik a pulzusod a verseny alatt, ha nincs atom stabil alapod, és átcsúszhatsz anaerob-ba, ez az érv a lassuló tempó mellett.

    A zselé nem frissítésre való, hanem ha anaerob futsz és eléheznél, akkor visszahoz a sírból. Elvileg rá van írva, hogy csak napi 1 vagy 2 adagot lehet betolni belőle. Futva inni kis kortyokkal lehet. Jobb helyeken csak egy-két kortyot tesznek a poharakba, de a legtöbb versenyen majdnem teli rakják, hogy kilötyögjön rád meg belefulladj. Én is inkább meg szoktam állni pár másodpercre, legtöbbször nem ezen múlik az időd. Októberben nem hiszem, hogy probléma lenne a napsütésből meg a melegből. Azért ha nagyon izzadnál, akkor a só jó ötlet félúton. Előtte vegyél be egy kalcium, magnézium, D-vitamin kombinációt, azzal kitartasz görcs nélkül. Mellé mehet egy szenya is, de semmiképp ne edd túl magad. Rostosat annyira nem ajánlott bevinni, mert a wc-n fogsz kikötni. A kv nem különösebben számít. Esetleg ha mellé tolsz koffeines gélt, akkor a kettő együtt már hashajtó lehet. Olajoknál olivaolajat, olajbogyót, tengeri halat, olajos magvakat, pl dió, len, ilyesmiket érdemes enni, a zsíros tejtermékeket, húsokat meg valamennyire visszaszorítani. Az alkohol kis mennyiségben (1-2 feles) doppingszer meg vízhajtó.

    Szerintem egy kicsit túlpörögted a témát, kb. mintha esküvőre készülnél....

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák