Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomcica

    Topikgazda

    válasz dabgergo #48201 üzenetére

    Inov8 Trailroc 270 v 290? Esetleg Trailtalon,vagy Roclite szeria?

    [link]

    There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

  • myckey

    veterán

    válasz dabgergo #48201 üzenetére

    La Sportiva Ultra Raptor

    Havernak ilyet rendeltem, már van benne pár 100 km, és bírja, stabil, erős. Haver 90kg körüli, inkább fölötti, általában. ( GTX változat van neki )
    Volt már velem benne, 100km fölötti, 3-4000m nyi szintkülönbséggel megáldott útvonalon is, meg jó pár 50km fölöttin, 2000-3000-4000m szintekkel.

    Nekem LaSportiva Tempesta gtx van, ez nagyon jó, de most 50 ezer alatt nem találtam. Tettem már bele pár 10 000 m szintkülönbséget ( 50-60 000, utána kell számolnom ) és 1200km+ kb...

    Most Saucony Xodus Iso 3 van, Sportivam mellé. Mentem is benne, Skyrun félét. :D [link]
    Ennek sarka alacsonyabb mint sportivámnak, de elég kényelmes, erős. Biztos jó lesz még hosszabb távra is. Én is 90kg körül mozgok, most. Általában.

    Haverom Hokara esküszik jelenleg, Salomont nem pártolja. Nyúlcipő boltot emlegette, januári készletkisöprés miatt, Ő akkor szokott új évre bevásárolni cipőből, náluk.
    Neki meg nbem mondom melyik Hoka van, de bírt 800km fölött/körül, és van benne pár 10 000 szintkülönbség, de kevesebb mint Sportivámban. Szlovák Ultra Trail bajnokságban versenyzett benne, Tátra,Fátra...sziklásabb terepen mint idehaza.

    Salewa, Altra, Scott, Dynafit stb.....

    Másik cimborám Columbiaban ment 50km körül, ő kevésbé őrült, hozzám képest. De neki is több 100km-t bírt, sőt egyik ismerősének is adott belőle egy párt, aki szintén volt velem 100km fölöttin.

    [ Szerkesztve ]

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • ígyvanferi

    addikt

    válasz dabgergo #48201 üzenetére

    Valamiből azért engedned kell, mert hogy párnázott, stabil, strapabíró, könnyű és olcsó is legyen, ezzel eléggé feladod a leckét. :DDD
    Ott van pl. a Salomon S/Lab Ultra 2 (3). Ez egy elég tuti választás lehet ultra terepezésre, a "nagyok" sem véletlen választják, elég stabil, kényelmes, a sebességet is szereti, de drága, és nem biztos, hogy elmegy 1000 km-t a felsőrész.
    Ennek a kistestvére az Salomon Ultra Pro. Ez picit nehezebb, de hasonlóan komfortos, és strapabíróbb is valószínű az előbbinél. Technikás terepre nem az igazi. És a Sense Ride 2-t se vessük el, az is simán mehet hosszabb terepre is, nem kimondottan nehéz, jól tartja a bokát, kényelmes, jó áron beszerezhető. Állítólag ennek sem túl tartós a felsőrésze, ezzel kapcsolatban még nincs tapasztalatom, mert csak 200 km van az enyémben.
    Hokanál szóbajöhet akár a Speedgoat vagy a Challenger ATR. Mindkettő a hokas extra párnázottságot és kényelmet nyújtja, a Challenger nem is kimondottan nehéz, viszont mivel olyan magasan vagy bennük, nem igazán stabilak.
    Az Altrak pl. kiemelkedőek a stabilitás terén, Superior vagy Lone Peak, ebből az előbbi igazán könnyű ráadásul. Itt ugye a zéró drop, ami a csavar a dologban. Ezekhez hasonló az inov-8 Terraultra, stabil, jól tapad, könnyű, kényelmes, strapabíró, de 0 drop és drága. A többi inov-8-et már írta Tom.
    Saucony-ból a Peregrine elég jó lehet, nem drága, jól tartja a lábat, változatos terepen is jól mozog, de nem túl könnyű és nem is extrán párnázott.
    Én megfontolnám a Terra Kigert is, ha már Nike. Nem mérhető a Hokakhoz a párnázottsága, de az alacsony építés miatt nagyon jól tudod kontrollálni a lépéseid, és meglepően kényelmes is. Meg könnyű. A Nike akciókat pedig jól ismerjük. Sziklás, főleg nyálkás sziklás terepre nem való, mert nem tapad túl jól, és a vékony talp védelme sem kiemelkedő, hiába a rockplate. Viszont a 4 mm dropnak köszönhetően elég haladós is tud lenni, lájtosabb terepen versenyezni király.
    Szóval nem egyszerű. Esetleg a terep milyensége alapján lehet szűkíteni a keresést, meg azzal, hogy teljesítményorientált cipő kell-e vagy "csak" a teljesítés a cél ezeken a távokon.
    Ezek nagyrészt csak másodkézből származó tapasztalatok, azt azért megjegyzem. Pl. ami a Hokak strapabíróságát (illetve annak hiányát) illeti, azt nem tudtam.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák