Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vertigo18

    addikt

    válasz emvy #33953 üzenetére

    Ugyanígy vagyok, az utolsó félmaratonon tátott szájjal bámultam, hogy a résztvevők 90%-a akkor ivott, amikor adtak! Ez konkrétan azt jelentette, hogy az 5 kör mindegyikében felvettek valami folyadékot az asztalról, csak mert adták. A mellettem futó kollégától kérdeztem a harmadik körben, hogy hogy lehet, hogy Ő már 3x dehidratált én meg még egyszer sem, mire azt válaszolta, hogy "szomjas". Fura volt, szerintem ebben van valami mélyebb, általam meg nem értett pszichológia.

    Én egyszerűbb vagyok: iszom, ha tudom, hogy kell.

    Crytek: Üdv itt is! :D

    [ Szerkesztve ]

    Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz emvy #33953 üzenetére

    Nem biztos, hogy jó lenne, ha versenyen változtatna. Ha eddig 10km-enként vitt be cukrot az edzésen, akkor nem feltétlen olyan nagyok a glikogén raktárai, hogy kibírjon 20-30k-t. Én csak magamról tudom, hogy tavaly tavasszal a 25-30k lement frissítés nélkül, idén meg max 15k menne, utána pótolni kellene a vizet és az energiát is, mert tavaly nyár óta szinte csak 10k-t futottam, és ezt a távot szokta meg a szervezet.

    @Vertigo18
    Megszokás kérdése, meg sokan csinálják versenyen, hogy frissítőponttól frissítőpontig futnak, aztán betolják a szőlőcukrot meg az iso-t, és a következő frissítőpontig pont kibírják vele. Csak akkor borulnak meg, amikor elmennek a Pétfürdő-Öskü félmaratonra, és leesik, hogy a táv közepén van egy 10km-es szakasz frissítőpont nélkül a félmaratonistáknak, és előtte csak azért volt néhány km-enként, mert vannak kisebb távok is. Ráadásul pont ez a szakasz, ahol 40 fok van a pusztában délibábbal (komolyan, tényleg volt délibáb, pedig erre nem gyakori). ;]

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák