Új hozzászólás Aktív témák

  • Chrystall

    senior tag

    válasz szasza74 #4436 üzenetére

    Én első sorban a hangminőség miatt veszem a kamerákat. Ha tényleg fontos a hang minősége, akkor úgy tudsz biztsora menni, ha Youtube-on rákeresel koncertfelvételekre. Ugyanis a hangminőség nincs összhangban az árral (kivéve a nagyon olcsó kamerákat). Mégpedig azért, mert hiába jó minőségű maga a felvétel normál cérla, a zenéből egyik mikrofon egyik sávot, másik mikrofon másik sávot erősíti ki, vagy pl van olyan, hogy érzékeny a mikrofon, és a zenéből kihangsúlyoz olyan dolgokat, amit te normál esetben élőben nem veszel észre: pl. gitárnál felerősíti a pangető hangját, amint a húrhoz ütődik. Végtére is sem az X800 sem a 700, sem egyik kamera sem ezen a szinten élő zenefelvételre gyártott, úgyhogy jól ki kell választani tesztből, hogy neked mi kell. Én zenei felvételekre a Canon-t ajánlanám, mégpedig a HF M41-et, vagy ha leginkább állványról veszel, megteszi a HF M52 is. Ezekben ugyanis van Equalizer, be tudod állítani, hogy milyen sávot erősítsen a mikrofon, vagy milyet ne, és felvételi szöget is be tudsz állítani. Bár ez utóbbit meg kell érdeklődni az ügyfélszolgálatról, hogy külső mikrofonnál is tud-e felvételi szöget állítani. Emellet van hangjelre torzításgátlója, amit ha bekapcsoltsz, nem fog torzítani a hangos felvétel. Ez pl. a rezesbandánál kifejezetten előnyös lehet, ha közel leszel felvételkor a zenészekhez. És a hangot tudod ellenőrizni fülhallgatón keresztül, ami azt hiszem a V700-ban nem választható opció, és megkockáztatom, hogy az x800-ban sem. Ráadásul ha magadat veszed (nem tudom te zenélsz-e), távirányítója is van, úgyhogy olyankor az is előnyös.

    Éjszakai felvételben pedig jobb mint az X800 vagy V700. Nekem volt ilyen Canon kamerám, és első kézből mondhatom, hogy ennek már valóban megközelíti az esti felvétele a HD szintet. Szóval ezzel fellépéseket nagyon jól fel lehet majd venni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák