Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • krichd1

    addikt

    válasz #16820480 #52321 üzenetére

    Audio-gd pont mostanában futtatta ki az olcsóbb Wolfsonos típusait és egyelőre nem jöttek újak helyettük. Illetve 200eFt alatt most nincs semmi érdemlegesük. 100eFt környékén egyedül az NFB-11 van csak, ami meg Sabre alapú. De hát most azt lehet eladni, majd csak kimegy a divatból. :)

    [ Szerkesztve ]

    Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

  • dgyuri0123

    nagyúr

    válasz #16820480 #52321 üzenetére

    Írtam erről is. Mármint, hogy tucatjával akadnak gyártók, de őszintén ki tudna meghallgatni 50 féle dacot vásárlás előtt. Én meghallgattam 10-et. De, attól még csodák nincsenek. Ez pont olyan, mintha 4 milliós autók között válogatnál és mindet ki akarnád próbálni. Nem nagyon lesz különbség közöttük, míg bele nem ülsz egy 8 milliós autóba. Na akkor tudod meg, mi hiányzott a többiből. Bocs a hasonlatért. :)
    Mi a lényeg? Hogy szerintem tök felesleges 50 féle 250-300e Ft-os dacot meghallgatni, hogy megtudd, nagyjából mire képes ez kategória. Nagyjából ugyanaz a chip, ugyanaz a körítés, ugyanaz a tápellátás van mindben. Hangban természetesen lehetnek eltérések, de megkérdezem, erősítőből is meghallgatsz 50 gyártót mielőtt vásárolsz? Mert nekem sem módom, sem pénzem, sem időm nem engedi, hogy 100%-os biztonsággal válasszak ki valamit. És szerintem ezzel nem vagyok egyedül. Megpróbálok belőni egy árat és a lehető legtöbbet kihozni belőle. Pont.
    Erősítőt is úgy cseréltem, hogy összehallgattam a Nad-al és jobb volt. Ennyi..
    Miért kellett volna még 20 gyártó 40 típusát meghallgassam, hogy merjek cserélni? Ez nem így működik szerintem. Ha adott egyfajta hangminőség, amihez szokva vagy, akkor elvárod, hogy a következő jobb legyen nála, nem? De hányféle olyan elektronika létezhet, ami jobb a jelenleginél? ;) És ezeket mind rangsoroljam? Áááá... :N

    De, ha itt a fórumon kérdezek én vagy bárki, akkor sem kapok/kapnak 5-10-nél több ajánlatot/ötletet. Felsoroljam őket? :) A jelenlegi dacomat sem innen vettem, mert senki sem ajánlotta alapból. Ergo pont én vagyok az, aki kísérletezett a Pro Ject-el és bevállaltam a "sztenderd" ajánlások helyett egy olyan dacot, amit senki nem ajánlana megvételre. Illetve "Bodz" :R "kolléga" volt az, aki támogatott és nem tántorított el tőle.

    [ Szerkesztve ]

    "csak a zene van"

  • Polllen

    nagyúr

    válasz #16820480 #52321 üzenetére

    Jól olvastam, h az Aune s16-ban nincs preamp?

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Új hozzászólás Aktív témák