Új hozzászólás Aktív témák

  • Tulku

    veterán

    válasz Joe123 #84206 üzenetére

    Mindent elfogadok, de amikor az egyik esetén egy élettelen katyvaz van a Santanán, visszhangos zongoroával, a másikon pedig precízen lekövetett akkordok megfelelő bőgővel, ezt többször megismételve....akkor élek a gyanúperrel, hogy lehet a digitális kábelek hangjai között is különbség...
    Mindkettő jó irányba állt, 75 ohmos volt...és azonos hosszúságú....tehát minimum az anyagszerkezet eltérése miatti átviteli különbség játszhatott szerepet...
    Szomszéd egyébként abszolúte nem hívő, egyszerű tápkábelek futnak mindenhol, a csöves Revoxhoz pl a leggagyibb tyúkbelet rakta összekötónek...
    Analóg összekötők hangjai kööztt már eddig is hallgatuk a különbségeket, de bevallom őszintén nekem is fontos volt így DAC érkezése előtt, hogy megbizonyosodjam, van különbség két kábel hangja között...senkinek nem akartam bizonygatni, de magamat eléggé sikerült meggyőznöm, nyilván ide le merem írni, csak nem szentségtörés, még ha többen nem értenek vele egyet...

    A switchek által okozott nagyobb nyugalom, harmónia viszont szinte minden felületen nagy vitát vált ki, vannak úttörői mint olvastam (vmi Paul Pang, gondolom jól megszedte magát kábelekből) viszont kipróbáltam és azonnal működött...

    Ha folyamatos placeboban élek a Naimokkal, Sileoval, LCD3-mal és a kábeleimmel, én azt is elfogadom...nem nyitok vitát, csak leírtam tapasztalataimat...

    Arra azért emlékszem, hogy volt időszak amikor szentségtörés volt egyáltalán kábelhangról beszélni akármilyen esetben még az analóg jelátvitel kapcsán is...ez azért mára enyhült rendesen kis hazánkban, lásd fejes kábelek, bár megemlítem, hogy sokan világszerte még ma sem fogadják el ezt a különbséget sem...

Új hozzászólás Aktív témák