Új hozzászólás Aktív témák

  • Z.É.T.

    őstag

    válasz sabrinho #67491 üzenetére

    Erősen OFF leszek, elnézést a topiktársaktól, DA konverterekből alaposan le is vagyok maradva, abban nem tudnék segíteni, szerencsére itt vannak bőven, akik igen.

    Mielőtt az elektronikán változtatsz, érdemes lenne egyet mérni a lehallgatási pozícióban. Több korábbi ügyfelemnél is volt gond a "sziszegéssel" Monitor Audio hangsugárzókkal, RX8-cal is. Valahol 10kHz környékén van egy komolyabb kiemelése, ami a frequency görbén és a vízesés diagramon is jól látható.
    Erre sok esetben rádob két lapáttal, ha az akusztikai illesztés - értsd: szobaakusztika - nem megfelelő.
    Ha nálad is erről van szó, azt elektronika, vagy kábel(ek) cseréjével nehezen lehet elfedni és nem is a legjobb út. (mert esetleg többet veszítesz, mint nyersz)

    És most abból indultam ki, hogy a "sziszegés" nem a hangfelvétel hibája, mert olyan is van bőséggel.

    Szóval, én a helyedben először mér(et)nék, abból kiderül, mekkora a gond, majd akusztika és/vagy crossover finomhangolás. Ha ez rendben van, még ráérsz engedni a hifibogárnak. :)

    (nem foglalkozom már hifivel, audiotechnikával, mielőtt még...)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák