Új hozzászólás Aktív témák

  • Locutus

    veterán

    válasz Bodz #65473 üzenetére

    Nos, megcsináltam az összeköttetést toslinkkel, és aktiváltam az alaplapi hangkeltőt.
    Drivert nem raktam fel, mert a windows egyből megjelenített egy SPDIF (high definiton audio device) eszközt.
    Ami működik is. 24/192-ig tudom állítani, és szól is jól. A hangminőségről most többet nem mondanék, mert eléggé be van dugulva a fejem a takonykór miatt, de szerintem átlagos hangforrások mellett nincs gond vele. Nemtom hozhat e bármi előnyt, ha felrakom az alaplapi hangkeltő saját drivereit?
    Ami előny, hogy nincs késés. A TV-n át néha éreztem, hogy a hangok megkezdésében volt némi delay. Meg az is, hogy így nem kell a TV-t is állandóan a STU-n át hallgatni, ami kicsit macerás volt a hangerő állítás miatt. Hátrány, hogy ugye egyáltalán nem tudom a STU-n át hallgatni a TV-t, mert oda a toslink csati. De ez annyira nem fáj, mert ha filmezünk, az úgyis a PC-ről történik.

    Tudok ezen az alaplapi optikán át olyan hangot varázsolni az STU-ra, amivel bitperfect lesz? Tehát valami ASIO drivert foobar alá? Vagy ehhez kellene a saját hang drivere is?

    Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

Új hozzászólás Aktív témák