Új hozzászólás Aktív témák

  • Tomacko

    senior tag

    válasz Leigazoka #47540 üzenetére

    Nagyon off leszek de nem mehetek el szónélkül mellette lévén számomra szakmai.

    Szóval a kések, kerámia, meg a zacél az puha.......... NEM az acél az bizony nem puha, illetve ha akarom az, ha akarom viszont avval munkálom meg a kerámiádat :)

    Szakmámból (könnyű fémszerkezet lakatos) adódik, hogy némiképp értek hozzá :)) A fémek puhasága eléggé kiverte a biztosítékot. Én csináltam, és sokan mások is persze, ....mert nem varázslat ez, csak tudni kell olvasni az anyagismeret könyvet amit kapott az ember tanuló korában..... , szóval nem nagy dolog csinálni olyan pengét ami van olyan rideg és kemény, hogy a húsiparban használt fenőket azonnal tönkre teszem vele. A keménységet manapság miben mérik, határozzák meg ? Ebből is van millió féle fajta. Na de mindegy is, amikor neki kezdtem ennek akkor alapból volt Rockwell méréssel 75 a keménysége. Aztán mikor 1-2 napig ment a kovácsolása, edzése, lágyítása stb.stb. szépen könnyen feltornáztam(tuk) 90 főlé ezt az értéket... és egyáltalán nem volt ez nehéz dolog. Mindezt egyszerű lakatos, hegesztő műhely körülmények közt, nem pedig spec. erre fejlesztett helyen :D Az meg, hogy ne legyen mindezen képessége mellett annyira rideg, hogy le ejtés során kettétörik, annak köszönhető, hogy maga a penge az sokkal lágyabb, vissza eresztett anyag, mert a lényeg maga a vágó rész ami más anyagminőség és máshogyan edzett stb.stb. Ja és kést élezni nem csak Japánban tudnak ám :) De én csak merő szakmai szeretetből hobbi szinten csináltam magamnak barátoknak pár pengét otthoni használatra, köztük hasító bárdot is persze, mert valahogy azt a hentesnél vett csirkét ketté kell csapni, nem beszélve a sertés alapanyagokról :DDD A kerámia cuccokhoz nem tudok és nem is akarok hozzá szólni. De te a fém cuccokat ne szóld le, hogy puha, mert eléggé meg tudnálak lepni :D

    Elnézést a többiektől ezen hosszú OFF monológért.

    És evvel én nem indítok vitát, többet nem szólok hozzá a dologhoz, tényeket közöltem, valóságot amit már csináltam és tapasztaltam. Lehet vannak spec kerámia eljárások is amiktől az is keményebb és ridegebb lesz..... ehez nem értek, szóval elfogadom őket. Tedd ezt te is az acéllal kapcsolatban. Ja én még a '80-s évek végén tanultam a szakmát (azóta csak fejlődött), amikor a csúcsán volt ennek a szakmának a képzése, olyan tanároktól kaptam a képzést akik az elméleti tudást maximálisan követelték meg, lévén aki hülye az nem készíthet tömegek által használ eszközöket, tárgyakat, épületeket.

    Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

Új hozzászólás Aktív témák