Új hozzászólás Aktív témák

  • Solicidium

    aktív tag

    válasz honfoglalo #458 üzenetére

    Csak egy kicsivel több mint fél órát szántam a dologra, de akkor összefoglalom a tapasztalataim:
    cx95: szépen profitált mindkét erősítőből, viszont az e3-nál az alapsistergés egészen hallható volt, még számok halkabb részei alatt is vagy amúgy is kicsit "rekedtesebb" női hang esetén, a pa2v2-vel elég szép hangja lett, visszarakva kíváncsiságképpen az ie8-t utána a fülembe, csak a tere volt gyengébb a cx-nek, meg komplexebb részeknél (sok cintányér+ ének+mély+gitár jobban elkülöníthetőek voltak a hangok, nem volt annyira "fejhallagtós" a hangja mint az ie-nek. Tehát pa2v2-vel kifejezetten élvezjető kombinációt alkotott, az e3 talán az amúgy is kicsit mély felé húzó cs95-t még mélyebbre tolta, de kapott kis teret, viszont zavaró lehet az alpzaj, amit említettem.
    cx300: a cx95 után hallgattam meg, alapból érezhetően bizonytalanabb a középtartományokban, már-már bátortalan dobok, tényleg talán picit "dobozos", utána bevetettem az e3-t, túl sok mély, kicsit talán mazsatoló is, a többi tartomány kicsit erősödött, érezhető volt, hogy profitál az erősítésből, nem volt akkora alapsistergése mint a 95-tel, de úgy érzem, hogy az e3 a cx300 karakterisztikája miatt nem való hozzá, túl sötét lesz a hang, amit nem kompenzál a többi tartomány javulása, ráadásul egy érdekes dologra lettem figyelmes az egyik számnál, hogy a halk énekes kezdés után mikor jön egy hangszeresebb rész, a dobok olyan baromi hangosak lettek (cx95-nél ie8-nál nem viselkedett így), hogy lejjebb kellett halkítanom, mert monden mást bántóan elnyomott. Aztán jött a pa2v2, ami érezhetően javított a hangján, "magabiztosabbá" vált a néha bizonyos hangoknál bizonytalankodó füles, eltűnt az e3-nál tapasztalt túlzó mély, kapott egy kis közepet, magasat, de az erősítőn megspórolt árkülönbözetet a fülhallgatóra szánt pénzhez raknám hozzá, mintsem a cx300-t erősíteni.
    Minkét cx-nél elmondható az ie8-hoz képest, hogy magasabb hangerőt igényelt erősítővel és az e3-nál nem kapott annyi plusz dB-t mint amit az ie8 érezhetően kap, bár én alapból az ie8-t alacsonyabb hangerőn használtam mint a cx-eket. Gondolom az eltérő impedancia is szereoet játszik ebben.
    Egyre jobban hajlok afelé, hogy az e3-t úgy egyáltalán nem ajánlom, az útóbbi időben kicsit elkezdett zavarni a zenét "koszoló" hangja, másrészt meg akármilyen kicsi is, plussz egy doboz az ember zsebében, vagy geek-faktor a nyakában lógva.
    Próbáltam minél érzékletesebben leírni a rövid idő alatt tapasztaltakat, de ez ugye csak az, amit én halottam (rossz esetben hallani véltem).

Új hozzászólás Aktív témák