Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Solicidium

    aktív tag

    válasz honfoglalo #376 üzenetére

    Hát pedig a külföldi fórumok alapján lehet, hogy nem lehet úgy egyáltalán a piacon jobb iem-et találni. Legalábbis head-fi-n nagyon kevelik (USÁ-ba ha jól tudom, majd kétszer ennyiért vesztegetik mint itthon egyébként). Konkurenciának ott a Shure se530, amit szidnak, Westone 3 a sibilance hangok állítólagos rossz visszaadásával , UE TripleFi 10 az állítólag túl erős, fárasztó ("bright") magasa miatt, a drágább Atrio-król nem olvastam (és ezek mind legalább dupla árban vannak az ie8 itthoni árához képest és mégis egy kategóriát képeznek a fórumok szerint). Meg kéne hallgatni az összeset ugye, hogy az ember megtalálja a "legjobbat",de ez nem igazán kivitelezhető.

  • Solicidium

    aktív tag

    válasz honfoglalo #398 üzenetére

    Az ne legyen szempont, hogy milyen összekötő jack-jack kábelt adnak az rősítőhöz, ha ugye egyáltalán ez szempont lesz az esetedben a lod miatt. Kácsa audionál én 1500-ért nagyon jó kis, kb. 15 centis kábelt csináltattam a fiio e3-hoz , ami nem szedi össze a mobiltelefon-hálózat kommunikáció jellegzetes "tüttürü-tüttürü-tüttürü" zaját, mint a fiio-hoz kapott kábel feltekerve. Szóval egy nagyon jó jack-jack kábel 1500-ból kijön

  • Solicidium

    aktív tag

    válasz celf #442 üzenetére

    Hát sajnos én már lecsaptam rá, itt van nálam és bitangul szól. Gyönyörű a hangja, életet vitt a zenébe. Kicsit olyan mint a loudness, csak ütősebb. Mind mély, mind közép, mind magas hangok területén.

  • Solicidium

    aktív tag

    válasz honfoglalo #445 üzenetére

    Hát igen, ez a negyvenmilliós kérdés, hogy megér-e annyit. Érdemes hozzá egy jobb lejátszó (talán Sansa Cliptől fölfelé), jobb fülhallgató (pl. cx95-tel még nem próbáltam, biztos ott is van különbség erőítő v. nélküle, de kérdés mekkora, meghallgatom, ha érdekel és referálok), aminél még jobban kijön a különbség. A zene mondanám, hogy mindegy (elég szépen megdob bármilyen stílusút), de azért nyilván ne 128kbps-s mp3 legyen. A legfontosabb tényező viyzont Te vagy. Nem tudom, hogyjelenleg hogy állsz a hordozható "szetteddel", milyen komponensekből áll, de ha még nincs kész, fülhallgatóra vársz, hogy megjöjjön v ilyesmi, akkor hagyj egy kis időt, hogy az új dolgokat hallgathasd, élvezhesd és ha valami úgy érzed, hogy hiányzik a zenéből, akkor kezd keresgélni szerintem és ne az határozza meg az igényeidet, hogy látod, hogy mások milyen cuccokkal rohangásznak. De pl. ha budapesti vagy v jársz erre, akkor ha össze tudunk futni meghallgathatod a pa2v2, a kis fiio e3-t is, csak nagy rá az esély, hogy utána akarni fogsz venni egyet, de ha a pa2v2 ennyire nyomott árú ebayen, akkor még azt is mondanám, hogy megéri. Te döntsd el, mennyit ér ez az egész neked, mennyire fontos, hogy h az utcán is majdhogynem olyan minődségben hallgass zenét, mint otthon egy jobb hifi-vel.

    Bocs a hosszú válaszért, nem tudom, hogy segít-e ez valamit egyáltalán :DDD

  • Solicidium

    aktív tag

    válasz celf #454 üzenetére

    Akkor közkívánatra :P . Az e3 "csak" annyit csinál a hanggal, hogy 1. hangosabb lesz a zene, 2. kvázi bass boost 3. pici tér 4. közben szerintem "koszossá" teszi, még múlkor azt írtam, hogy nincs meg az a "hiss", amit írnak róla másutt, de valami hasonlót pedig hallok 5. treble-t elvesz (de ez és a bass boost minimális kiemelése látható a göbéjén, hogy a mélyhez hozzáad kb 4dB-t, a magasból pedig elvesz ugyanennyit)
    A pa2v2-t idáig csak 2 órát hallgattam kb., de egyszerűen lenyűgöz, hogy mennyit hozzátesz minden hanghoz, a legjobb szó talán, h erőteljesebb lesz vele a zene, a dobok kopognak a fülemben miközben atmoszférája, tere lesz a zenének. Amit viszont kis hibának felrónék, hogy ha magasra csavarod (olyan 2/3-d felett már eléggé érezhető) a hangerőt az amp-on (ugye az e3-on nincs ilyen lehetőség), akkor fütyül azért kicsit alapból.
    Nem hallottam még e5-t, azt írják, hogy nem csak funkcionálisan jobb mint az e3, de ha még javítottak rajta hangban is, akkor is én a pa2v2-t ajánlom, főleg, ha olyan olcsó mint vki írta. Halottam (hangsúlyozom!!! egy pillanatra) Esfrost Tomahawk-ját is és meg kell, h mondjam, h a pa2v2 jobban tetszett úgy hirtelen, mert nem éreztem túlzónak a treble-t, mint a Tomahawkon és ahogy Esfrost is mondta, a pa2v2-ben talán több a mély is, viszont nagyobb, két ceruzaelemmel működik és kevesebbet is bírja mint az RSA.Azért ez így már nem igazán hordozható kategória és elég geekül nézek ki bkv-n, mikor előveszem az összegumizott u3-mal és a vastag jack kábellel, de tényleg nagyon élevezetes hallgatni, nem hittem, h ennyire fog tetszeni.

    ps.: remélem nem baj, h nem két soros lett

  • Solicidium

    aktív tag

    válasz honfoglalo #456 üzenetére

    Csak ie8 volt nálam. De itthon meg tudom hallgatni e3 vs. pa2v2-t cx300/95/mx400 fülesekkel, ha gondolod és a véleményem segít valamiben. A leendő cx550 II-höz (asszem :DDD , ugye :F ), a cx95 van legközelebb.

  • Solicidium

    aktív tag

    válasz honfoglalo #458 üzenetére

    Csak egy kicsivel több mint fél órát szántam a dologra, de akkor összefoglalom a tapasztalataim:
    cx95: szépen profitált mindkét erősítőből, viszont az e3-nál az alapsistergés egészen hallható volt, még számok halkabb részei alatt is vagy amúgy is kicsit "rekedtesebb" női hang esetén, a pa2v2-vel elég szép hangja lett, visszarakva kíváncsiságképpen az ie8-t utána a fülembe, csak a tere volt gyengébb a cx-nek, meg komplexebb részeknél (sok cintányér+ ének+mély+gitár jobban elkülöníthetőek voltak a hangok, nem volt annyira "fejhallagtós" a hangja mint az ie-nek. Tehát pa2v2-vel kifejezetten élvezjető kombinációt alkotott, az e3 talán az amúgy is kicsit mély felé húzó cs95-t még mélyebbre tolta, de kapott kis teret, viszont zavaró lehet az alpzaj, amit említettem.
    cx300: a cx95 után hallgattam meg, alapból érezhetően bizonytalanabb a középtartományokban, már-már bátortalan dobok, tényleg talán picit "dobozos", utána bevetettem az e3-t, túl sok mély, kicsit talán mazsatoló is, a többi tartomány kicsit erősödött, érezhető volt, hogy profitál az erősítésből, nem volt akkora alapsistergése mint a 95-tel, de úgy érzem, hogy az e3 a cx300 karakterisztikája miatt nem való hozzá, túl sötét lesz a hang, amit nem kompenzál a többi tartomány javulása, ráadásul egy érdekes dologra lettem figyelmes az egyik számnál, hogy a halk énekes kezdés után mikor jön egy hangszeresebb rész, a dobok olyan baromi hangosak lettek (cx95-nél ie8-nál nem viselkedett így), hogy lejjebb kellett halkítanom, mert monden mást bántóan elnyomott. Aztán jött a pa2v2, ami érezhetően javított a hangján, "magabiztosabbá" vált a néha bizonyos hangoknál bizonytalankodó füles, eltűnt az e3-nál tapasztalt túlzó mély, kapott egy kis közepet, magasat, de az erősítőn megspórolt árkülönbözetet a fülhallgatóra szánt pénzhez raknám hozzá, mintsem a cx300-t erősíteni.
    Minkét cx-nél elmondható az ie8-hoz képest, hogy magasabb hangerőt igényelt erősítővel és az e3-nál nem kapott annyi plusz dB-t mint amit az ie8 érezhetően kap, bár én alapból az ie8-t alacsonyabb hangerőn használtam mint a cx-eket. Gondolom az eltérő impedancia is szereoet játszik ebben.
    Egyre jobban hajlok afelé, hogy az e3-t úgy egyáltalán nem ajánlom, az útóbbi időben kicsit elkezdett zavarni a zenét "koszoló" hangja, másrészt meg akármilyen kicsi is, plussz egy doboz az ember zsebében, vagy geek-faktor a nyakában lógva.
    Próbáltam minél érzékletesebben leírni a rövid idő alatt tapasztaltakat, de ez ugye csak az, amit én halottam (rossz esetben hallani véltem).

  • Solicidium

    aktív tag

    válasz honfoglalo #463 üzenetére

    Fent van az adatlapomon, hogy iaudio u3-mam van, no eq és no jeteffect-tel használom, tehát totál alapon. Zenék 320kbps mp3, flac. A pa2v2 max oldalzsebben fér el, kétszer olyan vastag mitn egy átlagos mobiltelefon, a területét meg jól szemlélteti esfrost kulcscsomós képe, u3-ból három db ráférne majdnem.
    Nekem nem nagyon volt dolgom apple cuccokkal, tehát a lod részéről nem tudok nyilatkozni, esfrost szerint sokat számít, h lod v fülhallgatókimenet, engem ez a probléma szerencsére nem érint, de én félnék, h egy sima line-out (ugye esetünkben lodként) túl halk lenne a pa2v2-höz, így azt fel kéne tekerni eléggé és amint mondtam, nekem 2/3 hangerő felett már hallhatóan sípoló és sistergő alapzajt produkált, aztán lehet, h ez line-outtal nem lenne így. Alac v flac problémában sem tudok segíteni. Én ExactAudioCopyt használok grabbeléshez + flachoz a flac kis progiját, ami wavból dolgozik, mp3-hoz meg az EAC-os lame plugint. De érdemes rákeresni neten vmi ilyetén formán. h flac to (vagy 2) apple lossless (alac).

  • Solicidium

    aktív tag

    válasz celf #465 üzenetére

    Ezt kifejhetnéd bővebben, mert kíváncsi vagyok.

    #466: Írj esfrostra egy privit, mert neki volt ez a lod-os kombó, Ő tud neked segíteni.

    @mp3 kbps: Nálam az alsó tűréshatár a 192kbps, mert minden cuccon, amit használok, az alatt hallom a különbséget 192 és 128 között, a fölött már nem veszem észre, ha nem arra koncentrálok és még akkor se több zenénél. Viszont sok műlik a grabbelés és encodolás minőségén. Legjobb erre az EAC + mp3-hoz a lame (és ezekből nem mindig szükségszerűen a legújabb).

    [ Szerkesztve ]

  • Solicidium

    aktív tag

    Bocs a #462-es összehasonlításban elkövetett durva helyesírási hibákért, csak eléggé siettem vele.

    [ Szerkesztve ]

  • Solicidium

    aktív tag

    válasz esfrost #485 üzenetére

    Én is ezt tudom csak javasolni. Érdemes kihasználni, hogy másnak van ilyene és felajánlja kipróbálásra. Köszönhető ez öbbek között ennek és néhány más topicnak, ahol összegyűltek az emberek.

  • Solicidium

    aktív tag

    válasz bigmasterg #549 üzenetére

    Mp3 lejátszóhoz mindenféleképpen van, de aki telefonnal használja és volt már pár komolyabb lejátszója, erősítője és fülhallgatója aszerint telefonhoz is van értelme. Személyes teszt alapján cx300-fiio kombó kerülendő, de pl. egy cx95 már meghálálja, az ie8-cal meg kifejezetten jót tesz az erősítés. Mondjuk a fiio nagyon alapcucc, kis bassboost, pici tér, kis plusz hangerő.

  • Solicidium

    aktív tag

    válasz p_adam #674 üzenetére

    Tudom, hülyén hangzik, de kár, hogy utcán nem használható. Otthon meg marad inkább a hifi.

  • Solicidium

    aktív tag

    válasz p_adam #679 üzenetére

    Utánanéztem az sr-001 mk2-nek, hát elég impozánsnak tűnik. Kíváncsi lennék a hangjára az ie8+pa2v2 kombóhoz képest.

    [ Szerkesztve ]

  • Solicidium

    aktív tag

    válasz p_adam #681 üzenetére

    Pedig ahogy elnéztem az árakat, csak az ie8 majdnem dupla annyi mint a komplett szett. Ezesetben pedig igencsk jó vétel lenne, ha lehetne kapni. Hát utcára más forrást nem nagyon tudsz keríteni. Annyi, hogy a lehető legjobb mp3 lejátszó+flac, de a veszteségmentes tömörítés nem hiszem, hogy sokat nyom a latban egy hordozható szett esetén, legyen az bármilyen is. Discman meg nem alternatíva manapság a mérete miatt (legalábbis nekem).

  • Solicidium

    aktív tag

    válasz celf #875 üzenetére

    Így van, szívesen látnánk Titeket is, hogy előraláthatólag ne csak mi képviseljük celf-fel ketten a hordozható amp-s irányvonalat. :R

    [ Szerkesztve ]

  • Solicidium

    aktív tag

    Sziasztok!

    Tanácsotokat szeretném kérni DAC vásárlása, illetve fejhallgatós rendszer fejlesztése terén.
    A fejhallgatóim: AKG Q701 és Sennheiser HD600, (K240 Sextett, bár ő irreleváns most, mert hanyagolom szegényt mostanában) . Tisztában vagyok vele, hogy rendszerben kell gondolkodni, szinergia és társai, így nehéz mindkét fejhallgatóhoz megfelelő erősítő+DAC kombinációt összeállítani, azonban mindkét fejhallgatónak megvan a saját gyengesége és erőssége, így kettejük között még nem tudtam dönteni. Lehet, hogy nem is fogok és zenei stílustól függően váltogatom őket.
    Erősítőim: Bravo V2 Golden Lion csővel, bkercso Tpamp-ja tápszűrővel (őket nem használom már, az alábbiak hangja jobban tetszik, így valószínűleg eladósorba kerülnek emiatt), Sense V1 és Lehmann Rhinlander (utóbbi a kettő között nem érzek különösebb eltérést, annak ellenére, hogy a Lehmannt nagyon magasztalja a teszt, amit találtam róla (lehetséges, hogy a DAC-omban, vagy a fülemben van a hiba). Ezeken túl lehetséges, hogy jövő héten végre lesz lehetőségem meghallgatni vodkaboy22 Morgan Jones-át, ami ha meggyőzőnek bizonyul, akkor megfontolom, hogy a többi erősítőmből bármelyiket is megtartsam-e. Illetve felmerült, hogy belevágok egy Lehmann Linear építésébe az alábbi kit alapján, legfeljebb ha nem válik be, eladom.
    DAC: Jelenleg egy moddolt Audiotrak Prodigy HD2-t használok DAC-ként.
    A kérdésem az lenne, hogy milyen DAC-ot lenne érdemes néznem, egyáltalán azt érdemes-e fejlesztenem "rendszerszinten" vagy van-e esetleg más tényező, ami megfontolandó lenne-e számomra. Mindenféleképpen 100 ezer alatt gondolkodnék, bár már ezt is kicsit soknak érzem erősítőim, fejhallgatóim kombinációjához mérten, de inkább legyen jövőálló, fix része a rendszernek, minthogy ahhoz is hozzá kelljen nyúlnom később, ha változna valami, ha ugye egyáltalán létezik ilyen "univerzálisabb" hangú DAC.
    Amiket néztem idáig: HRT MS2+, bodz Q-Dacja, Schiit Modi2 Uber, SMSL M8 (a linkelt teszt oda-vissza van tőle, milyen jó külön táppal, bár olvastam itt, hogy régebben jellemző volt erre a kínai márkára az átgondolatlan tervezés). Ezen kívül néztem M2Tech Evo-t 60 ezerért,valamint bkercso által gyártott DAC-ot, bár már időközben mindkettő elkelt. Ezeken túl nyitott vagyok bármire (hardverapró, avx, ebay, stb.), amit megfelelőnek véltek.
    Nem tudom mennyire határozza meg, korlátozza, milyen DAC-ot vegyek az, hogy USB-n vagy a Prodigy HD2 optikai kimenetén keresztül használnám. Nem tudom, melyik kimenet ajánlott vagy ez mennyire DAC-függő, illetve létezik-e általános minőségbeli rangsor coax, optikai, USB kimenet között. Bár coax kimenetem egyáltalán nincs, az alaplapomon sem sajnos.
    Lehet, hogy kicsit sok az infó, nagy a bizonytalanság és kissé képlékeny a kép erősítők terén, azonban ezeket meghallgatás alapján választottam idáig és ha éreztem javulást, akkor döntöttem a vásárlás mellett, azzal, hogy ami nem kell, azt inkább eladom később.
    Az itteni sokat látott/hallott fórumlakók véleményére, tapasztalatára lenne szükségem ahhoz, hogy előrébb tudjak lépni a fenti kérdésben. Előre is nagyon köszönöm, ha valaki útmutatást vagy tanácsot tud adni, merre s hogyan tovább.

    [ Szerkesztve ]

  • Solicidium

    aktív tag

    válasz Bodz #50705 üzenetére

    Köszönöm az eddigieket is, élvezetes és tanulságos olvasni, úgyhogy nincs ellenemre a harmadik kör :P persze nem szeretném az idődet rabolni. Felmerültek bennem azóta kérdések, amik lehet, hogy triviálisnak tűnnek, azonban számomra DAC-ok terén való járatlanságom okán egyáltalán nem kézenfekvőek. Pár hozzászólással feljebb egy számomra ajánlott GD-Audio DAC kapcsán került szóba, hogy a Win10 remek Anniversary frissítése óta nem lehet felerőltetni a driverét. Kérdezném, hogy mennyire fontos, hogy egy DAC-ot USB-n is lehessen használni? Ez csak a felhasználhatósága körét növeli (pl. laptop, amin nyilván nincs más audio digitális kimenet) vagy van konkrét oka? Olyat már számos, több bemenettel rendelkező DAC-nál is olvastam, hogy ez vagy az a csatlakozója csak ekkora és ekkora mintavételezést támogat, a másik pedig többet, de ez DAC-onként és csatlakozófajtánként változik, úgy láttam, így nincs belőle számomra levonható tanulság (max az, hogy egy DAC valamelyik csatlakozója köré gyengébb elektronika került, gondolom én), ha jól sejtem. Nézzük pl. a fenti GD-Audio DAC-ot! Alapvetően USB-n van-e szükség egy DAC-hoz driverre vagy sem? Olyat láttam már, hogy például optikai bemenet tulajdonságainál fel volt tüntetve, hogy pl. a 24/192 khz mintavételezéshez kell drivert telepíteni, amúgy csak 24/96 üzemel vagy valami ilyesmi. Tisztán csak elméletben, feltételezve, hogy egy DAC-on minhárom digitális bemenet van (USB, optikai, coax) és elméletben ugyanazt tudják olyan minőségben, akkor van-e valami különbség aközött - telejesen azonos forrást feltételezve - hogy milyen bemeneten keresztül kapja a digitális jelet? Gondolom a valúságban abszolút DAC-függő, melyiknek melyik bemenete az erőssége, csak arra szeretnék kilyukadni, hogy van-e ezzel kapcsolatban van-e valamilyen rangsor vagy megfontolandó tény? Mennyire érdemes a bemenetek típusát figyelembe vennem? Tudom, hogy ez a kérdésem felmerült, azonban megnyugtató választ úgy vélem, nem leltem. Nem lenne-e érdemes a Prodigy HD2 optikai kimenetét használnom, hiszen akkor (talán) driver sem kell és nem kell az USB esetleges buktatóival vesződnöm? Vagy akkor valamilyen funkcionalitását a DAC-ok egy részének elvesztem? Még egy kérdés, amennyiben az USB felé terelődik az utam, akkor mi az, amire figyelnem kell, miért jó az XMOS? Támogatottság, kompatibilitás? Még egy kérdés: nagyrészt a cd-imről grabbelt veszteségmentes zenéimet hallgatom (FLAC), amikhez mérten kérdezném, mennyire fontos, milyen mintavételezési frekvenciákat támogat a DAC, mennyire kell erre figyelnem? Még egy számomra furcsaság: itt van egy régebbi DAC, melyről ha az ember belső képet néz meglepő komplexitásúnak tűnik a felépítése. Ezzel összevetve például egy AudioQuest DragonFly Red-et... Hát azt gondolnám, hogy nem egy súlycsoport a kettő, közben meg lehet, hogy ez a kis stick jobb hangot ad és több mindent tud annak köszönhetően, hogy újabb. Ennyit fejlődött az integráltság foka vagy a felhasznált főbb áramköri elemek? Vagy más koncepció alapján épültek és közben lehet, hogy a végeredmény ugyanaz? A tápellátás minősége, milyensége gondolom egy DAC-nál is ugyanolyan fontos, mint más ilyen eszköznél, gondolom. Egyéb tekintetben a több alkatrész+nagyobb méret jelenthet minőségbeli előnyt vagy ez abszolút az áramkör ötletességétől, felépítésétől függ? Egyszóval a nagyobb általában jobb-e?
    Elnézést a sok, valószínűleg alapszintű, néhány esetben már-már szőrszálhasogatónak tetsző kérdésért. Ha van(nak) jó link/linkek a témában, azt is szívesen veszem. Köszönöm!

  • Solicidium

    aktív tag

    Bár nem kifejezetten DAC-os kérdésnek tűnik, de mégis az, hiszen egy SMSL M8 DAC-hoz szeretnék a gyárilag mellékelt tápegysége helyett valami comobosabbat venni, állítólag meghálálja hangban. A készülék 9V-ról táplálkozik és a gyártó szerint valamivel kevesebb mint 600mA-t vesz fel. Állítólag pont ebben rejlik az alternatív tápok jótékony hatása a DAC-ra, hogy utóbbi 600mA-s paraméter tekintetében az alábbi 1. opción kívül a többi táp sokkal nagyobb "tartalékokkal" rendelkezik (1.66A@9V és felette).
    Arra kérném az áramkörépítésben/fejlesztésben járatos szakikat vagy bárki mást, hogy szakmai szempontból véleményzzék az alábbi opciókat, avagy melyiket válasszam ezek közül hozzá és miért.
    1. opció: Az SMSL által a gyári tápegység helyett ajánlott saját tápegysége. A belsejéről kép itt.
    És a további három versenyző, akikről azt kell tudni, hogy mind kínai épített/másolt tudomisén tápegységek:
    2. opció
    3. opció
    4. opció
    Utóbbi kettő fajtába a bizton remek kínai trafó helyett lehetőség van kb. öt ezer forintért Talema trafót tetetni, ha ez számíthat valamit a megítélésükben.
    Ezeken felül bármilyen más ötletet szívesen fogadok az ügyben.

    [ Szerkesztve ]

  • Solicidium

    aktív tag

    Köszönöm a válaszokat!
    A 3. és 4. opció esetén van értelme az alap Bingzi trafót Talemára cseréltetni? Ötezer forint körüli pluszdíjért azzal szállítják.
    Ez az SMSL Sanskrit LPS szimpatikus, azonban nem számít hátránynak a többivel szemben a P1-hez hasonlóan, hogy csak 600mA-re képes?

    [ Szerkesztve ]

  • Solicidium

    aktív tag

    válasz Ereshkigal #50792 üzenetére

    Megnézem ezt is, köszönöm!

    #bkercso: Ezek alapján változott a véleményed, melyik a favorit? Kitartasz a 3. mellett vagy mostmár így a 4. jobban tetszik?:-P Melyiket vennéd?:-)

  • Solicidium

    aktív tag

    Üdv!

    Megérkezett a tápegység is az S.M.S.L M8-hoz. Nyilván, mielőtt bevetettem volna, kíváncsiságképpen lemértem, nehogy kellemetlen meglepetés érjen. A DAC 9V-os gyári külső tápján 8,95V-ot mértem, azonban a fentebb linkelt tápon 9,44V-ot, mindkettőt "terheletlenül". Kérdésem, okozhat-e problémát az alternatív tápegység általi ilyen mértékű többletfeszültség vagy ez nem olyan jelentős, ami kárt tehetne a DAC-ban. Válaszotokat előre is köszönöm!

  • Solicidium

    aktív tag

    Sziasztok! Az Apogee mini DAC-kal és TC Impact Twin-nel tapasztalattal rendelkezők segítségét kérném. Végignéztem jelen témát ezzel kapcsolatban, de bizonyos dolgokat illetően maradtak bennem kérdőjelek. A nekik szánt szerep egyébként főképp DAC, esetleg külső hangkártya funkciójának betöltése, fejhallgató erősítő elé kötve.
    1. Hangzásukat tekintve DAC-ként mekkora különbség van köztük, melyik ajánlottabb ilyen tekintetben? (Vodkaboy összehasonlítását megtaláltam, azonban más tapasztalatára. esetleg véleményére is kíváncsi lennék.)
    2. Napi használat szempontjából melyik vállalhatóbb driverek tekintetében Windows 10, valamint Linux mellett, akár „hangkártya pótlékként” is? (A TC Impact Twin-nek úgy tudom, lett egy kiforrottabb illesztőprogramja végül Win 10-hez, azonban nem tudom, napi használat esetén ez konkrétabban mit jelent, mennyire stabil, hibamentes? Az Apogee-ről sajnos még ennyit sem tudok, mi a helyzet e téren.)
    3. Csatlakozók tekintetében tisztában vagyok vele, hogy bár az Impact Twinen van optikai bemenet, azonban az a fórumos tapasztalatok alapján jócskán elmarad nyújtott hangminőségre a FireWire-ön nyerhetőhöz képest. Az Apogee-nél mely bemenet az ajánlott, ugyanezen szempontot figyelembe véve? Nyilván itt kecsegtetőnek tűnik az USB megléte, azonban kérdéses, azon mit nyújt?
    4. Balanced (Apogee) vs unbalanced kimenet (Impact Twin): ez mennyire képvisel hangminőség terén realizálható különbséget hasonló kvalitású összekötő kábeleket feltételezve a már fentebb említett felhasználás esetében?
    5. Az Apogee fejhallgató erősítője milyen kategóriát képvisel (esetleg konkrét típusokkal összevetve), mennyi tartalék van benne nehezebben hajtható fejhallgatókhoz? Az Impact Twinnel körülbelül tisztában vagyok a hozzászólásokat áttekintve.
    6. Mi indokolja az Apogee kétszeres használtpiaci árát?
    7. Kis kitekintésként, DAC-ként képviselt kvalitásaik mennyire vethetőek össze például egy Mytek 192-vel?
    8. Mai használt árukat figyelembe véve (Impact Twin kb 50 ezer, Apogee mini DAC kb. 100 ezer) mennyire képviselnek értéket DAC-ként – hangminőségüket tekintve – a mai „hifista” DAC áradat tömegében?
    Köszönöm a segítségeteket!

    [ Szerkesztve ]

  • Solicidium

    aktív tag

    Sziasztok!

    TC Impact Twin használóktól/ismerőktől kérdem, hogy DAC-ként használva, esetleges hangminőség-javulás reményében van-e értelme a gyári tápja helyett "alternatív" tápegységet vásárolni? Ilyenre vagy ilyenre gondoltam például (ezek amúgy szerintem a bekapcsológombot kivéve megegyeznek, ha a másikba is Talema transzformátort rendel az ember.)
    A válaszokat előre is köszönöm!

  • Solicidium

    aktív tag

    Sziasztok!

    Újfent tápos kérdés. A téma még mindig TC Impact Twin alternatív táp. Megrendeltem az általam korábban linkelt tápok közül az egyiket, 12V/2A-es kiépítést kérve belőle (ezek a paraméterek vannak az Impact Twin gyári külső tápjára is írva, ha jól gondolom, akkor legalább ilyen értékekkel rendlekezőt érdemes vennem is), azonban az eladó írt, hogy ehhez a konfigurációhoz ki kell cserélni a 15W-os transzformátort egy 25W-osra, ami viszont nem fér bele ebbe a házba, szóval ezt ajánlotta helyette a különbözet megtérírtése ellenében (így összesen 30k-ba fog kerülni). A felépítés szerintem teljesen ugyanaz (a linken a termék leírásánál található képek alapján (a default termékfotók nem töltődnek be rendesen)). Három kérdésem lenne. 1. Ezen két kimeneti csatlakozó van. Ha az egyiket használom csak akkor le fogja-e adni a teljes teljesítményt egy "ágon" (amennyiben egyáltalán megállapítható-e ez a képek alapján; erről nyilván az eladót is megkérdezem) ? 2. Találtam egy másik tápot is, ami viszont már 45k szállítással együtt. Ami furcsa, hogy paraméterei alapján kétszer akkora tranyú van benne, viszont a linkelt, hivatalos weblapon 12V/2A van megadva rá a kimenetére, az ebayen viszont ugyanez a cucc mindenféle kimeneti áramerősséggel szerepel (2-4,5A), ez hogy lehetséges? 3. És az utolsó egyben legfontosabb kérdés a szakikhoz: Érdemes lehet-e a képek alapján megállapítható/látható különbségek alapján ez utóbbit vennem, a felajánlott helyett? Elnézést a vergődésért, de ham ár majdnem annyi pénzt kiadok egy tápra, mint maga a DAC ára, akkor szeretném a lehető legjobb megoldást választani. Köszönöm a válaszokat!

    [ Szerkesztve ]

  • Solicidium

    aktív tag

    válasz bkercso #59023 üzenetére

    Köszönöm! És a kettő közül a képek alapján te melyiket választanád? Ha valóban felvesz az Impact Twin 12V-ot 2A áramerősség mellett, akkor a 25W-os 30k-s táp is épphogy csak elég. Ebben a tekintetben a második felé billen a mérleg nyelve (elvileg abban 50W-os trafó van, gondolom a gyártó is a kétszeres túlméretezés miatt ír 2A/12V-ot az esetében) ? És esetleg felépítés tekintetében látsz valami előnyt egyik és másik között vagy a trafó dupla teljesítménye a döntő érv?

    [ Szerkesztve ]

  • Solicidium

    aktív tag

    Az alábbi írásban szeretném veletek megosztani bkercso DAC+fejhallgatóerősítő kombójáról, a DACtron szerzett tapasztalataim.

    Egyszer Bertalan egy privát eszmecsere során kérdésemre megemlítette, hogy készül egy DAC+fejhallgatóerősítő kombóval. Lehet, hogy pont egy olyan eszközt készít majd, amire szükségem volna a munkahelyemen? Közben eltelt egy év, vettem közben egy iFi micro iDSD Black Labelt. Aztán egyszer csak megláttam a Hardveraprón. És sokkal kisebb lett, mint gondoltam. Tudtam, hogy nem fogom tudni megállni, hogy ne vegyek egyet. Az iFi-ben úgyis bosszant, hogy az akksija ha megérik a cserére, megkezdődik majd a vesszőfutás vele: találni egy bele passzoló akksit és ezt követően szétszedni és beleépíteni azt. Nem a kedvenc elfoglaltságom. Végül megtörtem... Írtam Bertalannak, hogy vásárolnék egy DACtront.
    Bertalannal egyeztetve, a készüléket - figyelemmel a jelenlegi helyzetben aktuálisan elérhető +-5V-os dual OPA felhozatalra - az alábbi műveleti erősítőkkel kaptam meg: DAC részen az elvileg kissé világosabb OPA1678, az erősítő részen a kissé sötétebb AD827. A ház horizontálisan kiterjedésben megegyezik a már ismert MomentDAC-éval, de laposabb annál (kb. az LG V20-amnak megfelelő alapterületű). Mivel a doboz aránylag vastag falú, így a gumitalpaknak is hála megfelelő súlyban van, ahhoz, hogy az ember ne rántsa el túl könnyen. Azonban a MomentDAC-nál tapasztaltak itt is előfordulhatnak: ha nagyon merev kábeleket dugunk bele és azok nem a megfelelő irányban csavarodnak, elemelhetik a készüléket. Viszont figyelemmel arra, hogy a DACtron félig hordozható eszköznek készült, így a tömege épp arany középút. Kezelőszervei, csatlakozói elrendezése átgondolt, a feliratok egyértelművé teszik, melyik a kiegészítő tápellátás bemenete. A fém potméter nagyon jó méretű és mind fogásra, mind adagolhatóság szempontjából magas szintet képvisel. Itt hívnám fel a figyelmet arra, hogy a DACtronon van Crossfeed (xfeed) kapcsoló, mely fejhallgató erősítőről lévén szó, egyesek számára hatalmas pluszt jelenthet. Az erősítőn 6,3 jack, aranyozott RCA kimenetek, valamint B típusú (2.0) USB bemenetek találhatók. Ez utóbbi jótékony hozadéka, hogy az egység DAC-okhoz általánosságban használt USB kábelekről üzemeltethető. Bertalan elmondása szerint a DACtron áramkorlátja 750mA, de a a DAC+Amp együtt használva sem vesz fel többet 500mA-nél, ami azt jelenti, hogy teljesítmény szempontjából lényegében bármilyen USB portról táplálva teljes mértékben ki tudja futni magát. Ennélfogva egyértelmű, hogy "segédtáplálás" esetén (a fő USB bemeneten csak jelet kap, míg a kiegészítő USB nyíláson kapja a kakaót) az 5V-on leadott teljesítményt tekintve szinte bármilyen powerbank megfelel a célnak. Egyébként ezt tartom a készülék legnagyobb dobásának: egy olyan DAC+Amp kombó, mely hordozható és pár év múlva nem kell akkumulátort vadászni és szerelni a finom technikát, hogy továbbra is működjön mint hordozható eszköz.
    Külön DAC-ként nem próbáltam, csak kombóként hallgattam. Ellenfelének a hordozható, akkumulátorról üzemelő világban teljesítmény szempontjából kiemelkedő DAC+Amp kombót, aziFi micro iDSD Black Labelemet szántam. Az első körös teszt során az iFi-t Normal módba raktam (max 5,5 V / 1.900 mW @ 16 Ohm). A DACtron egy powerbankről üzemelt (max. 2,0 A @ 5 V), az adatok és a kraft továbbításra egy-egy Supra USB kábelt használtam (+ a telefonos tesztek esetén az iFi által gyártott OTG adaptert) A használt fejhallgató egy DCA Aeon 2 Noire volt (impedancia: 13 Ohm, érzékenysége: 92 dB/mW). Az adatok alapján látható, hogy ez a fejhallgató igényli a megfelelő hatjást. Az iFi-n a Noire izgágán indított, a magasak kissé szúrósak voltak, nem engedték a hallgató figyelmét elkalandozni, a tér vertikálisan méllyé vált, a zenei rétegeke jobban elkülönültek egymástól. A DACtronrá váltva a magasak szúróssága tompult, a hangkép kevésbé érződött arcbamászónak, a színpad viszont talán kisezélesedett. Egyik tesztalany esetében sem véltem semmi különös hibát felfedezni. Az egyik nyugodtan zenélt, míg a másik hajszolta azt és folyamatosan csak azt harsogta: "Figyelj rám!". Az iFi technikailag abszolút meggyőző, modern, ezzel a fejhallgatóval már-már túlontúl közvetlen, agresszívnak hat. Ha a zenét csak háttérként, hosszan szeretném hallgatni, lehetséges, hogy a Noire-hoz a DACtront választanám.
    Amit a DACtron esetében megfigyeltem (bár lehet, hogy ez csak egyedi jelenség), hogy 3 óra felett (a Noire-hoz igencsak fel kellett tekerni a hangerőt) elkezd megjönni az alapzaja, mely főleg csak az egyik csatornán jelentkezik (mind telefonról, mind a PC hátsó USB portjáról hallható volt ez). Egyszer egy ponton, mikor megállítottam lejátszót, nagyon halkan hallható ütemes alapzaj (telefon foglalt jelzés effektus) volt megfigyelhető. Ezzel sem utána, sem előtte nem találkoztam.
    Sajnos viszont a DACtron hátrányaként lehet felhozni az iFivel szemben azt, hogy iPhoneról nem működtethető (Bertalan előre jelezte, hogy iPhonehoz a nem által gyártott USB vevőhöz külön licenc kéne), melyet sajnos meg tudok erősíteni. Gyári Camera Connection Kit adapterrel nem sikerült életre bírnom (ilyenkor szokásos appelös túú mács pávörös hibaüzenet).
    Második menet: ATH-A1000Z fejhallgató, az iFi és a DACtron is az alaplap hátsó USB 3.0-ás portjáról megküldve (az iFi beépített akksija folytán nyilván csak a jelet kapta innen, a DACtron innen katpa a jelet és ezúttal a tápot is, tehát nem volt mellétáplálás). Az esélyegyenlőség jegyében az iFi-t visszaraktam Eco módba (max 2,0 V / 500 mW @ 8 Ohm ), mely egyébként is elég kell legyen a tesztfejhallgatóhoz ( impedancia: 44 Ohm, érzékenysége: 101dB/mW). A két eszköz hangképében nem nagyon tapasztaltam változást az előző teszthez képest, viszont Eco mód ide vagy oda, az iFI agresszívabb/harapósabb hangja itt talán még jobban kiérződött. Lehet, hogy hosszú távon talán fárasztó volna? A DACtron esetében a potméter 3 óra körüli állása esetén megérkező alapzajosodását (nyilván ha épp nem szól semmi) itt is megfigyeltem.

    Összességében a magas hangerőn jelentkező enyhe alapzajtól eltekintve nagyon elégedett vagyok mind az eszköz felépítésével, mind annak hangjával.

  • Solicidium

    aktív tag

    válasz bkercso #96324 üzenetére

    Nem tudom, mennyire volt műszerész szempontból tapasztalatod a Gustard H10-zel (bár gondolom igen, mivel korábban írtad, hogy véleményed szerint csak a szimmetrikus bemenetnél vannak jelútban a dupla műveleti erősítők), de véleményed szerint mind a négy socketben használható volna Sparkos opa (2x SS3602 és 2x SS3601)? Nagy a kísértés, hogy megnézzem, kimaxolva a műveleti erősítőket benne, megüti-e a Topping A90-et. Ha belemegy a Sparkos is, már csak az a kérdés ha vásárlásra adom a fejem, hogy Burson V6 Classic (adok Tulku véleményére és az olvasottak alapján nekem is szimpatikusabbnak tűnik, mint a Vivid) vagy Sparkos (vagy meggyőzőm magam valahogy, hogy mégis a Vivid passzol a láncba inkább - lehet, hogy pl. ez "staxosítaná" leginkább a kapott hangot). Köszönöm válaszod!

  • Solicidium

    aktív tag

    válasz bajnokpityu #96840 üzenetére

    A "staxosításra" gondolsz? Az csak az én agyszüleményem, amolyan hangulatfestő szó :) Arra szerettem volna utalni vele, hogy mivel én dinamikus+planár vonalról érkezve ismerkedtem meg padam jóvoltából a Staxok világával az utóbbi időben és a Staxok túlnyomó részére jellemző magamban kialakított hangképre (agresszívabb, a túl nagy sebességgel karöltve túl sok magas) emlékeztet, melyeket a V6 Vividről olvasok (annak ellenére, hogy a Staxok világában is léteznek különböző stílusok, meg a Vividre is ellentmondó vélemények). Nyilván nem ettől nyer egy alsó középkategóriás erősítőbe beszerelve egy komplett lánc staxszerű hangot, tudom én. Ígérem, nem erőltetem tovább ;) . Ha másra gondoltál, akkor elnézést az agymenésért és szívesen állok rendlekezésedre.

Új hozzászólás Aktív témák