Új hozzászólás Aktív témák

  • Solicidium

    aktív tag

    Sziasztok! Az Apogee mini DAC-kal és TC Impact Twin-nel tapasztalattal rendelkezők segítségét kérném. Végignéztem jelen témát ezzel kapcsolatban, de bizonyos dolgokat illetően maradtak bennem kérdőjelek. A nekik szánt szerep egyébként főképp DAC, esetleg külső hangkártya funkciójának betöltése, fejhallgató erősítő elé kötve.
    1. Hangzásukat tekintve DAC-ként mekkora különbség van köztük, melyik ajánlottabb ilyen tekintetben? (Vodkaboy összehasonlítását megtaláltam, azonban más tapasztalatára. esetleg véleményére is kíváncsi lennék.)
    2. Napi használat szempontjából melyik vállalhatóbb driverek tekintetében Windows 10, valamint Linux mellett, akár „hangkártya pótlékként” is? (A TC Impact Twin-nek úgy tudom, lett egy kiforrottabb illesztőprogramja végül Win 10-hez, azonban nem tudom, napi használat esetén ez konkrétabban mit jelent, mennyire stabil, hibamentes? Az Apogee-ről sajnos még ennyit sem tudok, mi a helyzet e téren.)
    3. Csatlakozók tekintetében tisztában vagyok vele, hogy bár az Impact Twinen van optikai bemenet, azonban az a fórumos tapasztalatok alapján jócskán elmarad nyújtott hangminőségre a FireWire-ön nyerhetőhöz képest. Az Apogee-nél mely bemenet az ajánlott, ugyanezen szempontot figyelembe véve? Nyilván itt kecsegtetőnek tűnik az USB megléte, azonban kérdéses, azon mit nyújt?
    4. Balanced (Apogee) vs unbalanced kimenet (Impact Twin): ez mennyire képvisel hangminőség terén realizálható különbséget hasonló kvalitású összekötő kábeleket feltételezve a már fentebb említett felhasználás esetében?
    5. Az Apogee fejhallgató erősítője milyen kategóriát képvisel (esetleg konkrét típusokkal összevetve), mennyi tartalék van benne nehezebben hajtható fejhallgatókhoz? Az Impact Twinnel körülbelül tisztában vagyok a hozzászólásokat áttekintve.
    6. Mi indokolja az Apogee kétszeres használtpiaci árát?
    7. Kis kitekintésként, DAC-ként képviselt kvalitásaik mennyire vethetőek össze például egy Mytek 192-vel?
    8. Mai használt árukat figyelembe véve (Impact Twin kb 50 ezer, Apogee mini DAC kb. 100 ezer) mennyire képviselnek értéket DAC-ként – hangminőségüket tekintve – a mai „hifista” DAC áradat tömegében?
    Köszönöm a segítségeteket!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák