Új hozzászólás Aktív témák

  • vodkaboy22

    addikt

    válasz .DLL #31981 üzenetére

    Nem olyan egyszerű ez a téma. Tapasztalatból mondom van amihez nagyon jó a nagyobb impedancia van amihez nem jó. Fejese válogatja. És még azt se tudom kijelenteni hogy 1:8-as vagy bármilyen damping az arany szabály. Pl 32Ohm-os Beyer DT770Edition-nek kifejezetten jót tett a 25Ohm-os kimenő imp! Vagy ott van a Sextett 600Ohm-al ami meg 80Ohm-os Impact twin-ről halott ügy, de még a 2-4 ohm-ot se igazán szerette... És még tudnám a példákat sorolni.

    Megint csak azt tudom mondani NINCS UNIVERZÁLIS ERŐSÍTŐ! (vagy legalábbis olyan ami tökéletes olyan nincs, Olyan van ami sok mindennel használható de annak is lehetne mutatni 1-2 ellenpárját fejesben.)
    Erősítő + Fejes együtt kell gondolkodni!
    Én is akkor tudtam igazán nagyokat alkotni amikor tudtam mihez készítek erősítőt. :R

    Orto-nál nem beszélünk tekercs impedanciáról... Mivel az orto tisztán Ohmikus terhelés 20-20kHz-ig biztos. Olvass utána ha érdekel. (Ott se mindegy mert pl a kis orosz 40Ohm-jával szerintem nagyon nagyon nem az igazi az impact twinből, de a PHA-1-et jobban szereti.)

    Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

Új hozzászólás Aktív témák