Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • madgie

    titán

    válasz arn #36787 üzenetére

    Ez tök szubjektív, szerintem igazán rossz rendszer nincs (oké, magas labda), kinek mi fontos, tetszik, szimpatikus, stb. Részemről pl a Canon a 35/1.8 + 85/2 kombóval kéne, amik gyorsan, kicsik, olcsók és mind kettő 1:2 nagyításig le tud menni.

    Egyébként elég sok Nikonossal dolgozom, majdnem mind váltott már MILC-re, kérdés nélkül márkán belül maradva (fotósokról beszélek). Nyilván ez csak egy kis halmaz...

    A kérdésdre visszatérve: vedd azt, amelyiket akarod :) Szerintem nincs rossz döntés.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz arn #36787 üzenetére

    Még egyelőre a vágyakozó fázisban vagy, amikor a nem létezőt keresed, hanem egy hipotetikus rendszert. :D

    Nem tudjuk megmondani helyetted, hogy melyik kompromisszum lesz a számodra a leginkább elfogadható. Én fél éve MFT-ről váltva tépelődtem ugyanezen, de ha előbb jön a Panasonic S5 II, akkor komolyan gondolkodóba ejtett volna. Nekem az most a legjobb ár/érték arányú váz a piacon és bár nyilván mi itt a Fujifilmszimek Fajtisztasági Felsőbbrendűség Lovagrendjének tagjai vagyunk, de nekem komolyan hiányzik, hogy legyen akár csak egyetlen olyan filmszim/profil, ami úgy tud ízlésesen neutrális lenni, mint a Panasonic, hogy van rajta egy csipetnyi funky, de nem húz el semmit drámaian (talán a Canon áll ehhez a legközelebb nekem).

    Aztán végül engem a third party gyártók győztek meg a Fuji mellett. A Sigma Contemporary (APS-C) sor kijött Fujira és úgy vagyok vele, hogy mit szenvedjek én hozzájuk képest minimum kétszer drágább, kevésbé fényerős belépő Full Frame objektívekkel, amikkel összességében ugyanott vagyok, csak több pénzért. De a Viltroxok sem rossz alternatívák, de a CA-ban gyengébb olcsó darabokra érdemes úgy nézni, hogy ezek f/2-es objektívek, amiket végszükség esetén lehet nyitni f/1.4-ig is.

    De a levetett régebbi generációs fixek is egész emészthető árban mennek a használt piacon (35mm f/1.4, 56mm f/1.2), de ott ugye kompromisszum, hogy hát... izé... nem túl gyorsak (egyébként a Sigma 56mm f/1.4 sem, én korábban Sony vázon próbáltam, ott sokkal harapósabb volt, nem hardveres oka van, remélem még javulni fog FW frissítésekkel).

    Akármennyire is összeérnek már a felsőkategóriás APS-C és a belépő Full Frame váz árak, sajnos vagy nem sajnos még mindig áll a mondás, hogy ha kicsi, fényerős és megfizethető objektív kell, az még mindig csak crop vázon adódik jobb eséllyel (kivételek akadhatnak). Én ennyi kiváló, megfizethető f/1.4-es vagy akár f/1.2-es objektív mellett nem tudom azt mondani, hogy Full Frame ~f/2 objektívekért mindenképpen oda akarom adni a fél vesém.

Új hozzászólás Aktív témák