Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.vr

    őstag

    válasz total90 #24095 üzenetére

    Ezért járnál szerintem jobban hipotetikusan akár egy 16-35/4-gyel, ami tájfotózásra tök jó, és mellé portréra a sima 85/1.8 (ami rendben van, és ár/értékben szuper) Ez a két obi együtt kevesebbe kerül mint a 24-70/2.8, viszont amire te szeretnéd (egyfelől tájkép, másfelől portré) arra meg összességében sokkal jobb. Itt az obicsere sem gond, mert ezeket nem percenként váltogatva csinálod.
    Meg persze van még ezernyi más lehetőség hogyan lehet összelegózni egy jó objektívparkot, pont tájfotó és portré téren full farme sonyban van obi-választék bőven.
    Nálam az a helyzet hogy én ha váltanék akkor azt a nagy felbontás miatt tenném (retusálás), amibe meg az RIII (de még kompromisszumokkal egy RII) kerül, annyit azért nekem most még nem ér.
    Vagy ha egy első gen. A7 már tényleg nagyon olcsó lesz (mondjuk amennyiért az X-E2-t vettem) és akkor akár mindenféle karakteres manuálobival kísérletezgetni.

    (#24069) taranis: jaja, kopaszra kell hallgatni és kész, megadja a sorvezetőt az élethez :)

    "Oscar bácsi meg nem gyütt"

Új hozzászólás Aktív témák