Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.vr

    őstag

    válasz DonRazzino #20673 üzenetére

    Igen, de azért itt nem csak arról van szó hogy a jpg nem ideális kiinduló formátum (ami egyébként persze téma- és kidolgozásfüggő, de mondhatjuk hogy általában nem lesz annyira meggyötörve az utómunkánál hogy csúnyán szétessen a kép) Hanem hogy ha az enyhénél több whitebalance (ami azért nem teljesen ritka) és/vagy expo-korrekcióra van szükség, akkor a jpg már kevés lehet, inkább vissza a RAW-val a fényképezőgépre, ott újrakonvertálni, és megint vissza a számítógépre. Ez a nem kényelmes.
    (És ezen segít majd az x-raw azért sokat)

    "Oscar bácsi meg nem gyütt"

  • Clemi

    veterán

    válasz DonRazzino #20673 üzenetére

    Tökéletesen vágom a jpeg előnyöket, de valóban két dolog az ami miatt a raw a nyerő nálam. Egyrészt a vázon nem nagyon állítgatom a paramétereket, kivéve ha tényleg valami spéci ihletem van és sokszor előfordul, hogy utólag más film szimulációs módot teszek a téma képeire és arra tolom rá a preseteket.
    Ez persze nem igaz, mikor családi vagy esemény fotókat tolok, mert ott szinte csak a tartalom a lényeg és ez esetekben a jpeg tökéletesen megfelelő, olyankor max vágom a képeket és ha tényleg kell, akkor kicsit korrekciózom a fényeket és kész.
    Mostanában viszont mint az páran már láttátok esetleg, boudoir és glamour témát képelek és ott bizony legtöbbször kőkemény retus és csúszka tologatás a követelmény. A fentebb mellékelt kép is egy ilyesmi alap kép akar lenni, aminél a raw fájlt egész jól a közelébe tudtam hozni a jpegnek, de a színek azért mégsem akarnak tökéletesen összeállni, azt a vörös színt pedig képtelen vagyok kikeverni. Nem tudom mi a Fuji receptje (mondjuk ezért a színekért van fujim :) ) de hogy egyik szoftver se képes leutánozni az nevetséges. Persze jók az Adobe termékek, már elég jól megtanultam használni is őket de ezek szerint a jpeg képeket nem szabad a raw fájlok mellé tenni.
    Kipróbáltam az One1 programot is, de az se közelít sokkal jobban (legalábbis ebben az esetben) ráadásul azt meg nem is ismerem még annyira és el tudok benne veszni rendesen.
    Ma kipróbálom az Iridentet hátha az abból kieső dng fájlokkal más eredményt érek el.

Új hozzászólás Aktív témák