Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zolikaDB

    veterán

    válasz feripapa #431 üzenetére

    Lehetőségeid:
    1, egy szál gatyában, érettségi nélkül is elmehetsz egy száz x ezer ft-os OKJ tanfolyamra, és 2 hónapon belül ha nem is leszel CNC esztergályos, de lesz papírod róla
    2, ez város-, és iskolafüggő (talán a fenti is picit): elmégy egy szakközépbe, és beiratkozol 5. évfolyamra, és 1 év alatt kapsz papírt, ami cseppet necces, mert szakközép lévén, a 4 év alatt fémipari alapokat is kapnak, és nehéz lenne felzárkózni
    3, szakmunkásképző: beiratkozol 2. évbe, és 2 év alatt kapsz bizonyítványt, előnyöd, h nem lesz tesi, magyar, meg ilyenek...

    (a fentiek Debrecenre vonatkoznak, nem légből kapottak, ui öcsém is szakmát fog tanulni, és végigjártuk a lehetőségeket)

    Megj: amikor én csináltam, még kellett egy fémipari szakma a CNC előfeltételeként, vagy forgácsoló, és utána CNC, 2 in 1!
    Egyébként a szakma OKJ-ban szereplő neve CNC forgácsoló.
    Itt van róla némi infó!

    [ Szerkesztve ]

  • zolikaDB

    veterán

    válasz feripapa #433 üzenetére

    Ember, te viccelsz?
    A fentiekből a 3. választás talán a legésszerűbb... Szerinted sültbunkókat vesznek fel forgácsolónak? Nálunk volt olyan tanuló, aki megkérdezte, h ide kell a matek? Háát... Másnap nem is jött! Pont arról van szó, h az OKJ tanfolyamnak nulla köze van a teljes értékű szakmához. Ha kicsit visszaolvasol, erről is volt már szó.
    Valóban keresett szakma, mondjuk úgy, h nem épp most. Mert most nincs ilyen szakma, válság van ugye, inkább elfele küldik az embert.
    Persze, ha van több, mint 100e forintod egy bizonyítványra, akkor hajrá. Ne gondold azt, h egy érettségivel, meg egy 2 hónapos tanfolyammal te leszel a cnc man. Más sem lett az. Kitartás, tanulás (mint a barom).
    A legésszerűbb döntés, ha tanulsz, megvárod, mi sül ki ebből a válságból.
    Talán 2 év picivel többre elég, mint a hivatalos "1200" órás tanfolyam. Persze ez magánvélemény. A gyakorlat itt tényleg fontos. Mert még a termelésben sem fogsz megtanulni/látni/tapasztalni mindent, csak majd akkor, ha jópár évet eltöltöttél, változatos munkában. (no sorozat)

  • BloodPandus

    csendes tag

    válasz feripapa #433 üzenetére

    :F :F :F :F :(( :( :( :(

    Ilyen hozzáálással neki se kezdj.
    Csak szégyent hoznál a szakmára.
    Mi az, hogy nem ülsz be az iskolapadba???

    Akkor nem ülsz, de a tudásod a mostanival lesz egyenlő. Nullával.
    Ahogy elnézem, ha nem fejlődik ki gyorsan az agyad, és kezdesz el normálisan gondolkodni, akkor nulla is maradsz.

    Mit képzel a korosztályotok?
    Csak úgy jön a tudás, mint a hétvégi bulizás?
    Fél év alatt megtanulunk egy szakmát sehogyse (mert fél év alatt csak alapozni lehet jól), aztán meg beülünk valahová zöldgombot nyomgatni, és várjuk, hogy dől a lóvé???

    Basszus, ez komoly munka, egy óra alatt több millió forintot lehet elrepíteni.
    Hogy mennyit lehet vele keresni, mindenki arra kíváncsi.

    Egy manus sem kérdezte meg, hogy mennyi idő múlva lehet belőle tisztességes tudású alapszintű forgácsoló (de legyen csak esztergályos).
    Ha meg mondanám, hogy 5 év, csak hagyományos gépen, akkor meg jönnne a huhú-zás, meg "az sok".

    15 éve csinálom a szakmát, de minden héten tanul valamit az ember.

    Ha nem tetszik, a stílusom, akkor örülj, hogy tőlem kapod.
    Ha az élet lép így a farkadra, és hanyattlök, akkor jobban fog fájni.

    Aki nem vet, nem arat...

    (csak úgy kíváncsiságképpen: Alkottál már valamit a két szép kezeddel egyedül?
    Kíváncsi lennék, mi az, az sem baj ha nem sikerült, de legalább kiderülne, hogy egyáltalán van-e érzéked... A MUNKÁHOZ!!!! )

    [ Szerkesztve ]

  • zolikaDB

    veterán

    válasz feripapa #436 üzenetére

    Igen, a papír lókuki, ahogy mondtam. Ha van is gyakorlat, az nem sok mindenre elegendő. Nevetséges, h NCT90-esen tanítanak. (Bocs, Pandus, h megbántottam szíved csücskét :D )
    Nem 5 évet mondtam, hanem ötödik évet. Viszont ha már van szakmád, akkor nem 100%, h ingyen mehetsz szakmunkásba.
    Az alap, h tanulsz. Utána meg gyakorlatot kell szerezni valahol. Tehát nem elég az elmélet. Rengeteg fogást kell megtanulni, mellette tudnod kell programozni az adott vezérlőt, plusz anyagismeret, technológia stb stb.
    Igaza van Pandusnak, h hagyományos forgácsolásban kell(ene) jártasságot szerezni először, és utána a CNC, de ez nem mindig ilyen egyszerű.

  • BloodPandus

    csendes tag

    válasz feripapa #436 üzenetére

    Hát, papus, elnézést kell kérnem, hogy neked estem.
    Igaz, én csak 36 éves vagyok, tehát te vagy az idősebb.

    Viszont az alaposságod csorbát szenvedett.
    Amit tudtunk: Nincs szakmád, csak érettségivel rendelkezel.
    Korodról semmit, egyéb szakmáról semmit, sőt, semmiről semmit.

    A nick sem minden, találkoztam én már ilyen-olyan apóval/papával, meg egyéb nickekkel, aztán pedig az esetek nagy részében kiderült, hogy 14-17 éves suhancok rejteztek a komoly nick alatt. Tehát erre sem lehet építeni. Én már régen nem építek a nickekre... :)

    Ott követted el a hibát, hogy tájékoztató jelleggel nem adtál meg információt, mert beláthatjuk, hogy más tanácsot adunk egy már dolgozó emberkének, mint egy nullkilométeres pályakezdőnek.
    Nem tudom, miben vagy jártas, de a 2 szakmádról még mindig nem tudunk semmit, lehet, hogy hasznos lenne.

    (Tipikusan az az eset, mikor ismerős leányzó telikürtölte az iwiwet, ugyan, segítsünk már neki munkát találni. És morgott, hogy nem segít senki. Mondtam, talán, ha beírná, hogy mihez ért... egyből lett munka. Hogy utána elzavarták onnan, mert nem azt írta, amihez ért, hanem azt, amihez szeretne..., ehh, szőkék... :DDD )

    Ezért például, ha a tanítványom lennél (most is van egy török, tipikus suhanc, nehéz ügy), már rád húztam volna a vizeslepedőt.
    Nem vagy elég alapos (legalábbis ebben az esetben), és a hiányos, vagy hamis információk tévútra viszik az egészet.
    A CNC-nél, ha nem vagy alapos, akkor annak a vége kurva nagy géptörés szokott lenni, volt már, hogy embert küldtek el ez miatt. (ugyebár, mivel nem tudom, mivel foglalkozol, így azt sem tudom, hogy tudod-e, milyen súlya van egy ilyen dolognak, szakmán belül.)

    Vagy a másik oldal, amikor az ember szidja a mérnök felmenőit, mert fontos koordináták/adatok hiányoznak a rajzról.
    Volt olyan ismerősöm, akinek így is sikerült megcsinálni a darabot.
    Kérdezem, hogy honnan tudta a hiányzó méreteket?
    Ő nem tudta.
    - De megcsináltad, vaze... :F
    Saccoltam...
    :W :O

    Így a széria, amit saccra legyártott, ment a kukába, 3 milla anyag. Ő meg ment máshova.
    Nem volt mindegy az 5 tized, meg a 2 század milliméter.

    Én például addig nem is nyúlok a darabhoz, amíg a rajz alapján fejben meg nem csinálom az egészet. Utána állok neki programozni.

    Nos, ezek fényében mennyire reális a hangnem?
    Úgy írtál, mint egy "kis csicska elkényeztetett gyerek" (élvén a te szavaiddal ), így olyan választ is kaptál.

    Amint vetsz, úgy aratsz... Kedves Padavan... :)) :)) :)) :DDD

  • BloodPandus

    csendes tag

    válasz feripapa #448 üzenetére

    Ha azért jár a ban, mert szókimondóbb a stílusom, mint az átlagnak, akkor baj van.
    Nem nálam.
    Mint említettem, szerintem nem olvastál vissza. ha megtetted volna, akkor nem ezt írnád.
    Ha végigolvastad mégis, és mégis ezt írod, akkor részemről nem tudok mit mondani, alapos önvizsgálatot javaslok, a legnagyobb tisztelettel.

    Nem vagyok én sem veszekedős, meg sértődős, csak nem vacakolok néha körmondatokkal, meg a mondanivaló csomagolásával.

    A tényeket meg a szókimondást jobban preferálom, mint a hímezés-hámozást, vagy a ködösítést.

    A kritikát pedig ennyi éves korára az embernek illene megtanulni értékelni, ha az nem is olyan hízelgő, ámde építő jellegű.
    A hiányosságokra azóta sem derült fény, de már nem is érdekel, eleget tudok.

    Megfontolandó?

    A szavamat adtam, tehát segítek. Lehet, hogy barátok nem leszünk, de segíteni fogok, ahol tudok.
    Mert én ilyen vagyok.

  • BloodPandus

    csendes tag

    válasz feripapa #451 üzenetére

    Jó, akkor kevés vagyok hozzád.
    Biztosan jobban tudod, mint én.
    Ne alacsonyodj le a szintemre, majd én néha felnézek hozzád, úgyis magasan hordom az orrom, pont irányban leszel.

    Nekem megvan a két papíros szakmám.
    Papír nélküli szakmám meg van nekem is dögivel, de nem részletezem, mert minek...
    A forgácsolásban több fajta gépen dolgoztam a 15-16 év alatt, mint ahány ujjad van, engedtessék már meg nekem, hogy ne tekintsem magam szarbunkónak a szakmámban.
    Istennek meg nem jó lenni, tehát ezt is kihagynám.

    Tudom, hogy igazam van, azt is tudom, mire vagyok képes.
    Ezek szerint ezt is jobban tudod.
    Nekd van érettségid, nekem az sincs.

    Kurvára nem érdekel, hogy ki minek tart, nem akarok klassz és okos gyerek lenni, jól elvagyok én anélkül is a kicsit érdes modoromban.
    Az előző hozzászólásodat pedig próbáld úgy olvasni, mintha te kaptad volna, akkor rájössz, hogy ugyanolyan kicsinyes, öntelt, gőgös, személyeskedő és makacs barom vagy, mint én.
    Abból meg egy is elég egy topicban.

    Háborúzni meg nem fogok, akármennyire belelovaltad magad.
    Sőt, itt is hagyom a topikot, mert két dudás nem fér meg egy csárdában.
    Két nagyképűnek itt nincs elég hely, tehát én szedem a sátorfámat, te meg jössz a helyemre.

    Befejeztem.
    A topikot is.
    A többiektől elnézést kérek.
    Tőled meg már kértem, de le se szartad.

    .

Új hozzászólás Aktív témák