Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FeZ...

    aktív tag

    válasz Hadeska22 #31144 üzenetére

    Nekem is egy régebbi Asus laptopom van, bár nem pont olyan, mint a tiéd, de hasonlóan jártam vele, amikor vettem bele egy SSD-t. Pontosabban én alig bírtam rendszert telepíteni rá, bár nagy nehezen sikerült, de utána úgy akadt, mint nálad. Hosszas nyomozgatás eredményeképpen kiderült, hogy az enyémbe csak a régebbi, Marvell vezérlős SSD-k mennek. Visszavittem az SSD-t és vettem helyette egy Crucial-t, amiben még Marvell vezérlő van az adatlapja szerint. Azzal működik szépen azóta is. (Ez tavaly október körül volt.)
    Nem biztos, hogy ez a helyzet a te gépednél is, de ha van lehetőséged valahogyan letesztelni, egy próbát meghérhet a dolog.

  • Frawly

    veterán

    válasz Hadeska22 #31144 üzenetére

    HS Sentinel legújabb bétával (Áttekintés és SMART fülek), és SSDOK legújabb verziójával készült képernyőképeket tegyél be az SSD-ről.

    Az A400 nem annyira rossz SSD, hogy ennyire belassítson, nem lenne szabad a bootidőnek még régi belakott rendszernél sem 20-25 másodperc felettinek lenni, friss rendszerrel meg 8-10 mp. alatt kéne lennie.

    (#31145) S. Szabi: ez így működőképes elgondolás, ahogy írtad. Elég Total Commanderrel átmásolni, meg a meghajtó betűjelét módosítani D-re. Nem muszáj célprogramot (klónozó program) használni rá.

    [ Szerkesztve ]

  • Frawly

    veterán

    válasz Hadeska22 #31153 üzenetére

    A HD Senintel az Információk fülön kéne hogy mutassa, hogy milyen vezérlő van benne.

    A neten azt írják, hogy a Kingston A400-on Phison S11 vezérlő van (a gyártó a weblapján csak annyit említ, hogy kétcsatornás vezérlő), meg hogy Toshiba 2D Planar 15nm TLC NAND Flash chipek vannak rajta. Ezzel a vezérlővel nem kéne gondnak lenni egyik alaplapban sem.

    [ Szerkesztve ]

  • asynur

    tag

    válasz Hadeska22 #31155 üzenetére

    Szűlők gépébe nálunk 120-as v300 van, 30 sec gombnyomástól az asztalig és még 30 amíg teljesen betölt.
    64 bites win 8.1 el c2d e6400-as kicsit húzott procival, sata 2.

    Elég rég nem használtam win 7-et de emlékeim szerint lassabban szokott betölteni mint a 8.1
    Melyik proci van a gépben?
    A6-3400M (ez valamivel erősebb, mint ami a fenti konfigban található) vagy A4-3300M (ez pedig jóval gyengébb).

    Vírusirtó is bekavarhat, beakadt frissítés stb.

  • Frawly

    veterán

    válasz Hadeska22 #31155 üzenetére

    SSDOK képet még nem tettél be, azon látnánk, hogy milyen driverrel hajtod. Elvileg a MS féle szabványos AHCI driver kéne, de ha az van fent, akkor az AMD-félét is megpróbálhatod. Meg az SSDOK-os képen látszana a partíciók alignálása is, az okozhat még lassúságot, ha nincs rendben.

    Nálad valami gond lesz, mert nem annyira rossz SSD az, hogy ilyen lassan bootoljon. A BIOS/UEFI tesztek végétől számítva (tehát nem a gépbekapcsolástól kell mérni) kb. 10 másodperc alattinak kéne lennie a bootnak vele frissen telepített Windownál, rommá belakott sokéves Windows-telepítésnél sem kéne 20 fölé mennie. Az A6-os AMD procit nem tudom mennyire gyenge, amióta behozták ezt az A6-8-10-12 számozást, nem tudok kiigazodni rajta melyik proci melyik kategória, hol vannak egymáshoz képest, melyik Intel CPU-nak felelnek meg. Belépő szintű az A400, kicsi írási terhelhetőséggel (ez nem számít, mert az írási statisztikád nézve nem írsz rá sokat, sőt, még inkább kevés is), a gyengébb vezérlő miatt bencmarkokban kisebb értékeket kapsz vele, de a gyakorlatban általa nyújtott sebességérzetnek nem kéne érezhetően elmaradnia egy drágább SSD-hez képest.

    Egyébként pont ezért nem szoktam javasolni, hogy aki SSD-t vesz, hogy ráklónozza a sokéves Windows-telepítését. Működik, de nem célszerű. Egyrészt a particionálóprogramok nem annyira haladó felhasználók kezével működtetve hajlamosak elbökni az alignálást, másrészt pendrive-ról SSD-re a Windowsnak marha gyorsan fel kéne mennie, meg a programoknak települnie, szóval nem annyira lassú a belakás, mint HDD-vel. Mióta a MS rollup frissítésekkel dolgozik Win7-8-10-en, azóta a frissítéseknél sem kell napokat várni, mire megtalálja őket meg települnek. Ha nem ragaszkodsz a Win7-hez, akkor Win10-ből lehet friss lemezképeket tölteni, amiben hivatalosan benne van az összes frissítés, vagy csak a legutolsó havi hiányzik legfeljebb, amit gyorsan leszed.

  • Frawly

    veterán

    válasz Hadeska22 #31165 üzenetére

    Igen, pont ezt mondom én is, a 6 másodperc már az a szint, ami tényleg SSD-re vall. De ha gyenge a proci, legyen csak 10-12. Engem azért meglep, hogy a windowsok annyira erőforrásigényesek lettek, hogy 30+30 mp legyen a boot SSD-vel is. Ha már egy gépen SSD-vel sem lehet segíteni, akkor az tényleg annak a jele, hogy rég csereérett már.

    A Win10 a mai napig beaktiválódik Win7-es kulccsal, nem reklamál, hiába járt le az ingyenes frissítési időszak. Én is ezt tapasztaltam, meg fórumokon is többen írják. Ha mégis problémás lenne, próbálj meg venni eBayről 1-2 ezer forint környékén működő Win10 termékkulcsot. De még csak aktiválás sem kell, hogy egy próbatelepítés erejéig fel tudd tenni, a Win10 90 napig kipróbálható ingyen. Ahogy már a Win7-ből sem, ebből sincs demóverzió, a teljes verziót lehet kipróbálni. Ha nem segít, akármikor visszateszed a 7-est, bár már arra is csak 1,8 évig van már csak support, nem lehet már sokáig halogatni.

Új hozzászólás Aktív témák