Új hozzászólás Aktív témák

  • hattila07

    csendes tag

    Sziasztok, szerintetek meghalt az ssd-m?

    Gép: i5, asus z87-c alaplap, 8gb kingston ram, gtx760, egy kb 5 éves samsung 1tb hdd adattárolásnak, és egy kinston kc300 120gb windows7 + programok.

    Előzmények: kb. 1 hónapja azt csinálta a rendszer, hogy random befagyogatott a rendszer, vagy ssd-n lévő programok bármelyike (chrome, media player, steam stb..) 5-10 percenként.
    Futtattam egy Checkdisk-et (az SSD-n, win7 telepítő segítségével), majd 2 hétre megjavult jó volt minden,
    DE tegnap megint elkezdte, és a checkdisk sem futott le, illetve kaptam egy BOOTMGR missing errort.
    Microsoft fórumokban a javasolt fixmbr, fixboot, rebuildbcd stb. nem segítettek. BOOTMGR missing error-t vmikor felváltotta egy BCD error, vagy winload.exe is missing or corrupt error.

    Aztán gondoltam újra rakom a windowst, de a telepítő: [kép] üzenetet írta ki.
    A Frissítés gombot megnyomtam és eltűnt a listából az SSD.

    Megnéztem, és a BIOS-ban nincs ott az SSD, csak a HDD. Próbáltam kicserélni a sata, táp kábeleket, de az sem segít. Most a helyzet, hogy minden gép áramtalanítás utáni első bekapcsoláskor van ott a BIOS-ban az SSD (és a win telepítő is látja, de nem tudok rá telepíteni), és ha újraindítom a gépet utána már egyáltalán nem látja se a BIOS se a win telepítő.

    (1,5 éves az SSD.)

    Valakinek ötlete?

Új hozzászólás Aktív témák