Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Viszlát

    addikt

    válasz LOTR #84853 üzenetére

    tehát lehet, hogy amennyit innen elvesz, annyit oda hozzá is tesz a filmélményhez egy szinkron

    Van ebben igazság, nem lehet tagadni, hogy bizonyos helyzetekben előfordulhat ez. De! Személy szerint az a problémám, hogy akármikor szembesülök a magyar szinkronnal, legyen az csak akár felirat is, félrefordítások tömkelegével találkozom, olyan munkákat adnak ki ezek a ki tudja honnan szalajsztott fordítók, amiért egy lyukas garast sem fizetnék. Persze köztudott, hogy jelentősen romlott a színvonal több szempontból is, főleg amióta a szinkronszínész szakma különvált a színészettől, bár ez már csak olaj a tűzre, mert hát oké, hogy gáz aki és ahogy mondja, de az igazi gáz az amit mond.

    És itt jönnek a képbe a legendás szinkronok, amikről sorra kiderült, hogy bár a színészi része klasszisokkal felülmúlja a mostani színvonalat, maga a fordítás fikarcnyival jobb talán. A Kern féle Woody Allen-ek, amiket szinte újraírtak, mert nem értették az eredeti szöveget, Bajor Robin Williams-e a Jó reggelt, Vietnámban amit egy számomra abszolút érthetetlen oknál fogva eltrágárosítottak, vagy akár említhetném a míves beszédű skót szabadságharcosokat is. Én nem arra vagyok kíváncsi, hogy a magyar fordító avagy szinkronrendező mit tud összehozni a fene nagy művészi szabadságával, én arra vagyok kíváncsi, hogy az eredeti alkotók hogyan álmodták meg a filmet. Hosszú időbe telt, de éppen a folyamatos csalódások hatására újranéztem az összes valamire való filmet amit korábban csak szinkronnal láttam és a kiábrándultság csak erősödött bennem. Ezért is lettem hardcore szinkronellenes, de ahogy korábban említettem, értem, hogy aki nem beszéli a nyelvet és gondot jelent a felirat mellett a filmre figyelni, annak a szinkron tulajdonképpen egy jobb filmélményt biztosít. Csak fájlalom, hogy egy torzított, elmásított alkotást látnak...

    "How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

Új hozzászólás Aktív témák