Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz Samott #15263 üzenetére

    Az FPS más műfaj. Ha valaki "retro"-ról beszél, nyilvánvaló okokból nem tipikusan az első, ami eszébe jut. Kellett egy bizonyos technológia, hogy ez a műfaj ki tudjon teljesedni.

    (Bár azt soha nem felejtem, hogy életem első FPS élményét valami "nevét sem tudom" lengyel, Amiga500-ra készített játék adta...)

    Egyébként, pár jobb címre én is szívesen emlékezem vissza, de nekem a sztori, a dizájn százszor fontosabb. Ezért a "hentelős" FPS-eket soha nem kedveltem.

    "Wolfenstein", "Doom", "Serious Sam"... de akár a "Far Cry"-t is mondhatnám. Ezek soha nem kötöttek le.

    Viszont a "No One Lives Forever"-t a valaha készült legjobb akciójátéknak tartom (a "Metal Gear Solid" mellett).
    Egyszerűen szenzációs a téma, a dizájn, a humor, a sztori, és a változatosság. Olyan játék, ahol nem zavar, hogy kötött a pálya.

    Egyébként ha a nagy terek vonzanak a műfajban, akkor ajánlom szeretettel a Delta Force első két részét! Ha jól emlékszem, a HWSW fórumon "AMD Rula" fórumtársunkkal beszélgettünk jókat róla.

    Nem lett piaci siker a Voxelspace grafikus motor (a sok "3dfx-es szilikongyerek miatt"), de állítom, hogy hangulatában, komolyságában a katonai játékok legjobbja a mai napig. :K

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák