Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • micafighter

    nagyúr

    válasz bigrob #11951 üzenetére

    Először is: tudtommal cdkeys sima szürkebolt, vagyis nem hivatalos viszonteladó, és a saját boltjukban ő maguk árulnak, mig ezzel szemben a g2a szürke piactér, ahol szinte bárki árulhat, és nem egyszer volt már példa rá hogy lopott bankkártyával vásárolt játékokat raktak fel, amiket ott jó pénzért eladtak, de a kiadók utólag visszavonták ezeket a kódokat, és ennek a levét a végső fogyasztó, a vásárló itta meg, mert a lopott bankkártyás eladó a pénzzel lelépett, a G2A megkapta a jutalékát, a kiadó visszavonta a kulcsot amiért ő nem kapott pénzt ( lopott bankkártya miatt a bank visszaveszi a pénzt), egyedül a végső vásárló marad hoppon, aki kifizette a termék árát, de azt elvették tőle és a pénzt nem kapta vissza.

    Na most ha te ilyen helyeken megadod a bankkártyád adataid, ahhoz csak gratulálni tudok, de ezt inkább ne reklámozd. Paypal sokkal biztonságosabb fizetési mód, ég és föld a kettő, inkább bele se megyek a dologba mert hosszu oldalakat lehetne irni erről.

    Az a saját szived joga hol vásárolsz, én örülök hogy még nem volt gondod egyik helyen sem, én is vásároltam már g2a-n és mások is itt, de egy szürke piacteret, ahol már volt több ilyen botrány aminek a levét az egyébként ártatlan vásárló itta meg, egy ilyen piacteret nem fogunk nyugodt szivvel ajánlani. És attól hogy sokunknak itt nem volt gondja, van pár ember akiknek viszont igen.

    Most jelenleg ez a helyzet, de a legutolsó botránynál ami nemrégiben volt, G2A azt igérte hogy változtat a politikáján, az eladóknak igazolniuk kell magukat, a fejlesztők részesedést kapnak a forgalomból stb stb. Ha ezek meglesznek majd és a tapasztalat is alátámasztja ezeket, nem csak igéretek, akkor majd lehet ajánlott lesz a G2A.

    Na igy ennyi röviden, ha kihagytam valamit, irjatok. Nem célom a vita inditása mert már lerágott csont.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák