Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • reelc

    veterán

    válasz FunPro #115385 üzenetére

    (Nem csak neked válasz)

    Lehet magyarázni bármit, az tény, hogy minden cég minél nagyobb profitot akar. Ezzel nincs is gond.
    Nem fogom magyarázni, hogy igen, logikus, hogy nagyobbak a fejlesztői költségek, meg x évig kell fizetniük y mennyiségű nem minimálbéres embert, stb. Ráadásul ingadozik a valuta. A pénzügyi negyedévet mindig teljesíteni kell, hogy örüljenek a részvényesek, stb. Ez nem az én oldala, nem az én problémám.

    De nekem elsősorban az én oldalam számít, a vásárlói/játékos oldal.
    Ez egy hobbi. Akinek nem sürgős, nem elsősorban multis játék (Pl. CoD) a kedvence, megveheti akár 2 év múlva jelentős árkedvezménnyel, akár DLC-kkel, esetleg bundliban az alapjátékot. Jó esetben.

    Valamelyik nap beszéltem egy haverommal. Idegesen magyarázott valamilyen mobil játékot, hogy a gyorsabb fejlődést elősegítő valamik durván fel vannak árazva, és pár perc alatt el lehetne költeni. Egyből mondott egy szerinte reális, kb. 1/5-öd árat, hogy annyiért jó lenne. Visszakérdeztem: nem mindegy mennyibe kerül? Ismerlek, annyiért sem vennéd meg. De sokaknak nem gond, így tartják el a fejlesztőket, ezért játszhatsz ingyen, mert más öli bele a pénzt, aki megteheti. Ez így rendben van.

    Valamennyire hasonló a helyzet a PC-s játékokkal is. Kickstarter, Early Acces, előrendelők - meghitelezik a játékot, ill. belőlük profit van. Utána egy ideig megy teljes áron, -10-20% ez is szép profit, emellett DLC-k, season pass, mikrotranzakció, majd szépen csökken az ára, és x év múlva már jobb áron meglehet venni kompletten. Jó esetben. Rossz esetben addigra a kutya sem játszik a multijával, ha olyan játék.
    Az olcsósítást a kiadó csinálja, miután már nem jön annyi profit a játékból.
    Nekem is van olyan összeg, aminél többet nem adok játékra, bármi is legyen az. Ez egy hobbi, nekem semmilyen játék nem ér 8-10e Ft-ot vagy mégtöbbet. Ettől még ugyanúgy vásárló vagyok, legális forrásból megveszem később töredék áron. Ráérek. A kiadó jól jár így is, mert vásárolok, nem +1 kalóz vagyok.
    Csak nem belőlem látják a nagy hasznot, hanem az előttem vásárlókból.
    Ők olyan üzletpolitikát folytatnak, amilyet, és én is.

    [ Szerkesztve ]

  • arty

    veterán

    válasz FunPro #115385 üzenetére

    mit neked tények, igaz?

    nem zavartatod magad az inflációtól, hogy a játékiparban a bérek durván elszálltak.... mert miért is, ezek tények, ignorálható :D lököd inkább a saját elképzeléseidet, olyan tévedésekre alapozva, miszerint régen 40 eur volt a játékár...

    100 helyett 90, lol.
    amikor világosan leírtam, hogy csak az inflációtól 50%-al vesztett a 60 dolcsis ár az értékéből....

    ---

    (#115388) ProEvoFan - ez a te szubjektiv véleményed :) a witcher3at kiadó adta ki, hazug marketingel, hazug dlc stratégiát felvázolva. vannak fizetős dlc/kiegek, hivd aminek akarod, de vannak. irreleváns, hogy NEKED (sokaknak!) tetszik-e.

    van aki örül, hogy mikrotrazakció miatt nem kell 50 órát grindelnie, hogy kap még pár pályát a battlefronthoz, stb. csak ő nem te és esetleg nem is fórumozik itt, h elmesélje ;)

    [ Szerkesztve ]

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

Új hozzászólás Aktív témák