Új hozzászólás Aktív témák

  • lamiki

    senior tag

    válasz mr_ricsi #906 üzenetére

    Én is pont erre gondoltam amikor ma délben áthívtak egy Epson C48-as miatt ami pont letiltott a hulladéktinta gyűjtő számlálójának a túlcsordulása miatt. Azon felváltva villogott a bekapcsolást jelző zöld és a piros led, tegnap átsiklottam efelett, úgy látszik csak félig koncentráltam ide, mert este a kórházat jártam, a 70 éves apám elesett tegnap előtt és combnyaktörése lett.
    Másrészt viszont olyasmit írt, hogy nem reagál semmire, nem tud tisztítani, meg fúvóka ellenőrző mintázatot nyomtatni, pedig ha ezt megpróbálja, akkor legalább is szólni kéne a nyomtatónak, hogy nem tudom megcsinálni, mert kifogyott a patronból a tinta.
    Általában olyankor nem reagál semmire a nyomtató, még a patroncsere kérésre sem, ha letilt a nyomtató a hulladék tintagyűjtő, vagy más miatt.
    Egyszer egy olyan nyomtatót kaptam ami letiltott, és hogy nem reagált semmire a nyomtató, elég sokat szívtam vele, mire fel tudtam telepíteni, hogy rá tudjam engedni az SSC-t. Ilyenkor még a telepítő sem találja meg, szerencsére rájöttem, ha kimozdítom kézzel teljesen bal oldalra a fejet, amíg visszaér a parkoló állásba, addig nem tilt le a nyomtató, csak utánna, így fel tudta telepíteni a meghajtót.
    A nyomtató gépkönyvébe egyébként pontosan le van írva a ledek különböző jelzéseinek a jelentése, aszerint így utólag én is csak a kifogyott tintára gyanakodnék, vagy valami patron hibára, ami akár érintkezési baj is lehet a chipeknél, és ha ez a gond akkor kideríthető melyik patron a ludas, ha kér egy kézi patroncserét, a számítógép nélkül, akkor megmutatja a nyomtató, hogy melyik patronnal van gondja, és azt ki kell venni, megmozgatni:

    [ Szerkesztve ]

    Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

Új hozzászólás Aktív témák