Új hozzászólás Aktív témák

  • Shkiz0

    nagyúr

    válasz Shkiz0 #51422 üzenetére

    Na kicsit volt most időm nézelődni és agyalni de sokkal előrébb nem vagyok.

    Gyakorlatban az már fix, hogy kell még 1 gép, így rakni kell össze egyet. (bővíthetőbb, olcsóbb mint ha komplett gépet vennék, mint pl Intel NUC)
    Ugye mondtam, hogy kéne NAS is, amit kiváltanék ezzel a géppel, mivel ez is 24/7-be menne.

    Ezeket a hw-eket néztem:
    ASRock sAM4 Fatal1ty B450 Gaming-ITX/ac 31K
    Ryzen3 2200G vagy Ryzen5 2400G 24K / 35K
    Corsair Vengeance LPX Black DDR-4 8GB/3000 KIT 29K (nem tudom kell e a 8G vagy elég a 4)
    240GB Kingston A400 SATA3 2,5 10K
    Western Digital Purple 3TB 64MB SATA3 WD30PURZ Van itthon 1db.
    Corsair CX550M 17K

    És kéne ugye a ház amivel bajban vagyok. Találtam egy tök jó házat, ami nem más mint a Fractal Design Node 202 de abba nem megy bele a 3.5" HDD, plusz a táp sem, pedig rohadt jó ház.
    Tudnátok ajánlani valami hasonlót, amibe a fenti dolgok beleférnek?

    Illetve még 1 dolog.
    A jelenlegi asztali gépem egy Z170 Fatal1ty K4 + I5 6600K. Ezt tervezem lecserélni nemsokára az érkező 9-es szériára, és ez eddig úgy volt, hogy megy eladásra. Na most rálestem az árakra, és ahogy nézem kb annyit kapnék érte amennyiért venném az AMD-s lap proci kombót.
    Érdemes lenne esetleg ezt megtartani, visszavenni alapórajelre, esetleg alulfeszelni és a fenti sallangokat mellédobva erre építeni, vagy inkább ezt adjam el, és vegyem az Ryzenes gépet?
    Mert ha azt mondjátok maradjon ez, akkor mivel ez már rendes ATX így a házat is ehhez kellene néznem.

    Összegezve pedig amire kellene:
    - Jelenleg FHD, és FHD 3D tartalom lejátszása
    - NAS kiváltása. (torrent is)
    - Később alkalmas legyen 4K lejátszására is.

    [ Szerkesztve ]

    Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

Új hozzászólás Aktív témák