Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • grHawk

    aktív tag

    válasz duvi #31852 üzenetére

    Teljesen egyetértek a büntetésről írtakkal, Duvi.

    A "az egész játék egy bughalmaz" témához még annyit, hogy az Elite, mint játék nagyon sok tekintetben egyedülálló. Hozzátéve, hogy a Frontiernek még nem volt tapasztalata az Online platformok terén, számtalan új, nem ismert kihívással kellett szembenézniük. Mostanra a komplexitása is elég magas értékűnek mondható, és mégis jól állják a sarat, szemben AAA játékok tömkelegével. A játékpiacon ehhez képest még mindig egy fejlődő, célokkal rendelkező játékról beszélünk. Mikor az Elite-ről beszélsz, tudod, hogy nem a végleges játékról, hanem a fejlődő projektről. Arról, ami két év múlva lehet, hogy gyökeresen megváltozik. De, ha kezedbe veszel egy AAA címet és az teli van bugokkal, hiányosságokkal (és kérlek, az utóbbi időszakban, valamint kb. 2015 év végétől majdnem minden játéknál volt sárdobálás a rengeteg hiba miatt, meg mert nem azt kapták, amit ígértek, stb.), akkor nem gondolhatsz rá úgy, hogy lesz az még jobb is. Szóval szidhatjuk őket, meg lehetünk elégedetlen vásárlók, de jól tudom Vesa, hogy neked is több száz órád van benne, amit nem a szél hordott össze. És persze, mondhatjuk, hogy 2/3-ad farmolás az 1/3-ad igazi élménydús gameplayért, de akkor is beletoltad az idődet, mert végső soron megérte.

    "Az a baj, ezt a hibát úgy fogod fel, hogy ez olyan előnyt jelent, amit behozni normális játékosként lehetetlen elérni. A helyzet ellenben az, hogy normális játékosként is lehet olyat pörgetni, csak rengeteg felesleges idő telik el a gyűjtögetéssel."

    Bocs, hogy ez ellenségesen hangzik brd, de ez a mondat olyannyira nevetséges, hogy nem tudok vele mit kezdeni.

    [ Szerkesztve ]

  • Vesa

    veterán

    válasz duvi #31852 üzenetére

    "Mindannyian tudjuk, hogy vannak bugok a játékban, de mutass a piacon olyan játékot amelyikben nincs."

    Nézd, az Fdev nem egy kis indie garázscég. Az teljesen természetes, hogy vannak bugok, ahogy írod is, mindenhol vannak. De az csapnivaló programtervezésre utal, hogy minden egyes nagyobb patch-et követően a feje tetejére áll az egész játék. Emlékezz csak vissza, mi volt akár a PowerPlay, akár a mérnökök esetén. Súlyosbító tényező, hogy mindezt úgy sikerül összehozni, hogy minden nagyobb patch előtt masszív közösség bevonásával beta fázist tartanak, minimum 1 hónapig. Azon eleve vitázhatnánk, hogy miért én teszteljem a játékot aki fizettem érte, ezt pár éve még házon belül kellett megoldaniuk kemény pénzeket fizetve a tesztelőknek, de ezt tegyük most félre. A Beta fázisban rendszeresen több száz bug kerül felfedezésre, -ha nem több-, ami eleve szomorú és azt mutatja, mennyire tré a kód. Beta fázisban ilyen mennyiségű bughalmaznak már nem lenne szabad keletkeznie! Aztán rendszeresen kiadják a patch-et véglegesként, annak ellenére, hogy még mindig tele van buggal. Emlékezz csak a mérnökös patch-re, amikor még az éles kiadást követően legalább 1,5 hónap kellett ahhoz, hogy egyáltalán játszható legyen a game.

    Én ezért vagyok erősen kritikus, mert itt nem arról van szó, hogy becsúszik 1-2 bug, hanem arról, hogy hibák százait jelentik a játékosok beta fázisban, és még utána sem hibátlan a végső kiadás. Én már rutinosan le is teszem a játékot 2 hónapra, minden egyes nagyobb patch után, úgyis csak idegeskednék azon, hogy ami egyszer már jó volt, az most megint rossz.

    A tudomány a valóság költészete!

  • Kidus

    őstag

    válasz duvi #31852 üzenetére

    Aki szerint az ED tul bugos, szerintem menjen jatsszon kicsit a ME Andromedaval.
    Egybol csend lenne utana :DDD

    Assuming Control

Új hozzászólás Aktív témák