Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • grHawk

    aktív tag

    válasz betyarr #27136 üzenetére

    Annyit azért meg kell hagyni, hogy nem voltunk teljesen pontosak. Leszögeznék pár dolgot:

    Senki nem tiltja senkinek, de még csak rosszalni sem rosszaljuk, irigyek sem vagyunk, az egyetlen dolog, amit szem előtt tartunk, mikor azt tanácsoljuk, hogy inkább ne, az a Te érdeked.

    Viszont reflektálnék az egyik vitapartner kijelentésére, miszerint ez olyan, mintha megnyernénk a lottót és rajtunk múlik, tudunk-e bánni az összeggel. Nos igen, de a valóságban nem nyersz lottót attól, hogy olvasol egy fórumposztot. :D Na de a vitától eltérve:

    Mostanra a valóság az, - és ezért imádom a 2.1-et - hogy hiába van meg a legnagyobb hajó a "karrier kategóriádban" és hozzá minden modul, az még csak a félút. Talán egy tradernek vagy bányásznak korlátozottabbak a lehetőségei, de sok más játékosnak, főleg egy combat orientáltnak a pénzbeli csúcs még csak a jéghegy... basszus szóismétlés. A lényeg a lényegben, hogy én pl. tradeléssel (hardcore grind két pont között) jutottam el sideytól a condáig. Mindig nagy célom volt a combat része a játéknak és mákomra, pont ekkor került bétába a 'ships', vele együtt pedig a Corvette. Azt "ki-repufarmoltam", ami már kevésbé volt unalmas, ugyanis a condával kevés pénzből is sok kalózvadász küldetés teljesíthető volt, ennek köszönhetően pénz is csordúlt rendesen. Mire bekerült a Corvette, már meg is tudtam venni, sőt a kínai rendszerekben még fel is pimpeltem. És pont, mikor már elértem volna a "na most mit csináljak" szintre, jött az Engineers. Fullra fittelt Corvettal is gyengének éreztem magam a velem egyrankúakkal szemben (NPC), ezért ez nekem alap volt, hogy szépen szisztematikusan kimaxolom. És 2.1 óta nekiálltam, most 2.2 előtt (lehetőleg) egy héttel, meg be is fejezem. Szóval nem, nem ér véget a játék az anyagi kifullozásnál, ha mégis, akkor annál a játékosnál amúgy is véget ért volna. Valószínű.

  • duvi

    nagyúr

    válasz betyarr #27136 üzenetére

    "hogyan lehet azt kisakkozni,hogy útba ejtsem a közelebbi célpontokat?"
    Csillagtérképen látszanak a küldetéshelyszínek (narancs színű ikon). Sothisból induláskor bejelölöd a hozzád legközelebb álló célrendszert és onnan sorba végigugrálod a többit. Ha több mint 3-4 helyszín van, akkor érdemes a "széléről" sorba felfűzni az állomásokat. Ezzel elkerülheted az oda-visza ugrálásokat.

    " "csak" 1,1 millás küldit láttam"
    Egyrészt a jobban fizető küldetésekhez magasabb reputáció kell (ezért ajánlottam, hogy kezdésként vállalj Sothis-Ceos közötti adatszállítást), másrészt a hajód cargo kapacitása is behatárolja a vállalható küldetések számát. Eleve egy kisebb hajóval nem tudod felvenni a több 10/100 cargonyi fuvarokat, amik darabonként 5+ milliónyi creditet fizetnek.

  • GU-81M

    tag

    válasz betyarr #27136 üzenetére

    Először is érdemes pár adatszállítós küldetést elvállalnod Sothis és Ceos között, hogy barátságosak legyenek veled a frakciók (azt hiszem ez a rang kell), ez max 4-5 kör lehet a két rendszer között. A lényeg, hogy ezután fognak megjelenni a nagyobb szállítós küldetések, amiket érdemes felvenni: 8-12-24 T, ezek általában 2,5-5,6 millió között hoznak, illetve a későbbiekben ezek ritkulni fognak (a rangod hamar eléri a szövetséges szintet) és a 40-56-60-72 küldik fognak leginkább dominálni (ekkor már nagyobb hajód lesz és rengeteg idő a buborékban szétszórni az árut, így érdemes ezzel is számolni), amik pedig 4,5-7,5 millió között hoznak a konyhára.

    Amit figyelj, az a tonnánkénti ár, amíg kicsi a raktér, inkább a kisebbeket kell felvenni, amiknél jobb ez az arány (>130k/T), később jó lesz, ha 100k/T fölött tudod tartani az átlagot. Példának okáért most 384 tonnás a rakterem és olyan 50 millió között hoz egy kör... persze nem mindig jön ez össze, volt már 45 és 58 is ezzel a setuppal. A nagyobb (>90) küldetésekkel nem érdemes foglalkozni.

    És akkor, ami talán a legfontosabb, a küldetések stackelése. Az egész Sothisozásnak ez a nyitja: új küldetéseket kapsz minden open/solo váltáskor, így lehet elérni, hogy egyszerre több ilyet is fel tudj venni. Bemész soloba, felveszed, amit érdemesnek tartasz, aztán átlépsz openbe és megint felveszed a legjobbakat. Nem kell megijedni, ez eltart egy darabig. :) Nekem 30-40 perc ezzel megy el egy kör esetén, 20 perc a buborék, ott kb 40 perc a leszállítás és kb 15 perc Sothis.

    [ Szerkesztve ]

  • 42861

    senior tag

    válasz betyarr #27136 üzenetére

    Sothisnak én nem állnék neki kis hajóval. Minimum a Type 6. Egy Type 7-el mentem oda a hétvégén és alig akart adni olyan küldit, ami befért volna 24 cargoba. Ha kis hajóval vagy, akkor javaslom ott a data trade küldiket. Boom Data Delivery, Courier Job feladatok. Ezek csak Sothis és Ceos 3 állomása között mennek, és néha ezekért is ad 60-90k creditet. Sothison kezdesz, felszeded az összes frakciótól. Ha soloban vagy, váltasz openra, ott is felveszed őket. Majd vissza solora. Megint felveszed ha van.Ezt a váltást eljátszhatod párszor, aztán irány Sothis másik állomása. Ott ugyanez. Egyszerre ha jól tudom 20 küldi lehet nálad, ha tele vagy, irány Ceos. Ott leadsz mindent, majd ott is megszeded magad a fent írt módon. Pikkpakk összejön pár milla így is, és közben a repud is hasít felfelé.

Új hozzászólás Aktív témák