Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Necc

    addikt

    válasz nubreed #24253 üzenetére

    Ráfordulásnál 4 pip ENG-re, gyorsítás/lassítás ideális manőverezési tartományba ha szükséges, FA OFF, ráfordulás, FA ON (egéren nincs "null" pont), mehetnek le a pip-ek az ENG-ről (én az egerem programozható gombjaimra írok makrókat hogy a másodperc törtrésze alatt tudjam állítani).

    Persze a gyakorlatban úgyis másképp működik mint itt papíron leírva.

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

  • Necc

    addikt

    válasz nubreed #24253 üzenetére

    Várjunk, szerintem rosszul értelmeztem.

    Van ugyebár a hajódnak, mint test, egy mozgási vektora, ennek a vektornak van egy ereje és iránya. Továbbá ott van még a hajódnak az orra ami "néz" valamerre (hogy merre az nem lényeg, hacsak nem csapódtál orral falnak, ott van, az a lényeg, pont :D ).

    FA ON esetén a flight assist mindenáron a hajód orra által mutatott irányhoz akarja igazítani a hajótested mozgási vektorának irányát, és a gázkar által jelzett állás pedig a mozgási vektornak az ereje.

    FA OFF esetén a hajótest mozgási vektorának irányához és erejéhez nem igazodik semmi, teljes mértékben ki van téve a fizikai tehetetlenségének.

    A legegyszerűbb példa az FA OFF gyakorlati alkalmazására a hátramenet: mész FA ON-al nyíl egyenesen előre, majd FA OFF, és a hajó orrát megdöntöd előre vagy hátra, míg meg nem fordulsz, majd ellenmanőverezel hogy ne forogj tovább.

    Hogy ekkor is tudj tájékozódni merre haladsz, használd a játékban mindenhol látható fehéres vonalakat.

    Sajnost melóban nincs hang, emlékeim szerint én ezeket a videókat néztem meg anno oktató jelleggel: [link]

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

  • brd

    nagyúr

    válasz nubreed #24253 üzenetére

    Kezdésnek ezt nézd meg! A lényeg az, hogy gyakorolni. :) Én azt csináltam, hogy az utolsó tutorial-t elindítottam (Travel), és dokkolgattam ki-be (itt ugye nem baj, ha elcsattan a hajó). Amikor 1 perc alá le tudtam szorítani a bedokkolási időt, ill. 20 másodpercen belülre a "boostal kijutni a mailslot-on" műveletet, akkor mentem gyakorolni RES-ekbe egy olcsó hajóval (pl. valamelyik Viper pont jó erre a célra). Írhat bárki bármit, ameddig nem rutinból megy a korrigálás, hanem gondolkozni kell hozzá, felesleges szócséplés bármit is írni. ;) Mondjuk én full FAOFF-ban tolom, a harchoz az is elég, ha az egyik F2F tutorialban gyakorolsz (pl. a Cobra-s pont jó erre, így mégsem egy csoffadt SW-vel gyakorolod be). Azt tudjad, hogy a lateral, és vertical thruster sajnos érezhetően gyengébb lesz, ha kikapcsolod a FA-t, ennek nem tudom, mi a magyarázata, de engem 'urvára zavar még fél év után is, teljesen másképpen kell emiatt pl. megközelíteni egy állomás bejáratát.

    The only real valuable thing is intuition.

Új hozzászólás Aktív témák