Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • duvi

    nagyúr

    válasz Urby66 #19725 üzenetére

    "Az állomások mindenképp scannelni fognak kb. 5 km-ről" Ez nagyon durva :Y ! 2.0 előtt számtalanszor sikerült bejutnom scan nélkül, SR+HS használatával.

    Egyre komolyabb elvonási tüneteim vannak... Már nagyon hiányzik az ED :O

  • zazoo

    csendes tag

    válasz Urby66 #19725 üzenetére

    Én is próbáltam távolsági csempész küldiket 2.0 után, némiképp más tapasztalattal.
    Szerintem semmi sem változott scan ügyében. Állomások sosem scannelnek, kizárólag körülötte kolbászoló zsaruk. Zsaruk általában nagy állomások környékén vannak, outpostnál csak akkor, ha épp követtek téged SC-ben, és mögötted kijönnek, amikor az outposthoz érsz - ilyenkor sc-ben pirossal kapsz üzenetet, hogy rendőrségi ellenőrzés lesz.
    Nagy állomásra érkezve távolról (3-4 km elégnek tűnt, de nyugodtan lehet messzebbről) érdemes bekapcsolni a silent runningot. Nyilván nem szükséges, ha elegendően nagy tempóval be tudsz menni a levélbedobón - ha a bolygó felől közelíted az állomást, akkor max. 90 fokos szögben lépsz be a bejárathoz képest.
    Ha sc-ben szed ki rendőr (ha sok csempész küldid van egyszerre, egyszer-kétszer biztosan ki fog szedni), akkor elég lutri, hogy túl tudod boostolni a scan befejezéséig. Én inkább simán azonnal ráfordulok, és belelövök a rendőrbe - ilyenkor nem scannel (azt nem próbáltam ki, hogy megkezdett scant befejez-e ilyenkor, de tippre nem).

  • brd

    nagyúr

    válasz Urby66 #19725 üzenetére

    Nem az állomás scan-el, hanem a körülötte ólálkodó SAV. Outpostnál is előfordul, csak jóval ritkább, egyszer ~30 ugrás után majdnem kettétörtem a billentyűzetet, amikor emiatt buktam úgy 5 milkát (pontosabban nem kaptam meg). ID után nem tudom még, hogyan lehetne így elkerülni a scan-t, ott már hiába nyomom be a SR-ot, mindenképpen jön a scan. Inkább az ID-t kell elkerülni, ez szerencsére nem esélytelen, mert mögéd kell kerüljön az ID-zni óhajtó hajó. Sokszor azt is lehet csinálni, hogy elkezdesz forogni, kijelölsz egy célt, és csinálsz egy hiperűrugrást. Ameddig töltődik a FSD, forgolódsz, hogy ne tudjon mögéd kerülni, majd amikor feltöltődött, ráfordulsz a célra, elindul a visszaszámlálás, és így már nem tud kiszedni. Vagy meglövöd kicsit, amikor kiestek SC-ből, és elmenekülsz.
    A SR-ot tényleg te használod rosszul. Arra kell figyelni, hogy minél gyorsabban (ez nem muszáj, csak csökkenti az esélyt) haladj be az állomásra, minél kevesebb thurster használattal (én részben emiatt FAOFF-ban repülök, ott csak akkor van thurster használat, amikor mondom). 7-8 km-re célozd be a bejáratot úgy, hogy lehetőleg már az csak állomáson belül kelljen fékezni, majd egy-két boost, utána SR. Ha nem mentem neki az állomásnak (ez már egyre ritkább :D ), vagy kellett nagyot fékezni, soha nem scan-eltek még így.

    Sylc: Én úgy vettem észre, és ezt is olvastam, hogy mindegy, belül mennyi hő van, mert SR-ben bent marad a hajóban, 110-120%-os szint is előfordult már, olyankor sem scan-elnek, ha nem vagyok túl közel a SAV-hoz, kivéve, ha magas a thruster használat, mert az ugye külső hőforrás. Outpostnál pl. kalandos úgy leszállni, hogy van ott egy SAV, mert ugye, ha már dokkolva van a hajó, akkor is tud scan-elni. :) Tehát gyorsan le kell adni a küldit, majd SR off, vagy gyorsan felszállsz, ha van még máshová szóló küldetés.

    The only real valuable thing is intuition.

Új hozzászólás Aktív témák