Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Menthirist

    veterán

    válasz HwAdokVeszek #1445 üzenetére

    igen, lehet hozzá rendelni, de a red amúgy is a halkabbak közé tartozik, nem?
    Noha eléggé szerteágazó infókat találtam anno ugyanazokról a kapcsolókról, de tudtommal:

    black: lineáris (nincs "kattanó" érzés és hang amikor beveszi a jelet), közepes/nagy erővel kell nyomni (60 cN), gépelésre jó mert erősen kell nyomni (mint az írógépeknél)

    red: lineáris, de könnyebben nyomható (45 cN), ez inkább gamer switch

    brown: ez már tactile (tehát érezni egy kis kattanást amikor lenyomjuk annál a pontnál amikortól beveszi a jelet, de még nem igazán hallani ezt a kattanást), ez jó középút a gépelős és gaming kapcsolók között, lenyomni is relatíve könnyű (talán 50 körül van). Ilyennel vettem én a tesoro-mat

    blue: tactile, de ez már erősen "klikkelős", gépelésre ezt tartják a legjobbnak, szintén 50 cN erővel kell nyomni, de gaming-re gyengébb, mert kissé nehezebb/fárasztóbb hosszú távon a nagyobb erő miatt, és a dupla gombnyomás is (ugyanazt kétszer egymás után gyorsan). Ez érezhetően hangosabb a többinél

    Vannak még egyéb színűek, de ritkák: clear az olyan mint a brown, csak 65cN-es, tehát nehezebb lenyomni, a grey mint a clear de 80-as, a supler black 150-es, a green olyan mint a blue, de nehezebb lenyomni, viszont halkabb, stb...

    Én úgy döntöttem magamban, hogy játék és hang ha kérdés, akkor a blue kb kiesik (az is jó, de kevésbé jó ezekre), úgyhogy ha tactile kell, akkor marad a barna, ha meg lineáris, akkor a gaming-typing egyenesen a black inkább a typing oldalán van a középértékhez képest, míg a red a gaming oldalán.

    Mivel én programozok és játszok is az enyémen, így nem akartam gaming vagy typing only-t (red és blue kb kiesett), és mivel tactile mellett döntöttem, így brown lett belőle. Persze itt azért ne ég és föld különbséget kell vizionálni, hogy blue-val nem lehet játszani vagy reddel gépelni, de a tulajdonságai alapján általánosabban a red-ek jobban bejönnek a gamereknek, míg kékkel nagyon szeretnek gépelni (a kollégák viszont nem szeretik :D)

    Amúgy ebay-ről valóban lehet ilyen 5-10 dollárokért 120-150 darabos gyűrűkészletet rendelni pl ilyet vagy ilyet

    [ Szerkesztve ]

    Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

Új hozzászólás Aktív témák